سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران:

ایران به سمت ساخت بمب هسته‌ای نخواهد رفت

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران تاکید کرد: از اظهارات رئیس سازمان انرژی اتمی در مورد توانایی ایران در دستیابی به بمب هسته‌ای اشتباه برداشت شده است و ایران به سمت ساخت بمب هسته‌ای نخواهد رفت.

 بهروز کمالوندی در گفت‌وگو با شبکه المیادین گفت: طبق قانون مجلس شورای اسلامی و به منظور حفظ منافع ملت ایران، مجموعه‌ای از وظایف را انجام دادیم. یکی از کارهایی که انجام دادیم راه اندازی 1000 دستگاه سانتریفیوژ IR6 بود و از دیروز شروع به تزریق گاز به این ماشین ها کردیم.

کمالوندی تاکید کرد: ما روند غنی سازی را برای رفع نیازهای کشور ادامه خواهیم داد. ما قبلاً برنامه خود را به آژانس بین المللی انرژی اتمی اطلاع داده‌ایم و طرف‌های دیگر مذاکرات هم می‌دانند که ما در این باره قانون داریم.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به سخنان اخیر محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی و برداشت‌های از این سخنان، گفت: از اظهارات اسلامی در مورد توانایی ایران در دستیابی به بمب هسته‌ای اشتباه برداشت شده است. ایران به دلیل توانمندی‌های استراتژیک خود نیازی به بمب هسته ای ندارد و به سمت ساخت بمب هسته‌ای هم نخواهد رفت.

وی همچنین گفت: اگر طرف‌های دیگر به تعهدات خود بازگردند، ما نیز در چارچوب توافق هسته ای به تعهدات خود باز خواهیم گشت.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی شب گذشته نیز در گفتگو با خبر ۲۱ شبکه یک سیما گفت: کار تزریق گاز به ۵۰۰ ماشین آی.آر.شش انجام شده است و این موضوع به طور کامل به اطلاع آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز رسیده است.

کمالوندی افزود: این یکی از رویکردهای رسیدن به توان ۱۹۰ هزار سو در حوزه انرژی اتمی است.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 3
 • ناشناس
  0

  من دوست دارم ایران اینقدر قوی بشه که کسی جرات چپ نگاه کردن به ما را نداشته باشه ولی این حکومت اگه بمب بسازه خدا را بنده نمیشه همه جا دخالت میکنه و وضع مردم بدتر از کره شمالی میشه

 • ناشناس
  1

  بمب اتمی برای غرب، خوب و برای ما بد است چون غربی ها خیلی نایس هستند!!!!!غربگدای بدبخت

 • ناشناس
  0

  اولش میگفتید ما سایت اتمی نداریم بعدا گفتید برا مصارف غیر نظامی بعدش گفتم اورانیم غنی میکنیم الانم دم از بمب اتم میزنید.این چوب بدی هست که از شماتو سر مردم ایران خورده و خواهد خورد.ایران رو به نابودی خواهید کشید.هرکس بمب اتم داشته باشه که جرات استفاده ازش را نداره.ایرانم بخاطر همیم موضوع اتمی همه زندگی مردم را به باد خواهد داد