روش درست گذاشتن پا روی پدال خودرو که نمی‌دانستید/ ویدئو

پدال خودرو یکی از ملموس ترین اجزای خودرو است که هرکسی با آن آشنایی دارد، با این حال خیلی از رانندگان هنگام رانندگی از شیوه درست قرارگیری پا روی پدال اطلاعی ندارند. روش درست گذاشتن پا روی پدال خودرو را در ویدئوی زیر ببینید.

صندلی نباید خیلی عقب باشد که هنگام گرفتن کلاج پای چپ شما کشیده شود و زانوی شما هیچ خمی نداشته باشد و نه آنقدر جلو باشید که زانو شما به داشبورد ماشین برسد چون در این حالت وقتی می‌خواهید پنجه پای خود را از روی پدال گاز برداشته و روی پدال ترمز قرار بدهید پایتان به بغل پدال ترمز گیر خواهد کرد و می‌تواند خطرناک باشد.

برای گاز دادن باید پنجه پای راست را روی پدال گاز گذاشت سپس با فکر و به اندازه نیاز فشار داد و از ضربه زدن خودداری کرد. همچنین هنگام توقف کردن نیازی به پدال گاز نداریم.

برای ترمز زدن ابتدا باید پاشنه پای راست را ما بین پدال گاز وترمز قرار داد تا هنگام ترمز به صورت برف پاک کن عمل بکند تا از ضربه زدن جلوگیری شود.

برای کلاج گرفتن باید پنجه پای چپ را روی پدال کلاج قرار داد و هنگام گرفتن به صورت یکضرب و بدون وقفه گرفت و هنگام بالا آوردن در حرکت اولیه با کنترل و هنگام تعویض دنده‌ها به صورت نرم و آرام بالا می‌آوریم.

منبع: همشهری آنلاین
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید