گورخر تا حد مرگ زیر پا‌های ده‌ها کل یالدار له شد/ ویدئو

یک گورخر توسط چند کل یالدار مستاصل که مشتاق بالا رفتن از سواحل رودخانه هستند تقریباً تا حد مرگ له شد.

در جریان بزرگترین مهاجرت سالانه هزاران کل یالدار از حیات وحش تانزانیا به سمت حیات وحش کنیا و هنگام عبور از رودخانه یک گورخر زیر پا‌های کل‌های یالدار تا حد مرگ له شد.

ویدئوی منتشر شده از این لحظه ده‌ها کل یالدار مستأصل را نشان می‌دهد که مشتاق بالا رفتن هرچه سریع‌تر از سواحل رودخانه بزرگ مارا هستند. در این بین یک گورخر نیز دیده می‌شود که تلاش زیادی می‌کند تا خود را بالا کشیده و از این وضعیت خلاص شود، اما موفق نمی‌شود.

اراده فوق العاده گورخر سبب می‌شود که این حیوان مسیر دیگری پیدا کند و هر چند بسیار خسته و ناتوان شده، اما توانست به ساحل امن برسد.

این یکی از بزرگترین مهاجرت‌های دنیا و شگفتی‌های حیات وحش است که طی چند روز بیش از دو میلیون حیوان شامل کل یال دار و گورخر از پارک ملی سرنگتی در تانزانیا به سمت منطقه حفاظت شده ماسای مارا در کنیا حرکت می‌کنند.

این حیوانات در طول سفر باید از رودخانه خطرناک مارا عبور کنند که کلید بسیاری از مستندات در همین نقطه زده شده است. رود مارا در قاره آفریقا از کنیا و تانزانیا عبور می‌کند و یکی از مسیر‌های مهاجرت برخی حیوانات وحشی است.

به غیر از عبور از رودخانه که ده‌ها کروکودیل‌ها در آنجا کمین کرده اند خطر شکار شدن توسط شیر‌ها و یوزپلنگ‌ها هم وجود دارد.

حجم ویدیو: 49.94M | مدت زمان ویدیو: 00:02:58 | دانلود ویدیو
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید