مشاوره روانشناسی آنلاین و محدودیت‌های دوران کرونایی

به علت محدودیت‌های دوران کرونا، کارکرد اجتماعی و اقتصادی افراد و خانواده‌ها و همچنین دسترسی به مراکز مشاوره و روانشناسی محدود شده است. در این شرایط می‌توان از مشاوره روانشناسی آنلاین برای بهبود شرایط زندگی استفاده کرد.

به علت محدودیت های دوران کرونایی، کارکرد اجتماعی و اقتصادی افراد و خانواده ها با کاهش معنی داری روبرو شده است. علاوه بر این دسترسی به مراکز مشاوره و روانشناسی نیز محدود شده است. برخی از متخصصین روانشناسی شرایطی را فراهم آورده اند تا افراد بتوانند از مشاوره روانشناسی آنلاین برای حل مشکلات خود و بهبود شرایط زندگی استفاده کنند. مشاوره روانشناسی آنلاین نیز همانند مشاوره های حضوری توسط روانشناسان با تجربه و دارای مجوز انجام می گیرد. در ادامه نکاتی پیرامون خدمات مشاوره روانشاسی آنلاین ارائه می گردد.

آیا مشاوره خانواده نیز بصورت آنلاین امکان پذیر است؟

استفاده از مشاوره روانشناسی آنلاین یا مراجعه به مراکز مشاوره از منظر نوع مشکلات و دغدغه ها تفاوت زیادی ندارند و شما می توانید برای درمان و رفع انواع مشکلات خانوادگی از خدمات مشاوره خانواده آنلاین استفاده نمایید مگر این که پس از ارزیابی و تشخیص، روانشناس، شما را توصیه به استفاده از خدمات حضوری نماید. شما ممکن است به دلیل استرس، اضطراب، مسائل و مشکلات خانوادگی، درمان افسردگی، مشکلات رفتاری، اعتیاد و یا وسواس و ... از خدمات مشاوره روانشناسی آنلاین بهره ببرید.

مشاوره های قبل و بعد از ازدواج و آموختن مهارت های زندگی نیز بخش بزرگی از مشاوره های روانشناسی آنلاین را به خود اختصاص می دهند. ممکن است شما برای حل مشکلات خانوادگی یا مشکلات رفتاری فرزند خود نیاز به مشاوره با یک متخصص روانشناس داشته باشید. درمان مشکلات فردی و بین فردی می تواند منجر به بهبود کیفیت زندگی و ایجاد حس رضایت از خود شود و استفاده از مشاوره روانشناسی آنلاین یک گزینه درمانی مفید به حساب می آید.

ترجیح دادن درمان افسردگی به شیوه آنلاین

برخی از افراد برای درمان افسردگی ، مشاوره آنلاین را به درمان حضوری ترجیح می‌دهند زیرا در این شرایط فرد راحت‌تر می‌تواند مشکلات و ناراحتی ها و گله مندی های خود را به صورت کاملاً صادقانه با متخصص به اشتراک بگذارد، همچنین اگر فرد در خانه خود با مشاور آنلاین تماس گرفته و ارتباط برقرار کند قادر است تا به سهولت احساسات خود را ابراز کند و از حضور در مراکز مشاوره شرایط راحت تری برایش مهیا باشد.

با مشاوره روانشناسی آنلاین بیشتر آشنا شویم

مشاوره روانشناسی آنلاین شکل جدیدی از درمان راحت و بی دردسر است که ارتباط روانشناس و مراجع را تسهیل کرده و در هر زمانی قابل دریافت می باشد. در اینترنت روانشناسانی را پیدا خواهید نمود که به صورت آنلاین و کاملاً حرفه ای می توانند به شما جهت مشاوره و درمان کمک بزرگی کنند. در صورتی که یک تلفن همراه و یا یک رایانه شخصی در اختیار داشته باشید، می توانید از مشاره آنلاین روانشناسی استفاده کنید.

فرقی نمی‌کند که در کدام نقطه از جهان قرار داشته باشید، ملاقات با روانشناس به صورت آنلاین و در حداقل زمان ممکن صورت می گیرد.


چرا مشاوره آنلاین را انتخاب می‌کنیم؟

مشاوره آنلاین و مشاوره غیر حضوری برای افرادی که به دلیل تراکم بالای کاری و مشکلات حمل و نقل و مسافتی و حتی نداشتن روانشناس در منطقه و محلی زندگی امکان پذیر شده است.
گرایش به مشاوره و روانشناسی آنلاین نسبت به قبل افزایش یافته است. در برخی شرایط که به یک پشتیبان جهت آرامش روحی و روانی احتیاج دارید روانشناسی آنلاین بهترین گزینه‌ای است که پیش روی شما قرار می گیرد. در روانشناسی به شیوه آنلاین و انجام مشاوره ها به صورت غیر حضوری قوانین حفظ حریم خصوصی افراد و امنیت های اخلاقی آنان کاملاً رعایت می‌شود. بنا به دلایل ذیل ممکن است افراد ترجیح بدهند که به جای مراجعه حضوری به دفاتر مشاوره و روان درمانی به مشاوره روانشناسی آنلاین روی بیاورند که به آنها اشاره شده است.

• حجم بالای کار و نداشتن وقت زیاد
• مشکلات رفت و آمد و فاصله طولانی
• مشکلات مرتبط با محدودیت های فاصله گذاری اجتماعی (در شرایط فعلی)
• ترجیح فرد برای ناشناس ماندن
• دسترسی آسان تر به خدمات مشاوره و روانشناسی
• امکان ارتباط برقرار کردن به صورت فوری با یک متخصص روانشناسی در شرایط اورژانسی
• داشتن آرامش خاطر مبنی بر اینکه یک متخصص روانشناسی همواره در کنار اوست
• امکان دستیابی به یک درمانگر در خانه و یا هر نقطه‌ای مثل محل کار مسافرت یا حتی در تعطیلات
• استفاده کردن از روانشناسی آنلاین به دلیل داشتن کودک یا سالمند در منزل
• عدم حضور روانشناس در منطقه زندگی خود
• و بسیاری موارد دیگر

آیا مشاوره روانشناسی آنلاین مزیت های مشخصی به همراه دارد؟

مشاوره روانشناسی آنلاین ویژگی های شاخصی به همراه دارد از جمله این که شما می توانید در ساعات مختلف شبانه روز، یک متخصص روانشناس در دسترس داشته باشید. این ویژگی می تواند برای افراد پر مشغله بسیار پر اهمیت باشد. مشاوره آنلاین روانشناسی انتخاب های متعددی را از میان روانشناسان زبده پیش روی شما قرار می دهد چرا که بعد مسافت در این نوع مشاوره مطرح نیست و شما می توانید از روانشناس منتخب خود در هر جایی برای حل مشکلات استفاده کنید. بررسی ها نشان می دهد برخی افراد که به سختی به روانشناسان اعتماد می کنند و در مراجعه به روانشناسان و روان درمانگران احساس ناراحتی می کنند، اغلب مشاوره روانشناسی آنلاین را مفید ارزیابی می کنند..

روانشناسی آنلاین چگونه صورت میگیرد؟

در واقع مشاوره روانشناسی آنلاین یک گفت‌وگو درمانی میان متخصص و مراجع است که به صورت اینترنتی و با اتصال به شبکه داده برقرار می‌گردد. این ارتباط درمانی بوسیله تکنولوژی های مدرن صورت می پذیرد. پس از اتمام مراحل لازم برای شروع جلسات آنلاین نوبت مشاوره آنلاین مشخص می‌شود و جلسه در ساعت مشخص شروع و آغاز می گردد. همچنین اگر مشاوره آنلاین و غیر حضوری به هر دلیلی قطع شود و ارتباط میان مشاوران از بین رود، زمان از دست رفته به طور دقیق محاسبه شده و بعداً در جلسات آتی روانشناسی آنلاین جبران می گردد.

در مشاوره روانشناسی آنلاین می توانید در برخی شرایط با متخصص خود گفت‌وگو نوشتاری داشته باشید و اصطلاحاً چت کنید. مشاوره روانشناسی آنلاین این اعتماد را به شما می دهد که کیفیت و پشتیبانی روانشناسی مبتنی بر علوم روانشناختی خواهد بود.

با استفاده و بهره گیری از مشاوره روانشناسی آنلاین یک مدل جدید درمانی برای جایگزینی درمان به صورت حضوری اعمال می‌شود. در حقیقت هدف از برگزاری و تشکیل جلسات روانشناسی آنلاین ارائه خدمات درمانی سریع، آسان، عملی، اقتصادی، مقرون به صرفه و انعطاف پذیر است به گونه‌ای که قادر باشید و در هر زمان و هر جایی از آن استفاده لازم را ببرید. بخصوص در شرایط بیماری های همه گیر مثل کرونا ویروس از مشاوره آنلاین می توان برای حل مشکلات فردی یا خانوادگی استفاده کرد.

نكته آخر

مشاوره روانشناسی آنلاین يك روش درمانی جدید است كه شباهت بسيار زيادي با رواندرمانی های چهره به چهره در مراکز مشاوره دارد. اگر اعضاي خانواده و دوستان شما خدايي نكرده با مشكلي روبرو شدند و به مشاوره خانواده، درمان های فردی یا مشاوره ازدواج نیاز پیدا کردند می توانند از مشاوره آنلاین برای حل مشکلات خوداستفاده کنند. مراكز معتبر روانشناسی که داراي مجوزهاي لازم مي باشند این خدمات را ارائه مي دهند. شما می توانید براي پيدا كردن بهترين متخصصان به سايت متخصصین روانشناسی از جمله drraminalavi.com مراجعه كنيد و يا از دوستان و افراد مطلعی كه سابقه‌ استفاده از اين گونه خدمات را داشته اند كمك بگيريد.

24

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 1
  • ابوطالب
    0

    تو این شرایط بد اقتصادی کی می تونه مشاوره بگیره