سرقت های استاد قلابی برای مهاجرت به خارج

پلیس، استاد قلابی را که با ورود به دانشگاه‌های شهرهای مختلف تلفن همراه و لپ‌تاپ دانشجویان را سرقت می‌کرد، در کرج دستگیر کرد.

سرقت های استاد قلابی برای مهاجرت به خارج

سردار جلیل موقوفه‌ای فرمانده انتظامی استان سمنان  گفت:  در پی وقوع سه فقره سرقت لپ‌تاپ در دو دانشگاه شهر سمنان و ایجاد جو ناامنی در محیط‌های آموزشی، بررسی موضوع و شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار مأموران کلانتری ۱۳ سمنان و پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

مأموران با استفاده از شیوه‌های نوین و هوشمندانه کشف جرم، تحقیقات محلی و بررسی ابعاد مختلف موضوع توانستند هویت سارق و محل اختفای وی در شهر کرج را شناسایی کرده و با همکاری پلیس آگاهی شهرستان سرخه و اخذ حکم قضایی نیابتی وی را در محل اختفایش که یک پانسیون اجاره‌ای بود، در یک عملیات منسجم و غافلگیرانه دستگیر و به سمنان منتقل کنند.
این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه در مخفیگاه‌های متهم در شهرهای کرج و تهران مقادیر زیادی لپ‌تاپ، تبلت، گوشی تلفن همراه، آی‌پد و... کشف و ضبط شد، تصریح کرد: در تحقیقات تکمیلی مأموران پلیس مشخص شد سارق خود را به عنوان استاد و یا دانشجوی دانشگاه در شهرهای تهران، اصفهان، زنجان، همدان، قزوین، اراک و خمینی شهر جا زده بود و با ورود به دانشگاه با ظاهری شیک و موجه اقدام به کش‌روزنی موبایل، تبلت و لپ‌تاپ از دانشجویان کرده بود.
وی با اشاره به اینکه متهم به ۸۸ فقره سرقت در شهرهای مختلف اعتراف کرده است، ادامه داد: از دیگر شگردهای این سارق حرفه‌ای این بود که پس از گرفتن تاکسی‌های اینترنتی، با چرب‌زبانی و بهانه‌های مختلف موبایل رانندگان را گرفته و از آنها سرقت کرده بود.

این سارق حتی برای رفت و آمد خود به شهرهای مختلف از خودروهای اجاره‌ای (رنت) استفاده کرده بود و به صورت کاملاً حرفه‌ای سعی داشت ردی از خود باقی نگذارد. متهم انگیزه خود از این جرایم را تهیه پول برای خوشگذرانی و تلاش برای تهیه هزینه سفر به خارج از کشور عنوان کرد.

سارق در بازجویی‌های خود هویت مالخر و فردی که وسایل را به او می‌فروخت، فاش کرد که وی نیز با اقدامات بموقع مأموران پلیس دستگیر شد.

همچنین تلاش برای شناسایی مالباختگان و تحویل وسایل کشف شده به آنها ادامه دارد. این سارق حرفه‌ای نیز پس از تکمیل پرونده مقدماتی به دستگاه قضا معرفی و روانه زندان شد.

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت خبرفوری هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    اخبار سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت خبرفوری هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد