کلاهبرداری ۱۰۰۰ میلیاردی از ۱۴۶ نفر به‌بهانه پیش‌فروش خودرو

رییس پلیس آگاهی فراجا از کشف کلاهبرداری یک هزار میلیاردی تحت عنوان پیش فروش خودرو با ۱۴۶ نفر شاکی خبر داد.

کلاهبرداری ۱۰۰۰ میلیاردی از ۱۴۶ نفر به‌بهانه پیش‌فروش خودرو

 سردار محمد قنبری، گفت: در پی گزارشی از پلیس آگاهی کرمانشاه و در پی وصول پرونده‌های متعدد مبنی بر اینکه شخصی به هویت معلوم که مالک نمایشگاه خودرو بوده ابتدا شرکتی را در زمینه پیش فروش و تأمین قطعات خودرو در سطح شهرستان‌های این استان تأسیس و سپس با تنظیم قراردادهای صوری در خصوص واگذاری خودرو و قطعات خودرو فعالیت خود را انجام داده است.

وی افزود: این فرد شیاد پس از جلب اعتماد شهروندان از تعداد ۱۴۶ نفر متقاضی مبلغ یک هزار میلیارد ریال اخاذی و سپس متواری شده است.

رئیس پلیس آگاهی فراجا تصریح کرد: با توجه به حساسیت موضوع و کثرت افراد مال باخته بلافاصله پیگیری این موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری استان کرمانشاه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه با تلاش و اقدامات پلیسی کارآگاهان محل اختفای این کلاهبردار در استان تهران شناسایی شد، گفت: ضمن هماهنگی با مراجع قضائی متهم دستگیر و در بازجویی‌های انجام شده به انجام کلاهبرداری و اخاذی از شهروندان در سطح استان و شهرستان‌های آن اعتراف و با قرار صادره روانه زندان شد.

سردار قنبری به شهروندان توصیه کرد: ساده‌ترین و مؤثرترین راه مقابله با اقدامات مجرمانه افزایش سطح آگاهی است که از مردم توقع داریم هشدارهای پلیس آگاهی را جدی بگیرند و همواره مراقب ترفند کلاهبرداران و سودجویان باشند و حتماً اینگونه موارد مشکوک را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

منبع: مهر
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    اخبار سایر رسانه ها