افشای راز جسد سربریده شده در اتوبان همت/ برادرکشی فجیع در جنایتی خانوادگی

متهمی که مرد افغانستانی را به قتل رسانده و سر او را بریده بود شناسایی شده و سر مقتول نزد برادر متهم کشف شد.

افشای راز جسد سربریده شده در اتوبان همت/ برادرکشی فجیع در جنایتی خانوادگی

ساعت ۷ صبح جمعه 7 اردیبهشت امسال، رسیدگی به  قتل  مرد جوان با کشف  جسد  بی سر او در دستور کار تیم جنایی قرار گرفت.

صبح آن روز پاکبان‌ها در حال نظافت در  اتوبان همت  ، ورودی کن در تهران، مشاهده کردند پاهایی از میان شمشادها بیرون زده است. با توجه به مشکوک‌بودن ماجرا به آنجا رفته و با صحنه عجیبی روبه‌رو شدند.

جسد مردی بدون سر آنجا رها شده بود. مرد پاکبان با مشاهده جسد فورا موضوع را به پلیس ۱۱۰ تهران اطلاع داد. در ادامه تیمی از ماموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران برای بررسی ماجرا به آنجا اعزام شد.

همچنین تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران نیز راهی محل  حادثه  شدند و تحقیقات را آغاز کردند که در بررسی های ابتدایی متوجه شدند ضربه چاقو به ناحیه شکم مقتول اصابت کرده و باعث مرگش شده است. همچنین شواهد نشان می‌داد که مقتول در محل دیگری به قتل رسیده و سر از تنش جدا شده و قاتل یا قاتلان بعد از جنایت سر او را بریده و جسد را آنجا رها کرده‌اند. روی هر شانه او ستاره‌ای و روی سینه‌اش تبری خالکوبی شده بود.

موضوع کشف این جسد به بازپرس کشیک قتل دادسرای جنایی تهران گزارش شد. ماموران برای یافتن ردی از سر مقتول اطراف را جست‌وجو کردند اما ردی به دست نیامد. سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با تایید این خبر گفت: با توجه به مجهول‌الهویه بودن مقتول قرار شد پرونده‌های افراد گمشده بررسی و انگشت‌نگاری از او انجام شود تا شاید به شناسایی هویتش کمک کند.علاوه‌برآن قرار شد ماموران فیلم دوربین‌های مداربسته اطراف محل کشف جسد را بررسی کند.پلیس فرضیه‌های مختلفی ازجمله انتقام‌گیری و اختلاف مالی و ناموسی را در این پرونده قتل بررسی می‌کند.‌ همچنان جست‌وجوها برای یافتن سر بریده‌ مقتول ادامه پیدا کرد تا اینکه سرانجام هویت جسد فاش شد.

مقتول که بود؟

هم زمان با کشف جسد مجهول‌الهویه خانواده یک کارگر ۳۰ ساله افغان مفقود شدن ناگهانی او را به ماموران پلیس آگاهی تهران گزارش کردند.

برادر مقتول در اولین گزارش خود به پلیس گفت:«برادرم در یک کارگاه حوالی غرب تهران کار می‌کرد.او هر روز غروب به خانه برمی‌گشت اما دیشب با اینکه در تماس تلفنی به ما گفته بود در مسیر بازگشت به خانه است اما نیامد.برای همین نگران او هستیم و احتمال می‌دهیم بلایی سر او آمده باشد چون او اگر می‌خواست جایی به جز خانه برود به ما می‌گفت.»

مرد جوان در ادامه مشخصات لباس‌های برادرش را گفت و همچنین در مورد خصوصیات ظاهری او گفت:«برادرم چند سال قبل روی هر دو سرشانه‌اش ستاره خالکوبی کرده بود و همچنین روی سینه‌اش نیز یک تبر تتو داشت.»

با اعلام این خصوصیات دیگر شکی باقی نمانده بود که جسد کشف شده متعلق به برادر همین مرد است که او با مشاهده جسد آن را شناسایی کرده و اعلام کرد که جسد بی سر متعلق به برادرش است.

با افشای هویت جسد رسیدگی به موضوع برای یافتن ردی از عامل یا عاملان ماجرا ادامه پیدا کرد.

دستگیری برادر قاتل

خانواده مقتول در ادامه تحقیقات اعلام کردند که مقتول از مدتی قبل با چند جوان افغان درگیری داشته است.آنها می‌گفتند درگیری و اختلافات مقتول با انگیزه مالی و تهمت ناموسی همراه بوده که اخیرا شدت زیادی پیدا کرده بود. آنها بارها با یکدیگر مشاجره داشته و به هم فحاشی کرده بودند حتی یک بار یکی از آنها مقتول را به قتل تهدید کرده بود.

به این ترتیب نوک پیکان اتهام به سمت دو برادر که اختلاف عمیقی با مقتول پیدا کرده بودند نشانه رفت و آنها مورد ردیابی قرار گرفتند.تا اینکه خانواده مقتول به پلیس آگاهی اطلاع دادند با توجه به نشانه‌هایی که از دو برادر داشتند یکی از آنها را پنهانی در باغی واقع در شهریار پیدا کرده‌اند و این در حالی بود که خانواده مقتول ادعا می‌کردند سر مقتول را هم در همان باغ دیده‌اند.

با طرح این ادعا ماموران سراغ همان باغ رفته و یکی از دو برادر را در حالی که سر مقتول را در باغ نگهداری می‌کرد دستگیر کردند.به این ترتیب سر از بدن جدا شده نیز کشف شد. برادرقاتل در برخورد ابتدایی با ماموران پلیس به جنایت اعتراف کرد و گفت:«برادرم به خاطر اختلافاتی که با مقتول داشت او را به قتل رساند و سپس برای فاش نشدن راز قتل سر او را از بدنش جدا کرد.سپس من برای پنهان کردن سر جسد به او کمک کردم.»

بنابراین گزارش رسیدگی به پرونده تا دستگیری متهم اصلی ادامه دارد.

منبع: رکنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 15
 • ناشناس
  0

  چه جنایتهای فجیعی در ایرا ن عزیز توسط به قول مسئولین اتباع که حالا با دادن شناسنامه به آنها دیگر بیگانه هم نیستند انجام می گیرد وبرای ما هم عادی می شود لعنت بر باعث وبانی آن

 • ناشناس
  0

  وقتی افغان ها با خود این کار را می کنند . وجود آنها در ایران همچون گرگ درنده است . مسئولی که برای مردم خود ارزشی قائل نیست بی دلیل نیست که درهای مرز را باز گذاشته تا این گرگ صفتان رفت و آمد کنند .

 • محمد
  0

  این قوم به هم خون برادران خود رحمی ندارد وای به حال ایرانی ها.

 • ناشناس
  3

  مملکت قشنگ بود با وجود برادران افغان قشنگ ترم شد

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   وزیر کشور تحویل بگیر خوی براداران افغانی ت را
   پایان راهپیمایی و زاد وولد ش تماشایی ه

 • زهره
  6

  و باز هم افغانی با فرهنگ پایین خود در کشور ما حماسه آفرید
  آفرین بر مسئولان بی لیاقت

 • چای دبش باغ ازگل
  0

  قاتل افغان دو قتل انجام داده است یکی کارگر سی ساله افغان و دومین قتل برادر خودش برای رد گم کردن!!! پلیس وقت خود را تلف نکنید از قاتل بالفطره مجدداً مجدداً مورد بازجویی قرار گرفته شود!!! افغان ها از ایران خارج کنید با مجوز و بی مجوز خطرناک هستن!!!

 • ناشناس
  2

  این موجودات به برادر خود هم رحم نمی کنند وسرازتنش جدا می کنند وای به حال بقیه مخصوصا ایرانیان ازاین به بعد من به هیچ افغانی اعتماد نخواهم کرد این کامنت را منتشرهم نکنید مهم نیست حداقل یک نفر را آگاه کردم

 • تلمبه
  1

  آنچه نامردمان با جان انسان میکنند هیچ حیوانی به حیوانی نمی دارد روا لعنت به قوم تاتار

 • کیوان
  10

  من از افغانها زیاد خوشم نمیاد ولی انداختن بیشتر جرایم گردن اونا کار درستی نیست

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   😄😄😄😄😄یارو افغانی بوده دیگه میخوای به خاطر تو بگن ایرانیه؟!

 • به به به به
  0

  واقعا حماسه ای دیگر از قوم دوست وبرادر افانستان

 • ناشناس
  0

  روزی فرا میرسد که همه را قتل عام خواهند کرد لعنت بر این انسانها ی شیطان صفت نمیدانم چه کسب اینها را به ایران راه دا د

 • ناشناس
  0

  مشخصات جالب خالکوبی تبر روی سینه 🙉
  یکی سر مقتول را داشته برای شناسایی نشدن ،،،
  قاتل سریع فرار به افغانستان ۰0۰
  حالا اگه این ایرانی بود، چطوری از افغانستان برش میگردونید

 • ناشناس
  0

  کشوری که قشر تحصیل کرده و فرهنگی از آن مهاجرت کند و جای آن را افراد بی‌فرهنگ و بی‌سواد بگیرد باید نگران آن شد مسئولان کشورمان که همیشه از استقلال آن بر خود می‌بالند چرا خود را به خواب زده‌اند و استقلال آن را در معرض خطر قرار داداند

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها