درگذشت پزشک زن بیمارستان شریعتی؛ مرگ یا خودکشی؟

رئیس بیمارستان شریعتی تهران درگذشت متخصص این بیمارستان را تسلیت گفت.

درگذشت پزشک زن بیمارستان شریعتی؛ مرگ یا خودکشی؟

روز گذشته رئیس بیمارستان شریعتی تهران درگذشت متخصص این بیمارستان را تسلیت گفت.

احمدرضا جمشیدی در پیامی نوشت: «خبر اندوه بار درگذشت دکتر سمیرا آل سعیدی دانشیار روماتولوژی و عضو مرکز تحقیقات روماتولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران موجب تأثر و تألم جامعه دانشگاهی گردید. دکتر آل سعیدی جزو نوابغ و افتخارات دانشگاه بود و از دست دادن ایشان غم بزرگی را بر پیکر دانشگاه و بیمارستان به جای گذاشت و یاد ایشان برای همیشه برقلب و ذهن ما نقش خواهد بست.»

بعد از خبر درگذشت دکتر سمیرا آل سعیدی، امروز ۷ اردیبهشت، مهدی عبدوس، پزشک، در شبکه اجتماعی ایکس پرده از خبری تلخ برداشت.

او در توئیتی نوشت: «خانم دکتر سمیرا آل سعیدی فوق تخصص روماتولوژی از میان ما رفت ایشان روز قبل پلن دارویی ‎خودکشی خود را با رزیدنت‌ها مطرح کرده، آن‌ها موضوع را جدی نگرفته و سر به سر ایشان هم می‌گذارند، مرحوم به گواهی همکاران، خوش اخلاق، فعال و با وجدان کاری بوده از ایشان یک فرزند به یادگار مانده است.

شاید در لحظات آخر زندگی گفته من زنی هستم که دنیا را روی انگشتان خود می‌چرخانم، اما از پس دلتنگی‌هایم بر نمی‌آیم. پزشکان بیشتر از سایر اقشار جامعه در معرض تنش و استرس‌های فراوان کاری هستند آن‌ها سرمایه کشور هستند احترام را حفظ کنید تنهای‌شان نگذارید.»

سال‌ها است که نظام بهداشت و سلامت با مسئله خودکشی پزشکان، پرستاران و رزیدنت‌ها مواجه است، موضوعی که هر بار با انتشار خبر یک خودکشی دیگر به صدر اخبار برمی‌گردد.

منبع: فرارو
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 9
 • ناشناس
  7

  موضوع خودکشی احتمالاً مربوط به مشکلات خانوادگی ایشان بوده است وگرنه وضع مالی پزشکان متخصص و فوق تخصص در ایران کم نظیر تا بی نظیر است!

 • ناشناس
  18

  وای از زمانیکه خوشی بزنه زیر دل

 • ناشناس
  8

  پزشکان حداقل مزد زحماتشون را با دستمزدها و حقوق های بالا می گیرند بقیه اقشار جامعه چی مثل مهندس ها ..
  .انگار تو این مملکت فقط پزشک ها آدمن بیشترشون هم که خدا را شکر سهمیه ای هستن

 • باباپور
  2

  مخاطب این خبرهای ناخوش کیست؟کو گوش شنوا....

 • ناشناس
  4

  عوارض قرص شاد

 • ناشناس
  4

  قتل

 • ناشناس
  0

  دیگران را قضـــاوت نکنیم
  پنـــدار خوب را تمرین کنیم

 • پرسنل درمان
  1

  حجم کاری زیاد و کمبود نیروی انسانی و کمبود تجهیزات از مواردی هستن که روی ما قشر پزشکان و پیراپزشکان فشار کاری زیادی وارد میکنه و اینکه از لحاظ متافیزیکی هم (البته این مورد بابد روش تحقیق بشه) اشعه ها و امواج مضری که از بیمار ساطع میشه ما رو درگیر میکنه در واقع همون اصطلاح جو سنگین یا موج منفی که ما هر روز درگیرش هستیم

  نظرات شما -
  • ناشناس
   1

   چون شماها از دنیای دیگری هستید خیلی ناز و ملوسید کار گر ساختمانی نیستسد که فشار زندگی و نداری بر شما چیره بشه عوامل متافیزیکی بر شما غلبه میکنه به همین منظور مالیات هم نمیدهید چون بقیه افراد جامعه را جزء رعیای خود میدانید و بر طبق قوانین متا فیزیک به اینصورت هم مجازات میسوید از پوچی که گریبانتان را میگیرد

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها