صدور رای پرونده قتل داریوش مهرجویی و همسرش/ متهم ردیف اول به قصاص محکوم شد

رئیس کل دادگستری استان البرز گفت که بر اساس رای صادره در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان البرز، متهمان به قصاص و حبس‌های بلندمدت محکوم شده‌اند.

صدور رای پرونده قتل داریوش مهرجویی و همسرش/ متهم ردیف اول به قصاص محکوم شد

حسین فاضلی هریکندی با اعلام صدور حکم پرونده قتل مرحوم مهرجویی و همسر وی که مهرماه سال جاری رخ داد گفت: در ساعات پایانی ۲۲ مهرماه، خبر وقوع قتل مرحوم داریوش مهرجویی و مرحومه رقیه (وحیده) محمدی‌فر در حوزه قضایی شهرستان فردیس افکار عمومی و جامعه هنری و سینمایی کشورمان را در بهت فرو برد و مردم و دوستداران هنر را متاثر کرد.

رئیس کل دادگستری استان البرز با بیان اینکه دقایقی پس از گزارش وقوع این قتل، بلافاصله دادستان فردیس، بازپرس ویژه قتل، عوامل پلیس آگاهی شهرستان فردیس و استان البرز به همراه تیم بررسی صحنه قتل در محل حاضر و موضوع را بررسی کردند افزود: در نتیجه پیگیری‌ها و رهنمودهای رئیس قوه قضائیه و دستوراتی که بلافاصله در خصوص تسریع در شناسایی و دستگیری متهمان و رسیدگی به پرونده صادر کرد با تلاش‌شبانه روزی انجام شده و در کمتر از پنج روز از وقوع قتل، متهمان شناسایی و دستگیر شدند.

وی در ادامه گفت: با توجه به وجود ادله متقن و کافی علیه چهار متهم حاضر در صحنه قتل، ضمن بازسازی صحنه جرم، این متهمان به جرائم ارتکابی و نحوه وقوع قتل‌ها اقرار کردند.

فاضلی هریکندی با بیان اینکه دادسرای عمومی و انقلاب فردیس پس از تکمیل بازجویی‌ها و با اعلام ختم تحقیقات، مبادرت به صدور کیفرخواست چهار متهم این پرونده کرد گفت: پس از ارجاع پرونده به شعبه اول دادگاه کیفری یک استان البرز و طی تشریفات قانونی، جلسات رسیدگی علنی در تاریخ‌های ۲۷ و ۲۸ دی ماه، در دو نوبت صبح و بعد از ظهر در قالب سه جلسه با حضور وکلای متهمان و اولیای دم برگزار شد و نهایتا پس از اعلام ختم رسیدگی، رای پرونده صادر گردید.

رئیس کل دادگستری استان البرز با تبیین برخی از جزئیات رای صادره در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان البرز اضافه کرد: بر اساس کیفرخواست صادره، برای چهار متهم پرونده مجازات قانونی متناسب صادر شده است و بدین ترتیب متهم ردیف اول به اتهام «قتل عمدی» مرحوم مهرجویی و مرحومه محمدی‌فر و بر اساس مطالبه قصاص از سوی اولیای دم به «قصاص نفس» محکوم شد.

وی افزود: علاوه بر قصاص نفس، متهم ردیف اول در مورد سایر جرایم ارتکابی همزمان با قتل از قبیل «سرقت» به بیست سال حبس تعزیری، شلاق و دیه محکوم شد؛ همچنین بابت جرایم قبل از ارتکاب قتل، که ناظر بر یک هفته قبل از این اقدام است از جمله به اتهام «ورود به منزل به صورت غیرقانونی» و «تهدید با چاقو» مجموعا به هشت سال حبس تعزیری و شلاق محکوم شده است که البته طبق مقررات در مجازات‌های تعزیری، مجازات اشد قابل اجرا خواهد بود.

فاضلی هریکندی با یادآوری اینکه این پرونده سه متهم دیگر نیز دارد متذکر شد: در رای صادره، متهمان ردیف دوم و سوم نیز به اتهام جرایمی نظیر «شروع به قتل» و «سرقت» مجموعا هر یک به ۳۶ سال حبس تعزیری، شلاق و دیه محکوم شده‌اند.
وی ادامه داد: در مورد متهم ردیف چهارم هم به جهت ارتکاب جرایمی نظیر «معاونت در شروع به قتل» و «سرقت» و با لحاظ نقش وی در جرایم ارتکابی، دادگاه وی را مجموعا به هشت سال حبس تعزیری محکوم کرده است.

رئیس کل دادگستری استان البرز با تاکید بر اینکه رای صادره به طرفین ابلاغ شده است تصریح کرد: آرای صادر شده قطعی نبوده و در صورت فرجام‌خواهی، پرونده به دیوان عالی کشور ارسال خواهد شد و در صورت تایید رای و قطعیت آن، اجرا خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان از همکاران خود در دادگستری کل استان البرز، نیروی انتظامی به ویژه پلیس آگاهی استان و همچنین اداره کل پزشکی قانونی استان البرز به جهت تلاش شبانه روزی که منتهی به شناسایی و دستگیری متهمان و کشف ابعاد مختلف پرونده و نهایتا صدور حکم در حدود چهار ماه پس از وقوع جرم شد، تقدیر کرد.

منبع: ایسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 12
 • ناشناس
  1

  قربانی خانه امن اتباع ضدقانونی

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   دو نفر به قتل رسیده یک نفر را قصاص می کنید . باید هر 4 نفر اعدام شوند

  • ناشناس
   2

   میلیونها از اتباع در روستاها و شهرهای ایران پراکنده اند.امنیت این سرزمین در خطر است و به مراتب در آینده بدتر خواهد شد.میلیونها بار مردم خواسته اند آنها را بیرون کنید اما هیچ خبری نیست که نیست!!

 • ناشناس
  10

  خبر فوری برید برای قاتل رضایت بگیرید چون اعدام بد است
  از بازیگران هم در همین سایت درخواست کنید که بروند برای جانی رضایت بژلبند تا اعدام نشود
  ایام گذشته خبر فوری خیلی تلاش میکرد و مطلب میگذاشت برای توقف اعدام
  الان هم به میدان بیا
  ولی فکر نکنم کاری کنید چون به نفع تان نیست

  نظرات شما -
  • ناشناس
   2

   قتل سیاسی

 • 🐜
  0

  قاتل و قاتلین ب جرم خودشون اقرار کردن!!! آیا حکم صادارده برای مجرمان سابقه دار با روش وحشی گری و عمدی حکمش فقط زندان شلاق و دیه می‌باشد آقای قاضی؟؟؟ من ب نوبه خودم هیچ عدالتی در این حکم نمی‌بینم فقط اعدام تا عبرتی باشد مخصوصا برای بعضی از اتباع که درایران زمین آب و نان ملت ایران زمین را می‌خورند هم برامون خنجر میکشند و قتل و غارت می‌کنند و خواهند کرد!!! بنظر من دیبلماسی نیست این بی عرضه گی نام دارد!!!

 • سیما
  1

  یعنی یه نفر که دو تا آدم کشته رو اعدام می کنن بقیه زندان این چه قانونیه؟

  نظرات شما -
  • ناشناس
   4

   ببخشیدحاج خانوم یه نفرزده دونفرروکشته بایداعدام بشه بقیه چرابایداعدام بشن وقتی نکشتن بقیه دزدی وسرقت معاونت بوده که حکمش زندان وشلاق

 • ناشناس
  1

  قاتل اصلی آزااد. و در رفاه

 • ناشناس
  3

  بازیگران همیشه درصحنه جمع بشیدرضایت بگیرید#نه به اعدام

 • ناشناس
  3

  نه
  به
  اعدام

 • ریحانه
  1

  منتظر #نه_ به_ اعدام بازیگران و فوتبالیستها هستیم .

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها