چگونه بهترین وکیل اصفهان را پیدا کنیم؟ + ۵ معیار لازم

یکی از مسائل پر اهمیت که افراد در تمامی شهرها به خصوص در شهر اصفهان با آن رو به رو هستند انتخاب وکیل و مشاور حقوقی است.

چگونه بهترین وکیل اصفهان را پیدا کنیم؟ + ۵ معیار لازم

هرگونه اقدام حقوقی پیامدهایی را به دنبال دارد لذا توصیه می شود جهت پیگیری پرونده های حقوقی، کیفری، ملکی و ... به بهترین وکیل اصفهان مراجعه کنید تا بررسی های به صورت دقیق انجام شود. برای اطلاعات بیشتر در این مطلب همراه ما باشید.

بهترین وکیل اصفهان کیست؟

وکیل کسی است که از طرف شخصی برای انجام کاری مامور می شود، مطابق اصل 35 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران طرفین دعوا در تمام دادگاه ها می توانند وکیل داشته باشند، حتی اگر توانایی مالی داشتن وکیل را ندارند باید امکان تعیین وکیل برای آنها فراهم شود. وکلا علاوه بر تحصیلات مورد نیاز، مجوزهایی را باید کسب کنند تا اجازه وکالت به آنها داده شود.

وکیل خوب باید علاوه بر دانش و اطلاع از قوانین، تجربه و سابقه کافی برای حل برخی از پرونده های خاص را داشته باشد، معمولا وکلا در دو سال دوره کارآموزی که می گذرانند، با انواع دعاوی و پرونده ها آشنا می شوند.

متاسفانه بسیاری از افراد حرفه وکالت را یک صنعت چاپ پول می دانند چرا که عقیده دارند وکلا حق الوکاله های بالایی بابت وکالت دریافت میکنند اما دیده شده وکلایی با دریافت حق الوکاله ناچیزی مقابل گلوله قرار گرفته و کشته شده اند. برخی از افراد تصور می کنند وکیل باید در هر صورت از حقوق موکل دفاع کند و به رای قاضی قانع نمی شوند و توقع دارند که پیروز پرونده باشند. اما گاهی این اتفاق رخ نمی دهد.

وکیل خوب در اصفهان وظیفه دارد پرونده موکل را به طور کامل بررسی کرده و توضیحات تکمیلی را در مورد مشکل به وجود آمده به موکل بگوید و سپس با توجه به دانش و تجربه ای که داشته است به عنوان وکیل در دادگاه حاضر شده و از حقوق موکل خود دفاع کند.

2

معیارهای انتخاب وکیل خوب در اصفهان

انتخاب بهترین وکیل در اصفهان کاری دشوار و حساس است، چرا که هر یک از وکلا رزومه متفاوتی دارند و هر کدام متخصص در حوزه های مختلف می باشند. برخی از وکلا به صورت ویژه در زمینه ملکی فعالیت می کنند و پیگیری پرونده های مرتبط با املاک و زمین را برعهده می گیرند. از این رو برای حل مشکلات ملکی می توانید به بهترین وکیل ملکی در اصفهان مراجعه کنید. یک سری معیارها برای انتخاب بهترین وکیل وجود دارد که نیاز است به آنها دقت شود تا از هر گونه پشیمانی جلوگیری شود.

۵ معیار مهمی که یک وکیل خوب در اصفهان باید داشته باشد:

  • از مهمترین خصوصیت های یک وکیل، مورد اعتماد بودن است. چرا که وکیل باید محرم اسرار موکل باشد، در نتیجه می بایست واجد شرایط اخلاقی نظیر صداقت، درستکاری، امانت داری، احساس مسئولیت و … باشد.
  • یک وکیل خوب در اصفهان ابتدا می بایست موکل را درک کند و یک رابطه خوب و مفید با او برقرار کند. در نتیجه باید مهارت های کلامی، شنیداری و ارتباطی خوبی داشته باشد تا هم با موکل خود ارتباط موثری برقرار کند و هم در دادگاه تاثیرات لازم را بر قاضی بگذارد و او را با تحلیل های خود قانع کند.
  • یک وکیل خوب در شرایطی که از ابتدا به این نتیجه برسد که مطالبه موکل به نتیجه مطلوب نمی رسد، با وعده های دروغین موکل خود را امیدوار نمی کند و واقعیت را با او در میان می گذارد.
  • توانایی تفکر انتقادی از ویژگی های بهترین وکیل اصفهان است. بدین معنی که باید بتواند مسائل را به شکل منطقی و زنجیروار دنبال کند تا موارد ضعف را در تحلیل ها و استنادات خود تشخیص و برطرف کند.
  • بهترین وکیل در شهر اصفهان می بایست این قدرت ذهنی را داشته باشد که موکل خود را متقاعد سازد که به حرف هایش عمل کند و یا بتواند طرف مقابل را به قبول مذاکره دعوت کند.

3

انواع تخصص های وکیل دادگستری اصفهان

یک وکیل رسمی دادگستری در اصفهان با کسب پروانه وکالت و همچنین عضویت در کانون وکالت اشخاص حقیقی، حقوقی، دولتی یا غیردولتی می توانند در دفاع از موکل خود در دادگاه ها و مراجع قضایی حضور داشته باشند. همانطور که گفتیم وکلا در زمینه های خاصی دارای تخصص هستند و مردم با توجه به نوع تخصص وکیل و مورد پرونده خود به وکیل مراجعه می کنند.

انواع تخصص های وکیل عبارتند از:

وکیل خانواده: وکیل خانواده در اصفهان اطلاعات دقیق و کاملی از حقوق و مقررات خانوادگی دارد و به خوبی به امور خانوادگی رسیدگی می نماید و از حقوق ضایع شدن اعضای خانواده دفاع می کند.

وکیل ملکی: انجام معاملات ملکی و خرید و فروش در حوزه املاک به تخصص و دانش نیاز دارد. کمی کوتاهی در این حوزه موجب سوء استفاده کلاهبرداران می شود و مشکلات مالی بسیاری را برای افراد به وجود می آورد.

وکیل کیفری: پیگیری پرونده های مرتبط به جرم و جنایت حساسیت های خاص خود را دارد و نیازمند پیگیری های دقیق و آگاهانه است. وکیل کیفری در اصفهان دانش کاملی در حوزه پرونده های سرقت، کلاهبرداری، آدم ربایی، قتل و ... دارند. در صورتی که پرونده کیفری دارید راهکار مناسب و کاربردی مراجعه به بهترین وکیل کیفری اصفهان است.

وکیل چک و سفته: وکیل چک و سفته در اصفهان اطلاعات کاملی از قوانین چک و سفته دارد و با تسلط در این حوزه می تواند در راستای حقوق از دست رفته موکل خود اقدامات قانونی را انجام دهد.

وکیل مهاجرت: مهاجرت به کشورهای دیگر نیازمند اطلاع از قوانین و شرایط زندگی در آن کشور است. هر کشوری قوانین به خصوصی دارد که وکیل مهاجرت در اصفهان به خوبی از آنها مطلع است و در زمینه دفاع از حقوق مهاجرین و اخذ تابعیت اقدامات لازم را انجام می دهد.

وکیل امور قراردادها: تنظیم قرارداد میان دو شخص به اطلاعات کامل حقوقی جهت تنظیم قرارداد نیاز دارد. وکیل متخصص در امور قراردادها در شهر اصفهان به افرادی که در این زمینه به کمک و راهنمایی نیاز دارند، کمک می کند تا از بروز خسارت و کلاهبرداری ها جلوگیری شود.

وکیل شرکتی: وکیل متخصص در امور شرکت ها به خوبی از امور مرتبط با شرکت تضامنی، مسئولیت محدود و ... مطلع هستند و راهنمایی های لازم را به موکل خود ارائه می دهند.

هزینه وکیل در اصفهان چقدر است؟

نحوه دریافت دستمزد بهترین وکیل، شرایط محاسبه دستمزد وی و … از موضوعات مهمی است که برای طرفین دعوی اهمیت دارد. اما پاسخ این پرسش مهم چیست؟ وکلا چه مقدار باید دستمزد دریافت کنند؟ حق الوکاله یا هزینه وکالت، همان مبلغی است که وکیل برای بررسی و پیگیری پرونده موکل دریافت می کند.

یکی از عواملی که در هزینه حق الوکاله وکیل در اصفهان موثر است، نوع پرونده می باشد. پرونده های پیچیده و زمان بر هزینه بیشتری برای وکیل به همراه دارند. همینطور میزان تجربه و دانش وکیل، عامل دیگری است که در میزان حق الوکاله تاثیرگذار است. وکلایی که تجربه بیشتری دارند، هزینه وکالت آنها نیز بیشتر است.

سخن پایانی

همراهی وکیل پایه یک دادگستری در دادگاه و در پروسه حل پرونده بسیار موثر است. در مطلب بهترین وکیل اصفهان به توضیح مواردی مهم در انتخاب وکیل خوب در اصفهان پرداختیم. امیدوارم مطالب موجود مورد استفاده تان قرار گرفته باشد. سپاس گزارم که تا انتهای مقاله همراه ما بودید.

منبع: bartarinvakil.com

 

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 1
  • ناشناس
    0

    مردم بیایید صدقه جمع کنیم فرزندان آقا مستاجر هستند ماهم گوشهایمان دراز است آقا پیر شده داره قصه میخوره قراره با ۸۴سال سن بندری برقصه کمرش نمیاد

اخبار سایر رسانه ها