رازگشایی از اولین قاتل سریالی ایران در سال 1401/ دست و پایم را بستند و شوهرم را کشتند/ ویدئو

سارقان احشام در فیروزآباد استان فارس اقدام به 4 فقره قتل سریالی کردند.

اواخر مرداد ماه امسال فریادهای پسر بچه 10 ساله ای در کوهستان  جبل انارویه  از توابع شهرستان  فیروزآباد  استان فارس  پیچید. اهالی سراسیمه و وحشت زده به سمت او رفتند و متوجه شدند  سارقان احشام  به پدر آن پسربچه حمله کرده و به او  تیراندازی  کرده بودند.

اهالی بلافاصله موضوع را به پلیس 110 اطلاع دادند و رسیدگی به پرونده  قتل  این فرد به نام  بارانی یزدانی  در دستور کار ماموران قضایی قرار گرفت.

سرهنگ جوکار فرمانده انتظامی فیروزآباد استان فارس در تشریح جزئیات این خبر گفت:«در گوشه گوشه شهرستان فیروزآباد اهالی زندگی عشایری دارند و این شهرستان بافت عشایری دارد.روز حادثه یکی از دامداران عشایر به همراه فرزند 10 ساله خود، گوسفندانش را برای چرا به کوهستان برده بود که چند نفر با سر و صورت پوشیده با انگیزه  سرقت احشام  به او حمله کردند و زمانی که او مقاومت کرد، به این فرد شلیک کردند اما نتوانستند احشام را نیز سرقت کنند به دلیل اینکه فرزند دامدار پا به فرار گذاشته بود و همین سبب شد پلیس و اهالی خیلی زود به محل جنایت نزدیک شدند.»

20 روز از اولین جنایت باند قاتلان سریالی گذشته بود که این بار سر و کله آنها در زمین شهری عشایر پیدا شد و برای سرقت احشام یک زوج میانسال به حوالی چادر عشایری آنها رفتند و مرد میانسال به نام  سبزعلی زارعی  را به  قتل  رساندند.

قتل دامداران در فیروزآباد فارس

سرهنگ جوکار در ادامه افزود: «زمانی که مرد دامدار متوجه حضور سارقان شده بود، برای جلوگیری از سرقت با آنها درگیر شده و در جریان درگیری به مرد میانسال شلیک کرده و او را به قتل رساندند.سپس دست و پای همسر مقتول را بستند و 34 راس از احشام آنها را به سرقت بردند.»

بعد از قتل دوم کارآگاهان به این نتیجه رسیدند که عمل این جنایت ها یک نفر یا یک باند است که دامداران تنها را در مکان های خلوت شناسایی کرده و آنها را هدف سرقت خود قرار می دادند.

تحقیقات ماموران انتظامی و قضایی جهت یافتن ردی از سارقان سابقه دارد ادامه داشت.اما با توجه به عدم اقدامات مخابراتی و عدم وجود دوربین های مدار بسته در محدوده وقوع قتل ها، ردزنی متهمان کار سختی بود.

تا اینکه 25 مهر ماه سارقان بار دیگر یک دامدار به نام  جهانپور قهرمانی  را طعمه قرار دادند.

سرهنگ جوکار در ارتباط با سومین قتل اینطور توضیح داد:«جنایتکاران در حوالی فیروز آباد خودرو وانت نیسان مقتول را تعقیب کردند و به او گفته بودند که یکی از گوسفندان از ماشین بیرون افتاده است.به این بهانه خودرو آنها را متوقف کرده بود تا احشام را سرقت کنند و با مقاومت مقتول و دوست همراهش مواجه شده بودند.

به همین خاطر اقدام به تیراندازی کردند که دوست مقتول در تاریکی جاده فرار کرد اما دو ساچمه پشت گوشش اصابت کرده بود.»

بعد از اینکه سومین قتل به وقوع پیوست، با توجه به اطلاعاتی که دوست مقتول در اختیار قرار داد،سرنخ هایی از عاملان جنایت در اختیار ماموران قرار گرفت.

سرهنگ جوکار در ادامه می گوید:«متهمان در سومین قتل گوشی موبایل مقتول و دوست او را ربودند و همچنین 2 راس از احشام را سرقت کردند.با تحقیقات صورت گرفته متهمان شناسایی و دستگیر شدند و گوشی های سرقتی در منزل یکی از آنها کشف شد.یکی از اعضای اصلی باند به نام ع.گ نیز به دام افتاد اما یکی دیگر از اعضای اصلی باند جنایتکار به نام م.ع متواری شد.

متهم بعد از فرار به منزل خواهرش واقع در منطقه سیاخ دارنگون رفت و مطابق اعترافات بعدی خودش قصد داشت از آنجا به زاهدان رفته و سپس کشور را ترک کند.اما در همان منطقه در حالی که با خودرو با  سرعت می راند، عده ای از اهالی به او اعتراض کردند و برای همین با آنها درگیر شد و به یکی از آنها به نام رامین حسن پور تیراندازی کرده و چهارمین قتل را رقم زد.

در حالی که رد متهم را زده بودیم، او را تعقیب کردیم که او به سمت لامرد فرار کرد.در مسیر راننده یک خودرو پژو به سرویس بهداشتی رفته بود که متهم اقدام به سرقت خودرو او کرد.

زمانی که راننده از راه رسید اسلحه را روی سرش گذاشت و او را تهدید کرد تا بتواند از مهلکه بگریزد.سپس به سمت فهرج کرمان متواری شد و در آنجا با عنوان جعلی 2 روز زندگی کرد که ما او را ردیابی کرده و با نیابت قضایی توسط پلیس کرمان دستگیر شد.

او به همدستی در  قتل  ها در هر 4 پرونده اقرار کرد و همچنین مشخص شد اعضای این باند به جز مواردی که در آن افراد به قتل رسیدند، 6 فقره دیگر سرقت احشام مرتکب شدند که چون دامداران در آن سرقت ها بیدار نشدند، منجر به درگیری و قتل نشد.»

گفتگو با برادر یک مقتول

برادر یکی از مقتولین به نام جهانپور قهرمانی گفت: «جنایتکاران بعد از متوقف کردن خودرو برادرم به او گفته بودند که یک بزغاله از خودرو بیرون افتاده است و گفته بودند در ازای 2 میلیون تومان آن را برمی گردانند.برادرم گفته بود که این بزغاله یک میلیون تومان ارزش دارد و 35 هزار تومان پول نقد بیشتر همراهش نیست.از این حرفش سارقان عصبانی شده و گفته بودند که قصد تمسخر ما را داری.سپس به سمت او شلیک می کنند و دوستش اقدام به فرار می کند.»

قهرمانی در ادامه گفت: «برادرم 48 سال داشت.او 3 پسر دارد که یکی از آنها 19 ساله است و پسران دوقلوی او 12 ساله هستند.فرزندان برادرم به عنوان اولیای دم تقاضای  قصاص  دارند.اولیای دم پرونده قتل های دیگر هم تقاضای قصاص دارند.»

حجم ویدیو: 54.42M | مدت زمان ویدیو: 00:05:46 | دانلود ویدیو
منبع: رکنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 9
 • ناشناس
  0

  دیگه نیازی نیست نگران گرگ باشید تا مبادا به گله بزنه
  از این به بعد همه حواستون به گرگ‌های دو پا باشه....

 • گرسنگي
  6

  اين هم از تبعات گراني گوشت...!

 • 📰
  0

  گرگ صفت‌ها را حتی اولیای دم شان هم به جای قصاص خدای ناکرده فقط به دیه راضی شوند ، کلا" برای امنیت جامعه باید حداقل مثل قتل هایی که انجام داده اند قصاص شوند ! ! ! !

 • ناشناس
  1

  مسوولان شب و روز شعار می دهند که ما اگه نان نداریم ولی امنیت داریم و بروید خدا را شکر کنید که ما بالای سرتان هستیم، ولی این کشور نه امنیت دارد و نه نان و نه اب و نه شغل و ازادی و رفاه و.....

 • علی
  1

  هفته پیش دوچرخه پسرم را ساعت 10 صبح از پارکینگ خانه دزدیدن دوربین مداربسته تصویر دزد رو گرفته وماموران کلانتری همگی دزد رو همان روز اول تشخیص دادن.دو روز بعد دوباره همین دزد دوچرخه طبقه بالای ما رو سرقت کرد و24 ساعت بعد اومده بود کفش های گران قیمت ساختمان بغلی ما رو برده بود وقتی از افسری که فقط برای صورتجلسه اومده بود گفتم چرا این دزد که همه کلانتری او را میشناسنددستگیر نمیشود. با تمسخور گفتند چون چوب خطش پر نشده!!بعد شما انتظار داریددزد ها جولان ندهند.

 • ناشناس
  1

  سلام ؛ امنیت= نان نمی شود گفت کسی نفس نمی کشد زنده است / پس هر جا فقر بی کاری و بی ارزشی پول باشد امنیت باد هواست / اینکه این دزدان برای چند میلیون آدم می کشند این نوعی بیماری است باید دید دزد چرا رشد 1000درصدی در دولت فعلی شکل گرفته . چرا تحریم می تواند از فرزند آوری کم کند طلاق را رشد ازدواج و خواستگاری سال 1041 را 80درصد کاهش دهد و خودکشی و دیگر کشی و اعتراضات را رشد دهد . یکی از دلایل عدم شفافیت و توضیح ساده مسئولین نظام است دیگری ما می دونیم کیو کجا بزاریم دیگران خموش و دیگری چو دزدی با چراغ آید گزیده تر برد کالا . دقت کنید هیچ زمانی ملت ایران نانی از اصولگرها نگرفتند و شعار فریبنده رئیسی و تیمش و عدم رای ملت ب کاندید دیگر رئیسی با کمترین رای رئیس جمهوری شد که سه ضلع مثلث قدرت دارد و بقولی پشتش گرم است ولی فکر نمی کرد 4 ماه نا امنی و بزرگترین اعتراضات شکل گیرد یادتان باشد رای ملت فقط اصلاح طلب ولاغیر در غیر این صورت منظر دلار 100 هزار تومانی و سکه 70میلیونی باشید پس دیگر با شعار فریبنده اصولگرها بدام فقر و بدبختی نیافیتد و رئیسی تک دوره ای خواد شد. و اگر درس گرتیم اصولگرا عاشق جنگ است نه خدمت شاید جلوی عقب ماندگی گرفت . نان گرفت دزدی رشد کرد رفاه حداقلی گرفت ازدواج پر پر شد

 • ناشناس
  2

  از وقتی اسلحه های قاچاق در جریان اغتشاشات در کشور زیاد شده این قبیل جنایات هم بیشتر شده است.از پلیس آگاهی درخواست دارم این سلاحها را از بازار ودسترس مردم خارج کنند.هر روباهی وقتی اسلحه دستش باشه تبدیل به گرگ درنده میشه وامنیت وجان ومال وناموس مردم در امان نخواهد بود.

 • ناشناس
  0

  بنده هم بعنوان هموطن تقاضای اشد مجازات و قصاص قاتلین رو دارم.

 • امین
  0

  متاسفانه درسیستم قضایی ایران دزدها درامنیت هستندچون بایدازخوددفاع نکنی وگرنه عواقبت بدتردرانتظاراست حال اگردزدان وقاتلان قصاص شوندبایدازجیب ورثه دیه تامین شودواقعااین قوانین جزعجایب است وکسی هم درفکراصلاح نیست