پرونده تعرض هولناک به چند دانش‌آموز، ماجرا از آنجایی شروع شد که یک کودک 8 ساله حالش بد شد

هفته گذشته اخباری در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه دریکی از شهرهای جنوب غرب کشور یک راننده سرویس دبستان پسرانه به نام « ر» به صورت سریالی به برخی دانش‌آموزان آزار و اذیت جنسی کرده است.

بیست‌وپنج، شش سال دارد اما قد و قواره‌اش مثل یک پسر نوجوان شانزده، هفده‌ساله می‌ماند. برخی اهالی شهرستان به من می‌گویند؛ مشکل جسمی و روحی دارد و خودش در کودکی در آموزشگاهی مربوط به کودکان «استثنایی» درس خوانده. دو هفته است از پچ‌پچه‌های اهالی در مورد آزار و اذیت‌های جنسی که این فرد به برخی دانش‌آموزان رسانده، گذشته است. حالا اکثر اهالی این شهرستان معتقدند؛ او راننده سرویس مدرسه این دانش‌آموزان بود. 

هفته گذشته اخباری در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه در یکی از شهرهای جنوب غرب کشور یک راننده سرویس دبستان پسرانه به نام « ر» به صورت سریالی به برخی دانش‌آموزان آزار و اذیت جنسی کرده است.

۱۲ دی ماه امسال از بیمارستان با پلیس آگاهی شهرستان تماس گرفته می‌شود و پدر یکی از این کودکان ماجرای آزار و اذیت جنسی فرزندش را برای پلیس توضیح می‌دهد. چند ساعت بعد ‌ماموران آگاهی «ر» را در خانه‌اش دستگیر می‌کنند.

برخی اهالی ادعا می‌کنند «ر»، بیش از ۱۵ پسربچه را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است که برخی از آنان «معلول» بوده‌اند.

اعتماد صحت تعداد قربانیان را پیگیری کرده اما هنوز هیچ منبع رسمی این تعداد را تایید نکرده است. خبر این فاجعه زمانی در شهر می‌پیچد که روز ۱۲ دی‌ماه پسری هشت‌ساله حالش بد می‌شود و ماجرا را برای پدرش تعریف می‌کند.

پدر این کودک در ابتدا به خاطر «حفظ آبرو» از افشای این واقعه وحشتناک و تماس با پلیس یا رسانه‌ها، خودداری و فرزندش را برای درمان به بیمارستان منتقل می‌کند.

در آنجا پس از اصرار پزشکان، پدر در نهایت حقیقت ماجرا را برای پلیس فاش می‌کند. به گفته برخی اهالی «قربانی آخر یعنی همان پسربچه ۸ ساله حالش بد می‌شود و پدرش او را به بیمارستان می‌رساند و این پسربچه در بیمارستان عنوان می‌کند که راننده سرویس مدرسه‌اش این کار را با او کرده است.» 

شنیده‌ها حاکی از این است که وضعیت «روحی و جسمی» این پسربچه مساعد نیست و حتی چندین بار اقدام به خودکشی کرده است. یک منبع آگاه محلی ادعا می‌کند: «طی یک‌سال گذشته، تعدادی کودک زیر ۱۰ سال خودکشی کرده‌اند.

این خودکشی‌ها به صورت غیرعادی صورت می‌گیرد. پس اگر قربانی آخر اقدام به خودکشی کرده باشد، عجیب نیست. مشخص هم نیست این کودک با اتفاقی که برایش افتاده چه سرنوشتی داشته باشد.» 

یکی از آشنایان فرد آزاردهنده به من می‌گوید: «ر، فرزند اول خانواده بود. خانواده‌اش بعد از اینکه ر دستگیر شد، تلفن‌های‌شان را خاموش کردند و از این شهر رفتند.» 

گفتند خود خانواده‌ها باید پیگیر شوند

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش این شهرستان در مورد این خبر می‌گوید: «این خبر ربطی به اداره آموزش و پرورش ندارد. این اتفاق در خارج از محدوده مدرسه رخ داده است. اخباری که در فضای مجازی شایع شده، این است که اعلام کردند؛ این آقا راننده سرویس مدرسه بوده و گزینش نشده است. این آقا خودش جزو دانش‌آموزان استثنایی آموزشگاه [...] بود و مشکل روانی دارد. فرد راننده سرویس نبود و در فضایی خارج از فضای آموزشی و در خیابان اتفاق افتاده است.»

ناصری در پاسخ به اینکه اگر این آقا خودش قبلا جزو دانش‌آموزان استثنایی بوده، چطور گواهینامه دارد، می‌گوید: «چون پرونده ایشان ربطی به اداره آموزش و پرورش ندارد، ما هم در جریان نیستیم.

برای خود ما هم مبهم است که این فرد چگونه گواهینامه دارد. ما چند بار برای پیگیری تماس گرفتیم ولی گفتند؛ خود خانواده‌ها باید پیگیر باشند. فضای این شهر، قومی و قبیله‌ای است و روی این مسائل بسیار حساس هستند. پرونده این آقا در دست مراجع قضایی و دادستان این شهرستان است.» 

یکی از کارمندان شهرداری تهران در مورد نحوه فعالیت سرویس مدارس می‌گوید: «سرویس مدارس حتما باید از فیلتر سازمان حمل‌و‌نقل شهرداری عبور کنند و از آنجا مجوز بگیرند. سازمان حمل‌و‌نقل هم سامانه‌ای دارد که مسیرهایی را که رانندگان، دانش‌آموزان را سوار و پیاده می‌کنند، ثبت می‌کند و در این سیستم نشان می‌دهد اما از وقتی که ویروس کرونا اپیدمی شد و مدارس غیرحضوری شدند این سامانه هم تعطیل شد.» 

صحبت‌های برخی اهالی 

یکی از خبرنگاران محلی در واکنش به این خبر هم آن را کذب می‌داند و هم اظهار بی‌اطلاعی می‌کند و به من می‌گوید: «این خبر کاملا کذب است و من تا به الان این خبری که شما از آن صحبت می‌کنید را نشنیدم.» اما یک منبع مطلع محلی می‌گوید: «این خبر کذب نیست. اگر کذب است چرا الان در بازداشت است؟» این منبع ادعا می‌کند: «پدر این پسربچه بعد از مدتی رضایت می‌دهد و شکایتش را پس می‌گیرد، چون خودم اهل اینجا هستم و آداب و رسوم را می‌شناسم، احساس می‌کنم پدر این پسربچه رضایت داده تا وقتی ر آزاد شد، خودش تقاصش را از او بگیرد. در میان خانواده کودکانی که مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند، فقط همین خانواده قربانی آخر شکایت کردند که آن هم همان‌طور که گفتم؛ خیلی سریع شکایت‌شان را پس گرفتند. در برخی از اخباری که در فضای مجازی منتشر شده، نوشتند که ممکن است فرد آزاردهنده را تبرئه کنند.

اتفاقا دادستان درباره این فرد خوب عمل کرد و توانست طی یک روز ر را بازداشت کند. ر قبل از اینکه به عنوان راننده در سرویس مدرسه شروع به فعالیت کند، شاگرد یک مغازه بود.» 

یکی از اهالی صاحب یک رسانه محلی است، ضمن تاکید بر مشکلات روانی متهم می‌گوید: «اینکه می‌گویند؛ راننده سرویس مدرسه بود، درست نیست و خودش به صورت عبوری و به زور این دانش‌آموزان را سوار و در مکانی خلوت به آنها آزار و اذیت جنسی می‌کرد. به خاطر حفظ آبرو خیلی از این خانواده‌ها هم شکایت نکردند. این ماجرا هم به خاطر اتفاقی که برای قربانی آخر رخ داد برخی اهالی متوجه شدند و پای پلیس به ماجرا باز شد. »

یکی دیگر از اهالی هم می‌گوید: «تا جایی که ما می‌دانیم ر یک «پراید» دارد که با آن رانندگی می‌کرد. البته می‌گویند؛ پراید برای پدرش بود. ر مجرد است و با خانواده‌اش زندگی می‌کرد. پدرش کارمند است. اگر عکس‌های ر را ببینید متوجه می‌شوید که به لحاظ جسمی مشکل دارد.» 

افرادی که آزار و اذیت جنسی می‌رسانند  دچار اختلالات روانی و انحرافات جنسی هستند

«علیرضا شریفی‌یزدی» آسیب‌شناس و روانشناس اجتماعی در مورد خبر آزار و اذیت جنسی یک مرد به دانش‌آموزان یکی از شهرهای جنوب غرب کشور می‌گوید: «آزار و اذیت جنسی این دانش‌آموزان از چند بعد قابل بررسی است. یکی از این بعدها از منظر روانشناسی است. معمولا قربانی یا افرادی که مورد آزار و اذیت جنسی قرار می‌گیرند تا مدت‌های طولانی دچار استرس پس از سانحه خواهند بود و به همین دلیل نیاز است که حتما تحت نظر روانشناس به خصوص روانشناس کودک و نوجوان قرار بگیرند تا درمان شوند و آثار و پیامدهای منفی این آزار و اذیت جنسی در آنها کمتر شود. اگر به موقع این درمان‌ها صورت نگیرد، ممکن است در دوره جوانی و بزرگسالی از نظر روحی و روانی دچار مشکلات زیادی شوند.

بعد دیگر این ماجرا شخصی است که آزار و اذیت جنسی می‌رساند. معمولا افرادی که آزار و اذیت جنسی می‌رسانند دچار اختلالات روانی و انحرافات جنسی هستند که متاسفانه جامعه ما به دلیل اینکه ساز و کار مناسبی برای غربالگری ندارد، نمی‌تواند به موقع این افراد را شناسایی و از چنین فجایعی جلوگیری کند. 

در مورد این پرونده گویا خود فردی که آزار و اذیت جنسی رسانده در دوران کودکی در مدرسه کودکان استثنایی درس خوانده و با توجه به اطلاعاتی که از این خبر در فضای مجازی منتشر شده، متاسفانه بدون توجه هم توانسته گواهینامه بگیرد و هم توانسته در جایگاه راننده سرویس مدرسه فعالیت داشته باشد.

این مساله یک بعد آموزشی هم دارد و این است که سالیان طولانی است که ما فریاد می‌زنیم؛ در نظام آموزش و پرورش ایران، ما نیاز به آموزش «تربیت جنسی» داریم نه «آموزش جنسی». ما با مساله آموزش جنسی کاری نداریم. به دلیل اینکه با شئونات خانواده و شرایط فرهنگی جامعه ما همخوان نیست ولی تربیت جنسی را می‌توان آموزش داد و چون جای تربیت جنسی در جامعه و نظام آموزشی ما متاسفانه خالی است، هر از گاهی شاهد این اتفاقات هستیم.

اگر ما تربیت جنسی را در نظام آموزشی مان جدی‌تر بگیریم این فجایع کمتر رخ می‌دهد. از بعد اجتماعی هم باید بگویم؛ معمولا اعتیادها، خودکشی‌ها و آزارهای جنسی در سطح وسیع مثل این اتفاق یک نوع «شورش» به حساب می‌آید. یعنی هر چه جامعه در التهاب بیشتری به سر ببرد و شرایط اجتماعی نامناسب‌تری را تجربه کند و همچنین ناآرامی و ناامیدی اجتماعی بالاتر برود، امکان شورش‌های اجتماعی بیشتر می‌شود.

شورش‌های اجتماعی انواع دارند. برخی‌ها شاید فقط شورش‌های خیابانی را جزو شورش بدانند اما واقعیت این است که پدیده‌هایی مثل خودکشی، اعتیاد، آزار و اذیت جنسی و امثال اینها نشانگر شورش اجتماعی هستند که در بعد اجتماعی باید دیده شوند و به آنها پرداخته شود و برای پیشگیری آنها کاری انجام داد.»

منبع: اعتماد
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 34
 • ناشناس
  1

  متاسفانه در کشور خودمان افرادی که مریض جنسی هستند بی نهایت زیادن
  چون ما تفریحی سالم نداریم
  عروسی ها بودن که ان هم به خاطر تورم خیلی کم شده اند
  کافیه یک خانمی کنار خیابان منتظر تاکسی باشه
  از جوان 18ساله تا پیرمرد 70 ساله براش بوق میزنند
  مات و مبهوت می مانی اینجا چه خبره
  چرا همه به اصطلاح تو کف هستند
  چرا اکثرا مریض شده اند
  و کاش این بحث ها گسترده بشه
  و از حالت تابو خارج بشه
  نه به خاطر بچه های دیگران
  به خاطر بچه های خودمان

 • 🐜
  0

  حتماً این کثافت کاری هاهم کاردشمنه آره.این نامردیه که نادانی خوتونوگردن دشمن فرضی بگذارید

 • 🐜
  1

  هردم ازاین دربری می‌رسد تازه تراز تازه تری می‌رسد

 • ناشناس
  0

  اینا حیوان صفت هستند، کثافتا، به اینا نگید انحراف جنسی دارند، اینا انحراف انسانی دارند

 • بیتا
  0

  پدر و مادرها خواهشا بیشتر احتیاط کنید به هیچ وجه بچه هاتون رو دست غریبه ها ندید چه به عنوان پرستار کودک چه به عنوان راننده سرویس و کلاس های آموزشی و...قبلش حتما تحقیق بکنید

 • ایمان
  3

  اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

 • ناشناس
  0

  اندر حکایت زندگی در مدینه فاضلاب

 • هوی
  1

  هردم.از این باغ بری می‌رسد. تازه تر از تازه ترین می‌رسد. مملکت گل و بلبل .امنیت و اقتدار

 • ناشناس
  1

  به به زندگی مردم را زیر بمب هوا منفجر کردید خدا براتان نسازه

 • مسلمان
  1

  نرکشوری که خونه عفاف قانونی نداشاه باشه حتما حتماحتما زن و بچه مردم در خطرن چون جوان مجرد بهش فشار میاد و شیطان میره تو گلدش که به زن شوهردار و دختر و بچه بپره و....
  این نظام خیلی اشتباه کرد،باعث شد دخترای مردم به فساد کشیده شدن همچنین پسرا
  نود و نه درصد فساد و فحشای کشور بخاطر نبود خانه عفاف هست
  همه کشورای دنیا دارن این قصه رو جز ایران خراب شده
  پسر برای ارضای جنسی خودش شیطان میشه میره تو جلد دختر مردم تا خودشو خالی کنه
  متاسفم که اختیارمون دست تندروهای بیسواد افتاد و این شد حال و روزمون که پسرا بگن یه دختر سالم پیدا نمیشه و نظامم فحشا رو میندازه گردن ماهواره و امریکا و اسراییل

  نظرات شما -
  • ناشناس
   1

   دقیقا همینجور شده. حالا شما همین خبر رو ببین خدا رو شکر البته نیومدن یه نام پارسی رو فدا کنن و به گذاشتن حرف اول نام اکتفاء کردندولی خبرهای دیگه رو میبینی به جای قرار دادن یه حرفی به جز حرف اول نام اون شخص زود تند میرن سراغ یه نام پارسی!

 • وحید
  2

  بگین کار انگلیس و امریکا هست و خلاص

 • ناشناس
  8

  ادم باشید. در خانه عفاف هم یک انسان بدبخت وفلاکت زده باید باشد ادم باشید. ادم باشید.

 • ناشناس
  3

  چه مملکت گل و بلبلی

 • 2

  دیروز مدرسه فوتبال امروز اموزش وپرورش ....راستی چرا زنها حجاب اجباری باید داشته باشند وقتی این مرداا هستند که اونقدر حیوان صفت هستند که به پسر بجه هم تعرض میکنند؟ نتیجه اینکه در حجاب پیچاندن زنان درمان مناسبی برای شهوترانی مردها نییت

 • ناشناس
  2

  من خودم در 5 و 6 سالگی مورد تجاوز قرار میگرفتم مرتب با اینکه پسر بچه بودم..اصلا چیزی درک نمیکردم ..هر موقع یادم میاد الان که 28 سالمه بهم میریزم ...
  اما توی ذهنم برنامه ایی واسش چیدم که تو عمرش دیگه از اینکارا نکنه...
  تقاص کاری ک کرده رو باید پس بدن اینجور افراد ...
  بخشش و این دری وری ها مزخرفه

 • ناشناس
  1

  مدرسه فوتبالی در مشهد هم جنین اتفاقی افتاده است مواظب خودتان و بچه هایتان باشید .

 • ناشناس
  1

  دوباره تو این گرونی و اوضاع مردم را دنبال نخود سیاه میفرستن

 • ناشناس
  1

  اکثر جاها هستش هم مکان های خوب و هم مکان های بد برو خودت را مسخره کن،

 • آزادی
  1

  مواظب بچه ها باشید و کاری کنید که پیش شما احساس امنیت کنند و به هیچ وجه برخورد بدی نداشته باشید تا در چنین شرایطی راحت با شما حرف بزنند . جامعه نا امن شده و مسئولان در خواب خیلی مراقب بچه ها باشید بعضی وقت ها آدم از جایی که فکرش رو نمیکنه ضربه میخوره

 • ناشناس
  2

  تبریک به علم خان.

 • ناشناس
  4

  قبل از انقلاب ما این کثافت کاری ها را نداشتیم

  نظرات شما -
  • ناشناس
   9

   قبل از انقلاب ، این کثافت کاری ها بوده زیاد هم بوده ، مجلات اطلاعات هفتگی و جوانان و صفحه حوادث روزنامه های اون موقع رو بخونید ، موضوع دستگیرتون میشه. تازه اون موقع اینترنت و فضای مجازی هم نبوده که یه موضوع ، فراگیر بشه .

 • ناشناس
  0

  بعضی ها واقعا حیوون هستن، فرق نداره مجرد و متاهل .

 • ناشناس
  0

  ببینیم به این جور ادمها چه حکمی میدن ، فقط چند روز دیگه نیان بگن شایعه بوده

 • ناشناس
  0

  تا زمانی که تا به یک زن یادخت تجاوز میشه سریع یک عده میان میگن خودشان مقصرن بدتر از اینها پیش میاد اینها که دیگه پسر بودن

  نظرات شما -
  • 0

   پسرها هم چادر سر کنند تا متعرض نشوند .

 • ناشناس
  0

  چرا هر چی دزد و قاتل ومتجاوز هست با ر. ز. ج. س. معرفی میشن تا شناخته نشن دوباره به کارشون ادامه بدن

 • ناشناس
  0

  پس زنها مقصر نیستن کرم از درخت هست به پسربچه هم رحم نمی کننداحتمالا بگن این هم دروغ هست

  نظرات شما -
  • 0

   ربطی به حجاب نداره آدم بیمار جنسی فرصت طلبه و زیر سایه حمایت قانونه و مقصر شاکیان آبرو بر هستند.

  • 0

   پسرها هم چادر سر کنند تا مانند خانمها در امنیت باشند !

 • ناشناس
  0

  تعرض ربطی به ورزشگاه و آموزشگاه و مدرسه ندارد اینها مکانی برای افراد بیمار هستند که قانون حمایتشان میکند .

 • 0

  بازهم مقصر شاکی و بچه مظلوم است .

 • 0

  ببینید که ربطی به حجاب نداره !یا شایدم پسرها هم باید چادری شوند.