ترخیص دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان به جز ۳ نفر / اعلام علت مسمومیت دانشجویان تا فردا

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اعزام حدود ۶۵ نفر از دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان به بیمارستان‌های شهید اشرفی و ۹ دی خمینی شهر، گفت: تقریبا همه دانشجویان دانشگاه صنعتی در بیمارستان درمان سرپایی گرفتند و برگشتند، به غیر از ۳ دانشجو که دو نفر از آنها بستری و درحال مایع درمانی هستند و یک نفر هم مشکل آپاندیس داشته و بستری و جراحی شده است.

پژمان عقدک، با اشاره به مسمومیت جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان، اظهار کرد: این دانشجویان عموما دچار علائم گوارشی شامل دل درد، دل پیچه، اسهال و استفراغ شدند که تعداد زیادی از آنها در مرکز بهداشتی درمانی دانشگاه صنعتی اصفهان تحت درمان قرار گرفتند، اما حدود ۶۵ نفر به بیمارستان‌های شهید اشرفی و ۹ دی خمینی شهر که نزدیک به دانشگاه صنعتی اصفهان است اعزام شدند.

وی با بیان اینکه تقریبا همه دانشجویان دانشگاه صنعتی در بیمارستان درمان سرپایی گرفتند و برگشتند، گفت: به غیر از ۳ دانشجو که دو نفر از آنها بستری و درحال مایع درمانی هستند و یک نفر هم مشکل آپاندیس داشته و بستری و جراحی شده، اما هیچکدام مشکل خاصی ندارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: علت این اتفاق مسمومیت غذایی است، اما اینکه چه نوع مسمومیتی است و به دلیل کدام عامل اتفاق افتاده مشخص نیست. در حال حاضر نمونه برداری صورت گرفته و و برای آزمایشگاه ارسال شده که در روزهای آینده جواب آن مشخص می‌شود.

وی با بیان اینکه دانشجویان باید درمان مراقبتی و مایع درمانی انجام دهند و اگر علامت یا مشکل حادی دارند برای درمان مراجعه کنند، گفت: این اتفاق سال گذشته در حدود ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی در کل کشور اتفاق افتاد. در مراکز تجمیعی مثل دانشگاه‌ها و سربازخانه‌ها که تعداد زیادی یک جا زندگی می‌کنند و خدمات می‌گیرند احتمال وقوع چنین اتفاقاتی وجود دارد، اما سیستم باید به گونه‌ای رفتار کند که این اتفاقات نیفتد.

عقدک اعلام کرد: همکاران بهداشت محیط ما طی این دو روز کل فرایند از اسباب و سایل و مواد اولیه تا پرسنل و فرایند تهیه و توزیع غذا در دانشگاه صنعتی اصفهان را بررسی می‌کنند تا اگر مشکلی در فرایند طبخ و توزیع و نگهداری مواد غذایی وجود دارد اصلاحات شود.

وی همچنین از ارسال نمونه‌گیری در خصوص عامل ایجاد کننده مسمومیت دانشجویان به آزمایشگاه اشاره و تصریح کرد: منتظر نتیجه آزمایشگاه هستیم که احتمالا تا فردا مشخص خواهد شد. درحال حاضر مهم‌ترین اقدام کنترل وضعیت سلامت دانشجویان است تا مورد حادی نباشد که نیاز به پیگیری ویژه و درمان داشته باشد.

منبع: ایسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید