گردانندگان یک کانال فراخوان اغتشاشات در شیراز دستگیر شدند

فرمانده انتظامی فارس با اشاره به شناسایی چندین ادمین با آی دی های مختلف در رابطه با یک کانال فضای مجازی افزود: متهم اصلی این پرونده معروف به "زاپاتا" که با عوامل نفاق در خارج از کشور نیز ارتباط داشت به همراه هفت متهم دیگر شناسایی و طی چند عملیات جداگانه در مخفیگاهشان در شیراز دستگیر شدند.

سردار رهام بخش حبیبی اظهار داشت: با اقدامات اطلاعاتی و فنی مأموران پلیس استان فارس، یک کانال و گروه در شبکه های اجتماعی (تلگرام و اینستاگرام و... ) به نام "جوانان محلات شیراز" که اقدام به تشویش اذهان عمومی و دعوت به فراخوان و اغتشاشات در شهر شیراز می کردند، شناسایی شد.
وی با اشاره به شناسایی چندین ادمین با آی دی های مختلف در رابطه با این کانال، افزود: در این خصوص متهم اصلی این پرونده (معروف به "زاپاتا" که با عوامل نفاق در خارج از کشور نیز ارتباط داشت) به همراه ۷ متهم دیگر شناسایی و طی چند عملیات جداگانه در مخفیگاهشان در شیراز دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی استان فارس گفت: این متهمان با ایجاد گروه تلگرامی اقدام به شناسایی لیدرهای اغتشاشات، تشویق به ایجاد کانال و آموزش روش های تهیه بمب های دستی، آموزش روش های مقابله با ماموران امنیتی ، تهیه و توزیع تراکت، هدایت اغتشاشگران در محل تجمع و آموزش برای شرکت در اغتشاشات می کرده اند.
سردار حبیبی افزود: در بازرسی از مخفیگاه این افراد یک عدد بمب انفجاری دست ساز ( جهت استفاده در تجمعات)، تعداد زیادی تراکت، تعداد ۶ دستگاه بی سیم ، ۲ دستگاه کیس رایانه ، ۱۲ دستگاه تلفن همراه و یک دستگاه تبلت کشف شد.
وی با تأکید بر اینکه امنیت مردم در فضای حقیقی و مجازی خط قرمز پلیس است، افزود: پلیس با هوشیاری کامل همه موضوعات را رصد و با کسانی که بخواهند به هر نحوی امنیت و آرامش مردم را به مخاطره بیندازند، برخورد می کند.
فرمانده انتظامی استان فارس از شهروندان خواست در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت افراد مخل نظم وامنیت عمومی، آن را در اسرع وقت به پلیس اطلاع دهند.

منبع: ایرنا
شبکه‌های اجتماعی