دستگیری دو تن از عوامل اغتشاشات در شهرستان ری/ سارق میلیاردی پل‌های آهنی دستگیر شد

فرمانده انتظامی شهرستان ری از دستگیری دو تن از عوامل اغتشاشات، دستگیری عوامل نزاع و درگیری و سارق میلیاردی پل‌های آهنی خبر داد.

سرهنگ دوستعلی جلیلیان با اشاره به مهم‌ترین پرونده‌های پلیس شهرستان ری، از دستگیری دو تن از لیدرهای اغتشاشات اخیر خبر داد و گفت: در ادامه شناسایی عناصر اصلی اغتشاش و اخلال‌گران نظم عمومی که با سوء استفاده و سوار شدن بر موج اعتراضات مردم اقدام به تخریب و آتش‌زدن سازمان‌یافته اموال و اماکن عمومی و دولتی کردند، ماموران عملیات پلیس اطلاعات این فرماندهی موفق شدند هویت و محل حضور ۲ نفر از لیدرها و عوامل اصلی اغتشاشات در شهر ری را شناسایی کنند.

وی در ادامه با اشاره به دستگیری هر دو متهم اظهار کرد: پس از انجام هماهنگی‌های قانونی ماموران پلیس اطلاعات این فرماندهی به محل مورد نظر رفتند و با انجام عملیات‌های مجزا، هر دو متهم را دستگیر و به پلیس اطلاعات منتقل کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ری تصریح کرد: متهمان پس از مواجه شدن با اسناد و مدارک پلیس، به تخریب و آتش زدن اموال و اماکن عمومی و تحریک مردم برای اخلال در نظم عمومی معترف شدند. همچنین متهمان به دادسرا معرفی شدند و با هماهنگی قانونی بررسی‌ها برای دستگیری سایر همدستان متهمان، ادامه دارد.

عاملان نزاع و درگیری در کهریزک دستگیر شدند

جلیلیان در ادامه با اشاره به دستگیری عوامل نزاع در منطقه کهریزک گفت: پس از وقوع نزاع دسته جمعی، ماموران کلانتری این محل اقدام به شناسایی و دستگیری عاملان درگیری در این محل کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ری، افزود: پس از بررسی‌های اطلاعاتی پلیس، هویت و محل اختفاء متهمان شناسایی شد و پس از انجام هماهنگی‌های قانونی، هر پنج نفر که از عوامل این درگیری بودند، طی یک عملیات ضربتی دستگیر شدند و در بازرسی از مخفیگاه این افراد شش قبضه سلاح سرد از جمله قمه و چاقو کشف شد. در ادامه متهمان به همراه سلاح‌های مکشوفه به کلانتری انتقال یافتند و پس از اتمام بررسی‌ها و تشکیل پرونده تحویل دادسرا شدند.

دستگیری سارقی که تجهیزات شهری را به قیمت میلیاردی می‌فروخت

فرمانده انتظامی شهرستان ری با اشاره به دستگیری سارق میلیاردی گفت: پس از دریافت اطلاعات و گزارش مردمی درباره سرقت پل‌های آهنی محدوده قیامدشت، بررسی این پرونده در دستور کار ماموران کلانتری این محل قرار گرفت.

وی افزود: عوامل کلانتری ۱۷۴ قیامدشت پس از مطمئن‌ شدن از صحت پرونده با بررسی سرنخ‌ها و پایش‌های تصویری سارق را شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ری ادامه داد: ماموران تیم عملیاتی کلانتری قیامدشت با شناسایی پیک جرائم در محل‌های جرم خیز سارق را در جریان سرقت رویت کردند و در یک عملیات ضربتی متهم را دستگیر و به کلانتری منتقل کردند.

جلیلیان با اشاره به اعترافات متهم گفت: در بررسی‌های انجام‌شده، سارق علاوه بر اعتراف به جرم خود به چندین فقره سرقت معابر به ارزش پنج میلیارد ریال اعتراف کرد و پس از پایان تحقیقات و تکمیل پرونده، وی به دادسرا منتقل شد.

منبع: ایسنا
شبکه‌های اجتماعی