قتل مرموز پزشک طب سنتی پس از رفتن همسرش به میهمانی

مأموران پلیس تهران جسد مرد میانسالی را در خانه‌اش کشف کردند که به طرز مرموزی به قتل رسیده‌بود.

ساعت ۲۴ شامگاه دوشنبه ۲۸ شهریور قاضی میثم حسین‌پور، بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران با تماس تلفنی مأموران کلانتری ۱۴۷ گلبرگ از قتل مردی در خانه‌اش با خبر و همراه تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی راهی محل شد.

تیم جنایی در محل حادثه که اتاق خواب آپارتمانی در طبقه اول ساختمان مسکونی بود با جسد مرد میانسالی روبه‌رو شدند که به طرز مرموزی به قتل رسیده‌بود. تحقیقات نشان داد مقتول پزشک طب سنتی است که شب حادثه تنها بوده و همسر و دخترش وقتی از مهمانی به خانه‌شان بر می‌گردند با جسد او روبه‌رو می‌شوند و موضوع را به پلیس خبر می‌دهند.

بررسی جسد و آثار خراش‌های روی گردن مقتول حکایت از آن داشت وی بر اثر فشار بر عناصر حیاتی گردن به وسیله سیم یا طنابی به قتل رسیده‌است.

همچنین مشخص شد قاتل یا قاتلان توپی قفل در را تخریب کرده و وارد خانه شده و مرد میانسال را به قتل رسانده‌اند.

از سوی دیگر به هم ریختگی وسایل خانه هم حکایت از آن داشت عامل یا عاملان قتل با انگیزه سرقت دست به جنایت زده‌اند.

اظهارات همسر مقتول

بدین ترتیب مأموران در ادامه به سراغ همسر مقتول رفتند و از وی تحقیق کردند. وی در ادعایی گفت: «شوهرم پزشک طب سنتی بود و هر روز هم به مطبش می‌رفت و طبابت می‌کرد. دخترم به تازگی دیپلم گرفته و در کنکور هم شرکت کرده‌بود که شب حادثه نتایج کنکور اعلام و مشخص شد دخترم در دانشگاه قبول شده‌است. خیلی خوشحال بودیم و تصمیم گرفتیم به خانه مادرم برویم و این خبر خوش را به او بدهیم. من و دخترم راهی خانه مادربزرگش شدیم، اما شوهرم گفت که کار دارد و در خانه می‌ماند.

هر چقدر اصرار کردم او قبول نکرد و ناچار من و دخترم به خانه مادرم رفتیم. در این مدت یکی دوباره با همسرم تلفنی صحبت کردم و به او گفتم که شب به خانه بر می‌گردیم. پس از اینکه شام خوردیم راهی خانه‌مان شدیم و ساعت حدود ۱۱:۳۰ بود که وارد ساختمان شدیم.

در خانه‌مان باز بود و قفلش تخریب شده و همه وسایل خانه هم به هم ریخته‌بود. ابتدا فکر کردیم شوهرم بیرون رفته و در نبود ما سارقی به خانه‌مان دستبرد زده‌است که با داد و فریاد از همسایه‌ها درخواست کمک کردم.

وقتی همسایه‌ها بیرون آمدند و من به داخل اتاق خواب رفتم با جسد شوهرم روبه‌رو شدم که به قتل رسیده‌بود. دوباره فریادم به آسمان بلند شد و همسایه هم از ماجرا با خبر شدند و موضوع را به پلیس خبر دادند. سپس خانه را بررسی کردم و متوجه شدم در این حادثه ۱۰ سکه بهار آزادی و ۱۰ هزار دلاری که داخل کمد نگهداری می‌کردیم، سرقت شده‌است.»

مرد ناشناس

همسر مقتول در ادامه گفت: «حدود یک ماه قبل همراه همسرم با خودرومان در یکی از خیابان‌ها بودیم که مرد ناشناسی راه ما را سد کرد. او شوهرم را از داخل خودرو به بیرون کشید و کتک زد و بعد هم فرار کرد. از شوهرم خواستم به اداره پلیس برویم و از او شکایت کنیم، اما او گفت نیازی نیست و گفت احتمالاً از بیمارانش بوده‌است که درست مداوا نشده و عصبانی شده و او را کتک زده‌است. من الان به آن مرد ناشناس مشکوک هستم و احتمال می‌دهم او شوهرم را به قتل رسانده‌است.»

همزمان با انتقال جسد به پزشکی قانونی برای انجام آزمایش‌های لازم و مشخص شدن علت اصلی مرگ مأموران پلیس تحقیقات گسترده‌ای را برای شناسایی عامل یا عاملان قتل پزشک میانسال آغاز کردند. همچنین بازپرس جنایی به مأموران دستور داد ضمن تحقیق از همسایه ها، بستگان و منشی مقتول دوربین‌های مداربسته محل حادثه را بررسی کنند.

منبع: روزنامه جوان
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 1
  • ناشناس
    0

    در این حادثه بسیار بعید است انگیزه قاتل عمدی سرقت بوده باشد چونکه وقتی صاحبخانه در منزل است معمولاً سارقین مبادرت به ارتکاب سرقت از طریق توپی زنی قفل درب آپارتمان و ورود به آپارتمان و کشتن صاحبخانه نمی کنند! سرقت از منزل به منظور انحراف تحقیقات پلیسی صورت پذیرفته است!