شگرد برنده شدن هنوز قربانی می‌گیرد

فردی که با ترفند برنده شدن در مسابقات صدا و سیما، از حساب شهروندی برداشت غیرمجاز کرده بود، به چنگ قانون افتاد.

رئیس پلیس فتای  استان کرمان از شناسایی و دستگیری یک کلاهبردار تلفنی خبر داد و اظهار کرد  این متهم با ترفند برنده شدن در مسابقات صدا و سیما پس از دریافت  اطلاعات حساب بانکی قربانیان خود، به کلاهبرداری از آن‌ها اقدام می‌کرد.

سرهنگ محمدرضا رضایی  گفت: شهروندی میان سال با در دست داشتن مرجوعه  قضایی مبنی بر برداشت غیرمجاز۸۴۰ میلیون ریال از حساب بانکی اش، به این پلیس مراجعه و طرح شکایت کرد.
وی افزود: در این زمینه،  فرد کلاهبردار طی تماس تلفنی با قربانی خود بحث برنده شدن در قرعه‌کشی خوش حسابی همراه اول را مطرح و پس از اغفال و گرفتن رمز حساب کاربری او به فعال سازی اینترنت بانک قربانی و سپس برداشت غیرمجاز ۸۴۰ میلیون ریال اقدام کرده بود. وی افزود: پس از دریافت  اظهارات شاکی و با بررسی‌های تخصصی، متهم در یکی از استان‌های شمالی کشور شناسایی و پرونده تکمیل و به دستگاه قضایی  ارجاع شد.
این مسئول انتظامی  در این خصوص به  مردم توصیه کرد: هرگز به پیامک‌ها یا تماس‌های تلفنی با عنوان برنده شدن در قرعه کشی توجه نکنید و هیچ گاه اطلاعات حساب‌های بانکی و کدهای محرمانه‌ای را که توسط بانک‌ها برای شما ارسال می‌شود در اختیار دیگران قرار ندهید چرا که در صورت برنده شدن در مسابقات و قرعه کشی‌ها هیچ ضرورتی ندارد که شهروندان برای دریافت جایزه خود مبلغی را پرداخت یا اطلاعات حساب بانکی خود را برای کسی ارسال کنند.

منبع: خراسان
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 1
  • متفاوت
    0

    بهتراست توصیه شود هرگز طمع به دلتان راه ندهید.