سگی که صاحبش را خفه کرد

سگی در یکی از باغات روستای کلیدر نیشابور به صاحبش حمله‌ور شد و او را از ناحیه گردن گاز گرفت که منجر به خفگی و فوت فرد شد همچنین همسر این فرد نیز مجروح و روانه بیمارستان شد.

رئیس شبکه دامپزشکی نیشابور در همین زمینه  و در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: بنا بر گزارش‌های که رسیده پیرمردی که سگش را برای مدتی طولانی در یکی از باغات روستای کلیدر نیشابور بسته بود، روز گذشته هنگامی که برای غذا دادن سگ به سمت او رفت، به شدت از سمت سگ مورد حمله قرار گرفت. سگ فرد را گاز گرفت که این موضوع منجر به فوت فرد مذکور شد.

علی سلیمانی اظهار کرد: همسر این مرد نیز هنگام کمک برای نجات او، مورد حمله قرار گرفت و مجروح شد که به بیمارستان منتقل شده و بستری است.

وی افزود: برای مشخص شدن دلیل حمله سگ و اینکه آیا سگ به هاری مبتلا بوده است؛ هنوز نمی‌توان اظهار نظر کرد چرا که نمونه‌گیری انجام شده و نتیجه آزمایش در ۱۰ روز الی دو هفته دیگر مشخص می‌شود اما اقدامات بهداشتی لازم انجام و سگ به طور بهداشتی دفن شده است.

سلیمانی یادآور شد: جدای از بحث هاری، سگ‌ها در مواقعی از جمله هنگام غذادهی و غذاخوردن، هنگام جفت‌گیری یا هنگام شیردادن به توله‌هایشان ممکن است به افراد حمله‌ ور شوند، بنابراین هر حمله‌ای از جانب سگ را نمی‌توان ابتلای به هاری تلقی کرد و در این مورد نیز باید منتظر نتیجه آزمایش باشیم.

وی تصریح کرد: ابتلای حیوان به هاری دارای علائم و نشانه‌هایی است و اگر حیوانی به هاری مبتلا باشد، صاحب سگ رفتار غیرطبیعی او را متوجه می‌شود و در مورد این سگ نیز تاکنون گزارشی مبنی بر رفتار غیرطبیعی در روزهای گذشته گزارش نشده است.

رئیس شبکه دامپزشکی نیشابور تأکید کرد: واکسیناسیون هاری رایگان است و افرادی که سگ و گربه نگهداری می‌کنند لازم است حتما نسبت به واکسیناسیون حیوانات علیه بیماری هاری اقدام کنند.

همچنین بنا بر اعلام روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی نیشابور نیز سگ گردن فرد را گاز گرفته که در اثر خونریزی زیاد فوت کرده چرا که سگ به افراد اجازه نمی‌داده که به او نزدیک شوند.

همسر فرد نیز که از ناحیه گوش آسیب جدی دیده بود در ابتدا بدحال بود اما بعد با حال عمومی خوب تحویل بیمارستان موسی‌ابن جعفر قوچان شد.

منبع: ایسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 19
 • ناشناس
  2

  مدت طولانی سگ رابستہ بودشایدھاری باشہ شایدم مدت زیادی بستتش حملہ کردہ اللہ اعلم

 • ناشناس
  15

  سگ که الاغ نیست ببندید درخت در ثانی
  بز نیست که نون خشک بدید بخوره سوم
  صاحبش اخوند بود امر به معروف کرده
  سگ در دفاع از خود نموده

  نظرات شما -
  • omid
   16

   اول باید تو رو امر به معروف میکرده که از سگ پست تری و دین و به مسخره گرفتی مزدور

  • ناشناس
   3

   اقا امید شمایید دینو به مسخره گرفتید و بنام
   دین دزدی میکنید ایه ۶۰ سوره نور را بخوان
   در رابطه با حجاب که گفته اجباری نیست

  • ناشناس
   4

   چرا پرت و پلا میگی؟ صاحب سگ چوپان بوده نه آخوند! دوما همه ی سگ های روستا نون خشک میخورن! نکنه فکر کردید مردم روستا اینقدر پول دارن ۴ میلیون پول غذای سگ بدن؟ اونا هر چی خودشون میخودن میدن سگا هم میخورن! منم تا حالا ندیدم سگی نون خشک نخوره گویا سگ های شما خیلی باکلاسن نون خشک نمیخورن! سوما چه فرقی بین سگ و الاغ هست هر دو حیونن هر دو رو هم به جایی میبندن حتی مرغ و خروس رو هم اولا که به جایی میبرن یا وقتی کرک میشن به جایی میبندن

  • ناشناس
   1

   ناشناس عزیز ۱۴:۳۵ الان بحث حجاب نیست حجاب رو از کجا آوردید؟ در ضمن اون راجع به غیر مسلمانانه نه مسلمانان!

  • ناشناس
   0

   به اون ناشناس ۱۴:۳۵:۲۸ که گفتی آیه ۶۰ سوره نور گفته حجاب اجباری نیست اون آیه رو ۱ بار خودت خوندی اینحا نظرمیدی؟ اون آیه اولش نوشته زنان سالخورده یا از کار افتاده یعنی پیرزن نگفته زن جوان یا دختر، اینحا هم الکی فرافکنی نکن

 • ناشناس
  4

  چرا با این عکس از سگی که شاید در حال نگهبانی باشد اصرار دارید خوی وحشی از سگ نشان دهید.خود را با همین حیوان مقایسه کن ببین تو خدمت به همنوع میکنی یا این مظلوم.

 • ناشناس
  1

  بیچاره در بربختی و رنج روزها با طناب بسته بوده که دوستی و مهربانی را از یاد برده..حیوان آزاری به خود شخص برمیگردد.

 • 2

  یک انتقام بدرفتاری را گرفته. دمش گرم.

 • ناشناس
  4

  سگ با وفا ست!!!!!

 • ناشناس
  1

  صاحبش اگر پیرمرده بود غیابا بجرم حیوان
  ازاری محاکمه شود اگر سرقت کرده و به
  درخت بسته که بفروشه حکایت دیگریه

 • ناشناس
  16

  خاک تو سر اونایی که هنوز ام دنبال سگ بازی هستند چند نفر در این ایام با حمله سگ فوت کردند

 • ناشناس
  5

  عاقبت صاحب سگی که او را برای مدت طولانی بدون آب و غذای مناسب و کافی به درخت ببندد جز مورد حمله قرار گرفتن توسط حیوان زبان بسته نیست!

  نظرات شما -
  • 8

   آقا میگه رفته بهش آب و غذا بده یعنی بدون آب و غذا نبوده

  • ناشناس
   0

   به کاربر ۱۵:۱۴: گفته شده سگ مدت طولانی توسط صاحبش به درخت بسته شده (در صورتیکه طبیعت منزلگاه سگ طوری است که نبایستی دربند و محبوس باشد) و اینکه صاحبش به جای غذای سگ که معمولاً گوشت است به او نان خشک خورانده است! با این اعمال شاقه هر حیوان رام و اهلی خود به خود وحشی و درنده می شود!

 • امیرحسین
  11

  واقعا آدم کامنت ها رو می خواند حالش بد می شود
  یکی میگه چرا بستیش به درخت ، حیوان می ببندد به جایی خوب این کجاش عجیبه
  بعد اون یکی برای سگها متخصص رسانه شده و برای شخصیت سگ در تصویر حقی قائل شده که شما دارید با نشان دادن تصویرش بهش توهین می کنید لابد سگه هم حق شکایت دارد از خبر فوری

 • ناشناس
  2

  احسنت بر سگ مهربان

 • ناشناس
  1

  احتمالا سگ هار بوده است