ماجرای جنجال تبعه افغان برای بردن نوزادش از بیمارستان چه بود؟

روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان دشتستان (بوشهر) در فیلم منتشر شده در فضای مجازی از پدر اتباع غیر مجاز خارجی در برازجان که قصد کشتن نوزاد خود را داشت، توضیحاتی داد.

دیروز فردی از اتباع خارجی که فرزندش در بیمارستان گنجی برازجان متولد شده بود، در همان روزی که مادر زایمان کرده اصرار بر ترخیص مادر و نوزاد خود داشته است و حال آن که با توجه به شرایط پزشکی نوزاد از جمله وزن پایین وهیپوگلیسمی ترخیص وی به صلاح نبوده است.  

بر همین اساس سوپروایزر شیفت شب بیمارستان گنجی، ضمن راهنمایی این تبعه افغان به او یادآور شده که طبق دستورالعمل وزارت بهداشت مادر و نوزاد باید ۲۴ ساعت پس از وضع حمل تحت مراقبت بوده و درصورت نداشتن مشکل از حیث سلامت، ترخیص شوند و این مادر وکودک نیز صبح روز بعد (پنجشنبه) پس از انجام واکسیناسیون نوزاد و بررسی حال مادر ترخیص خواهند شد.  
 
سوپروایز شیفت شب همچنین به این فرد یادآوری کرد که با با توجه به نداشتن هر گونه اسناد هویتی، به مددکار اجتماعی مراجعه کند تا روال اداری ترخیص همسر و کودک وی طی شده و همچنین هزینه زایمان وی با دستور رییس بیمارستان با تخفیف یا رایگان محاسبه گردد.  
 
با وجود توضیحات فوق، این تبعه افغان به مددکار اجتماعی مراجعه نکرده و توضیحات سوپروایزر مبنی بر لزوم حضور نوزاد در بیمارستان با توجه به وضعیت نامساعد جسمی نوزاد را نپذیرفته و اقدام به تهدید، هیاهو و جنجال کرده است.
 
با وصف فوق لازم به تاکید است که هزینه مالی زایمان علت عدم موافقت سوپروایزر با ترخیص نوزاد نبوده ومجموعه بیمارستان‌های استان بوشهر وخصوصا بیمارستان شهید گنجی دراین گونه موارد همواره با بیماران اتباع بیگانه همراهی ومساعدت لازم رادارد.
 
گفتنی است در نهایت کارکنان بیمارستان به منظور پیشگیری از هرگونه حادثه احتمالی و به ناگزیر با ترخیص زودتر از موعد مادر و نوزاد این تبعه افغان، موافقت کرده اند.
 
در عین حال فیلمی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، تلاش‌ها وحمایت‌های نیروهای درمان برای آرام کردن تبعه افغان به منظور پیشگیری از تحقق تهدید و وقوع حادثه را به تصویر نکشیده است.
به لطف خدا این مادر و کودک پس از دریافت خدمات لازم بهداشتی و درمانی به سلامت از بیمارستان ترخیص شده اند.
 
مطابق تصمیم دولت، حتی اگر مادر بارداری بیمه نباشد، همه هزینه‌های خدمات دوران بارداری و زایمان و همچنین ترخیص او وکودکش از بیمارستان رایگان است و مادر شیرده تا دو سال و کودک تا ۵ سالگی بیمه رایگان خواهند بود.
منبع: عصر ایران
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 10
 • Ali
  1

  فقط تصور کنید اگر یک ایرانی تو افغانستان در چنین شرایطی بود چه سرنوشتی پیدا می‌کرد ؟!!!

 • ناشناس
  7

  حقیقت را بگو،شما که خود طرف دعوی هستید،حرف اون طرف را هم پخش کنید

 • 10

  چون پدرش مجوز نداشت،در خواست پول کردید و او هم نداشت،از اروپا انسانیت را یاد بگیرید که به بی پناهان جهان اسلام پناه دادن

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   تو چرا نمی ری اروپا این جا موندن حیفه آقای انسان

  • ناشناس
   0

   کشورای اروپایی مگه دیوونه باشن که وحوشی مثل شما رو راه بدن

 • ناشناس
  0

  افغانی ها دیگه شورش در آوردن انگار صاحب ایران شدن هر غلطی می کنند خدماتی که حکومت برای افغانی انجام میدن برای ایرانی انجام نمیدن مجانی وارده کشور شدن هر غلطی انجام میدن قتل و تجاوز و جنایت و استفاده یارانه نان آب و برق و مواد غذایی ... افغانی ها در ایران در رفا هستند اون وقت دولت اونها طالبان آب های می بندند و به مرزبانی ها تیراندازی می کنند اخراح افغانی ها

 • ناشناس
  0

  به حال نوزادانی که در فقر و بدبختی والدین چشم به جهان باز میکنند چون جریان سیلی که ویرانگر بود باید تا قیامت گریست.

 • ناشناس
  0

  طفلک اون نوزاد مثل خیلی های دیگه از بدو تولد کس وکار درستی نداره و بدبخت دنیا اومده

 • ناشناس
  0

  چرا دروغ برای خود می بافید؟! در کدام بیمارستان دولتی با بیمه درمانی، عمل جراحی زایمان طبیعی و سزارین رایگان است؟!!!

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   برای افغانی ها چون هم وطن آقای رییسی هستند رایگانه