مسمومیت ۱۰ دانش‌آموزان در سمیرم

رئیس آموزش و پرورش شهرستان سمیرم گفت: حساسیت والدین را درک کرده و به دلیل اتفاق پیش آمده از والدین عذرخواهی می‌کنیم، در این دوران پرماجرای کرونا اولویت نخست مدارس ما سلامت دانش آموزان است.

روز گذشته اخباری پیرامون مسمومیت‌ دانش‌آموزان مدرسه‌ای در شهرستان سمیرم در فضای مجازی منتشر و دست به دست شد که این موضوع عکس‌العمل کاربران فضای مجازی، دانش‌آموزان و خانواده آن‌ها را به دنبال داشت، این در حالی است که اکنون مشخص شده دانش‌آموزان این مدرسه به وسیله آش نذری مسموم شده و در حال حاضر در سلامت کامل قرار دارند.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان سمیرم با اشاره به این موضوع در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یک مسمومیت ساده غذایی موجب مسمومیت 10 نفر از دانش‌آموزان این مدرسه شد که بلافاصله به مراکز درمانی منتقل شدند، این در حالی است که پس از چند ساعت فرآیند درمانی بهبودی کامل دانش‌آموزان حاصل شد و به سلامت به خانواده‌های خود بازگشتند.

محمد نادری ادامه داد: یک سهل‌انگاری ساده علت این حادثه بود که در این راستا تذکرات لازم به مسئولین مدرسه داده شد. ما حساسیت والدین را درک کرده و به دلیل اتفاق پیش آمده از والدین عذرخواهی می‌کنیم. در این دوران پرماجرای کرونا اولویت نخست مدارس ما سلامت دانش آموزان است که این امر با هماهنگی و همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان سمیرم به دقت انجام می‌شود و امید است که دیگر شاهد چنین مسائلی در مدارس نباشیم.

وی بیان کرد: این مدرسه دوره دوم ابتدایی دارای 95 دانش‌آموز بوده که 10 نفر از آن‌ها دچار این مسمومیت شدند، لازم به ذکر است که براساس پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های بازگشایی مدارس، مدرسه‌ها به صورت مرتب بررسی می‌شوند به گونه‌ای که بوفه موادغذایی و آبخوری مدارس نیز تعطیل هستند.

منبع: تسنیم
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 1
  • امیر
    0

    آش نذری توسر صاحب نذر بخوره.