آتش‌سوزی در پاساژ قائم تهران

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق در یک مجتمع تجاری در تجریش خبر داد.

سید جلال ملکی در خصوص حریق در یک مرکز تجاری گفت:  ساعت ۰:۳۶ بامداد روز جاری یک مورد آتش سوزی در یک ساختمان تجاری در بلوار تجریش به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد که بلافاصله چهار ایستگاه آتش نشانی متشکل از دو گروه حریق و دو گروه نجات به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: محل حادثه یک ساختمان شش طبقه تجاری بود که یک‌طبقه‌ منفی نیز داشت. قسمتی از داکت سیم کشی‌ها در طبقه منفی یک دچار آتش سوزی شده بود و به دلیل سوختن پوشش روی کابل‌ها دود غلیظی از آن متصاعد می‌شد.

ملکی گفت: دود از طریق رایزرها به طبقات فوقانی نفوذ کرده بود. خوشبختانه مغازه‌ها تعطیل بود و فقط چند نفر در بالاترین طبقه که غذا خوری و رستوران واقع شده بود حضور داشتند.

وی افزود: پیش از رسیدن آتش نشان برخی از افراد حاضر در پاساژ سعی کرده بودند که آتش را خاموش کنند اما موفق نشده بودند.

ملکی با بیان اینکه تعدادی از نفرات مستقر در طبقه ششم از ساختمان خارج شده بودند گفت: آتش نشانان همزمان با خاموش کردن آتش و تخلیه دود حدود ۱۰ را از طریق نردبان هیدرولیک به سطح زمین انتقال دادند.

وی ادامه داد: خوشبختانه حادثه  مورد مصدومیت و تلفات جانی نداشت و از سرایت به مغازه‌ها نیز جلوگیری شد. نیروها در حال ایمن سازی محل هستند.‌

ملکی تاکید کرد: این مرکز تجاری پیش از این از سوی کارشناسان مورد بازدید قرار گرفته بود. طبیعی است که چنین مراکز تجمعی باید تجهیزات ایمنی حساسی داشته باشد. اگر حوادث در ساعت کاری رخ دهد وضعیت امدادرسانی پیچیده خواهد شد.

همچنین روابط عمومی اورژانس تهران نیز در خصوص این حادثه اعلام کرد که آتش سوزی در پاساژ قائم به سامانه ١١۵ اورژانس نیز اطلاع داده شده و دو دستگاه آمبولانس در صحنه حادثه حاضر هستند.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 6
 • زوری
  1

  چه خبره همه جا تو اتش داره می سوزه ؟ این قدر گرانفروشی می کنید خدا اتش در کسب وکارتان انداخت اره همینه

 • ناشناس
  1

  خدا بخیر کنه با این همه گرانی گرانفروش

 • وطن
  0

  خدا تو کسب و کار همه گرانفروشها وکم فروشها اتش بیندازه الهی امین

 • ناشناس
  0

  از مکافات عمل غافل شدن........

 • طرد
  0

  امیدوارم تو زندگی همه کسانی که به مردم ظلم کردند اتش بیفته نه به مال نه به جان نه به اولاد شون رحم نشه مثل اتش از حلقوم شان بزنه بیرون تمام هستی شان خاکستر بشه

 • من
  0

  اگه راست میگی خبر آتش سوزی معترضان آب اصفهان توسط یگان ویژه رو خبر بگذار