انفجار و حریق در یک ساختمان قدیمی در محله اتابک

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق و انفجار در یک ملک دو طبقه در محله اتابک خبر داد.

سید جلال ملکی در این باره اظهار کرد: ساعت ٢١:٢٢ دقیقه یک مورد آتش سوزی در یک ساختمان قدیمی در محله اتابک، خیابان ذولفقاری، بالاتر از خیابان منصور به سامانه ١٢۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد که بلافاصله سه ایستگاه آتش نشانی به همراه خودرو حامل تجهیزات تنفسی به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: آتش نشانان در مدت زمان سه دقیقه به محل رسیده و مشاهده کردند که در یک ساختمان قدیمی دو طبقه به وسعت حدود ١٠٠ متر حریق رخ داده است. در قسمت رو به خیابان ساختمان یک باب مغازه واقع شده بود و یک حیاط در قسمت عقب آن وجود داشت. قسمت انتهایی ساختمان نیز یک بنای دو طبقه بود که طبقه همکف آن به عنوان کارگاه کیف و مصنوعات پارچه و چرم استفاده می‌شد و حجم زیادی از کالای تولید شده در محل نگهداری می شد. طبقه دوم نیز محل اسکان و استراحت شبانه کارگران بود.

ملکی گفت: شش یا هفت کارگر که اکثرشان تابعیت کشور افغان را داشتند شب‌ها را در محل استراحت می‌کردند.

وی اظهار کرد: زمانی که آتش نشانان به محل رسیدند متوجه شدند که کل محل شعله ور است و آتش فقط به مغازه سرایت نکرده بود. ظاهراً پیش از رسیدن آتش نشانان انفجار نیز رخ داده بود که احتمالا به خاطر وجود مواد قابل اشتعال بود.

وی ادامه داد: آتش نشانان متوجه شدند دو نفر از کارگران در محل محبوس شدند که به سرعت خود را به آن‌ها رساندند. خوشبختانه این دو نفر را زنده اما در شرایطی که دچار مصدومیت شده بودند از محل خارج کردند. یک کارگر دیگر نیز دچار مصدومیت شده بود که هر سه نفر به عوامل اورژانس تحویل داده شدند.

ملکی افزود: مدتی است که حریق خاموش شده اما بخشی از دیوار تخریب شده بود. ماموریت در حال کنترل است و آتش نشانان در حال لکه گیری حریق هستند.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید