چگونه کولر گازی را تمیز کنیم؟

تمیز کردن کولر گازی به عنوان یکی از مراحل نگهداری کولر گازی به شمار می رود. این وسیله قیمت بالایی دارد به همین دلیل باید در نگهداری آن نهایت دقت را داشت تا بتوان بهترین بازدهی و طول عمر را از آنها دریافت کرد.

ما در ادامه متن مراحل تمیز کردن کولر گازی را آموزش می دهیم.

تمیز کردن کولر گازی اقدام مهمی است و تاثیر مستقیمی بر عمر مفید و بازدهی عملکرد کولر گازی دارد. شستشوی اواپراتور، شستشوی مسیر تخلیه و لوله درین کولر گازی، شستشوی کندانسور از مراحل تمیزکاری کولر است که در این مطلب به آن می پردازیم.

تمیز کردن فیلتر یکی از مراحل مهم تمیز کردن پنل داخلی کولر گازی

تمیز کردن کولر گازی یکی از مهم ترین موضوعات در زمینه آموزش تعمیر کولر گازی می باشد و اقدامی است که برای انجام آن باید چند مرحله مهم را انجام داد تا بتوان بدین وسیله به نتیجه مورد نظر رسید. برای تمیز نمودن فیلتر کولر گازی خود باید در مرحله اول نکات ایمنی را رعایت نمود تا بتوان از بروز حوادث مختلف و ناگوار جلوگیری کرد.

مهمترین اقدام در این حوزه قطع برق کولر است. پس از این کار باید قاب جلویی کولر گازی را باز کرد. پس از اینکه قاب مورد نظر باز شد، می توان فیلترها را برداشته و با آب و یا مواد شوینده مناسب آن را تمیز کرد. اگر فیلتر آسیب دیده باشد و امکان تمیز کردن آن وجود ندارد، بایستی فیلتر را تعویض کرد.

برای تعویض کردن فیلتر نیز باید بر اساس مدل و برند آن کار خرید را انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به دفترچه آن مراجعه کرده و یا اینکه فیلتر آن را به فروشگاه ها برده و بر اساس آن خرید را انجام داد. پس از تمیز و یا تعویض کردن فیلتر آن را بر روی دستگاه نصب کرده و قاب جلویی آن را نصب کنید.

تمیز کردن محفظه دمنده پنل داخلی کولر گازی

با استفاده از جارو برقی و یا وسایل دمنده دیگر این قسمت را از گرد و خاک های مختلف پاک کنید. اگر از دستمال استفاده می کنید به اتصالات برقی و غیره توجه کنید تا به آنها آسیبی وارد نشود.

همچنین اگر فن یا همان موتور الکتریکی کولر گازی شما دارای قسمت های روغن دان است، وضعیت روغن آن را بررسی کنید. برای روغن کاری این محفظه می توان از روغن های خاص کولر گازی استفاده کرد. روغن های همه کاره برای این قسمت مناسب نمی باشند.

همچنین در این قسمت لوله های میعان نیز وجود دارند، توصیه می شود تمیزی آنها نیز بررسی شده تا از رشد جلبک در آنها جلوگیری شود. اگر کویل نیز دارای چربی و یا جلبک بود می توان آن را با فرچه و مواد شوینده به راحتی تمیز نمود.

تمیز کردن کندانسور یکی از مراحل تمیز کردن پنل خارجی کولر گازی

برای شروع این کار به سراغ قسمت رادیات مانند کندانسور رفته و پس از جداسازی آن را با یک برس نرم و یا یک دستگاه دمنده تمیز کنید. این قسمت معمولا به دلیل قرارگیری در بیرون ساختمان ممکن است به وسیله برگ ها، علف های هرز، پر پرندگان و غیره مسدود شده باشد.

پس از تمیز کردن این قسمت به سراغ فن این پنل رفته و پس از تمیز کاری آن در صورت احتیاج کار روغن کاری آن نیز انجام شود. تمیز کردن این قسمت نیاز به تخصص و حوصله دارد زیرا پره های فن آسیب پذیر هستند و امکان قطع شدن اتصالات برق و یا حتی کج شدن پره های آنها نیز وجود دارد. برای تمیز کاری سایر اجزای این قسمت نیز استفاده از دستمال مرطوب توصیه می شود.

نکات مهم و کاربردی برای تمیز کردن کولر گازی

تمیز کردن کولر گازی اقدامی است که باید آن را با آگاهی کامل انجام داد زیرا در غیر این صورت احتمال آسیب دیدن قسمت های مختلف کولر گازی وجود دارد. برای انجام تمیز کاری کولر گازی در پنل داخلی یا خارجی چند نکته مهم وجود دارد که رعایت آنها الزامی می باشد. این نکات عبارتند از:

پوشاندن قسمت های برقی

: برای تمیز کردن پنل داخلی کولر گازی، پوشاندن قسمت های برقی الزامی است. برای این کار می توانید از یک پلاستیک استفاده کرده و قسمت جلویی این پنل را پوشش دهید. با آرامی و ظرافت کار کنید : برای تمیز نمودن کولر گازی خود چه در پنل داخلی و چه در پنل خارجی حتما ظرافت و کار آرام را مد نظر قرار دهید. اعمال فشار بر روی هر یک از قسمت ها می تواند باعث آسیب دیدن به آن قطعه و یا کولر گازی شود. قطعات را در جای خود محکم کنید : خوشبختانه می توان برای تمیز کاری قسمت های مختلف کولر گازی، آنها را از یکدیگر جدا کرد. به همین دلیل توصیه می شود پس از انجام تمیز کاری قسمت های جدا شده را به صورت درست و محکم در جای خود قرار دهید تا بتوانید بهترین بازدهی را دریافت نمایید. از تمیزکننده های مناسب استفاده کنید : برای اینکه بتوانید به صورت اصولی کار تمیز نمودن کولر گازی را انجام دهید توصیه می شود از پارچه ها و یا فرچه های نرم استفاده شود. همچنین برای تمیز کاری نیز باید از مواد شوینده مناسب استفاده شود. برخی از مواد شوینده می توانند به قسمت های مختلف کولر گازی آسیب های جدی وارد کنند. از دفترچه راهنما کمک بگیرید : برای اینکه بتوانید تمیز کاری انواع کولر گازی را با بهترین کیفیت انجام دهید توصیه می شود حتما دفترچه راهنمای این محصول را مطالعه کنید. شرکت در دوره آموزش تعمیر کولر گازی: برای انجام بهتر تمیز کاری کولر گازی می توانید در دوره های آموزش تعمیر کولر گازی شرکت کرده و از این طریق امورات کاری خود را انجام دهید و به بازار کار ورود کنید. آموزشگاه فنی پارس این دوره مهم را برگزار می کند.

آموزشگاه فنی پارس بهترین آموزشگاه کولر گازی در کشور

آموزشگاه فنی پارس یکی از بهترین آموزشگاه های برگزار کننده دوره های کولر گازی در کشور است که به صورت کاملا تخصصی و عملی دوره آموزش نصب کولر گازی و آموزش تعمیر کولر را برگزار می نمایند.

دوره های کولر گازی در این آموزشگاه به صورت صد در صد عملی برگزار شده و این فرصت برای کارآموزان فراهم شده است تا به صورت عملی کلیه مراحل نصب و تعمیر کولر را به صورت عملی تمرین کرده و خود را برای ورود به بازار کار آماده نمایند.

این آموزشگاه در پایان دوره مدرک معتبر فنی حرفه ای در اختیار کارآموزان دوره قرار داده و با پشتیبانی نامحدود و مشاوره های بازار کار به کارآموزان کمک می کند تا به طور موفق وارد بازار کار شده و به درآمدزایی بپردازند.

آموزش تعمیرات پکیج ، آموزش برق ساختمان و صنعتی، آموزش تعمیرات لوازم خانگی، آموزش تعمیرات برد، آموزش تعمیرات موبایل برخی از دیگر دوره های آموزشی در این آموزشگاه است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره‌های این آموزشگاه می‌توانید به وب سایت آموزشگاه به آدرس/https://amoozeshgahfanni.com مراجعه نمایید. همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره ۰۲۱۶۶۱۲۲۹۰۸ تماس حاصل کنید.

70

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید