طرح اسرائیل برای اداره غزه بعد از جنگ

رسانه‌های عبری طرح رژیم صهیونیستی برای اداره غزه بعد از جنگ را فاش کردند.

طرح اسرائیل برای اداره غزه بعد از جنگ

شبکه «کان» رژیم صهیونیستی گزارش داد طرح «روز بعد از جنگ» در شورای امنیت داخلی این رژیم بررسی شده و به زودی در کابینه مطرح خواهد شد.

این طرح شامل کنترل نظامی و غیرنظامی تل آویو بر غزه برای یک دوره موقت بین ۶ ماه تا یک سال است و در نهایت اداره غزه به طرف‌های محلی که با «اسرائیل» دشمن نباشند، منتقل می‌شود.

براساس این طرح خدمات برای ساکنان غزه از طریق شرکت‌های عربی خصوصی فراهم می‌شود.

در این راستا، کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد: تا زمانی که یک رویکرد سیاسی وجود نداشته باشد که خلایی را که بعد از عقب نشینی ارتش از غزه ایجاد می‌شود، پر کند، ارتش در نوار غزه گرفتار خواهد بود.

این کانال افزود: باید جایگزینی برای حماس ایجاد شود. تا زمانی که سیاستی وجود نداشته باشد احتمالا ارتش باید به مناطقی که قبلا وارد آن شده بود، بازگردد.

سایت واللا نیز گزارش داد: پیش بینی‌های ارتش حاکی از این است که با به نتیجه نرسیدن مذاکرات درباره آزادی اسرا، دستاوردها در غزه به تدریج از دست برود. ارتش، کابینه بنیامین نتانیاهو را به عدم بهره برداری از دستاوردهای عملیاتی در غزه برای تحقق پیشرفت سیاسی متهم کرده است.

طبق گزارش کانال ۱۳ عبری زبان، هرتزی هالوی، رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی از بنیامین نتانیاهو به دلیل جنگی که ارتش در غزه به راه انداخته است، انتقاد کرد.

این کانال عبری افزود این انتقادات و اظهارات تند در یکی از گفت‌وگوهایی که در آخر هفته انجام شد، صورت گرفت.

هالوی گفت، ارتش دوباره به جبالیا حمله می‌کند زیرا «هیچ تحرک سیاسی که منجر به ایجاد یک نهاد حاکم غیر از حماس در نوار غزه شود، وجود ندارد» و ما باید بارها و بارها در آنجا (جبالیا) و در مناطق دیگر (در نوار غزه) به منظور برچیدن زیرساخت‌های حماس کار کنیم.

او در اشاره به اینکه حمله ارتش اشغالگر به غزه خسته کننده، ناامیدکننده و بیهوده است، آن را یک تلاش «سیزیفی» خواند.

به گزارش کانال ۱۳ عبری، مقامات ارشد ارتش اشغالگر نیز از نتانیاهو و دولتش خواستند تا در جنگ با غزه تصمیم بگیرند و استراتژی تدوین کنند.

مقامات ارشد حکومت اشغالگر همچنین در هفته‌های اخیر به نتانیاهو هشدار داده‌ و گفته‌اند که رفتار رژیم صهیونیستی و این واقعیت که دولت در مورد «روز بعد» در غزه تصمیم نمی‌گیرد «به سادگی جان مردم را به خطر می‌اندازد.»

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 3
 • جنوب
  1

  اسرایل غلط کرده غزه دردست بگیره طلب پدرش میخواه این همه قتل عام کرده

 • ناشناس
  0

  باید منتظر روزی باشید که حماس کنترل تل آویو و حیفا و همه سرزمین های اشغالی را به دست بگیرد صهیونیست ها با همین خیالات خام خود را امیدوار میکنند

 • مهر آب
  0

  اونیکه که در موقعیت فعلی در غزه.سخن میگه وتایین تکلیف میکند..جناب ((السنوار))هست، ولا غیر...اسرائیل وشخص نتانیابو کودک کش غزه وحماس در برابر جوانان باغیرت فلسطین...عددی نیست...این و دنیا واعراب جاهل خلیج همیشه فارس هم فهمیدن...تازه گاو شیرده ترامپ هم..$$$@@گاوی ##@سلمان $$&&قاتل ₩₩//خاشخچی ===هاپو و سلمان آدم کش

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها