کشتارهای جدید اشغالگران در غزه با هدف قرار دادن ۱۱ خانه در رفح و یک مدرسه آنروا

رژیم صهیونیستی چندین خانه را در رفح واقع در جنوب نوار غزه بمباران کرد و در نتیجه این تجاوز ۲۲ تن از جمله ۹ نفر از یک خانواده به شهادت رسیدند.

کشتارهای جدید اشغالگران در غزه با هدف قرار دادن ۱۱ خانه در رفح و یک مدرسه آنروا

تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه وارد دویست و سیزدهمین روز خود شده است و اشغالگران همچنان مناطق مختلف را بمباران می‌کنند و به کشتار غیرنظامیان و هدف قرار دادن تمامی مستلزمات زندگی ادامه می‌دهند.

دفاع مدنی غزه اعلام کرد که نیروهایش در رفح همچنان در حال رسیدگی به وضعیت تلفات چندین حمله به منازل مسکونی و غیرمسکونی هستند که منجر به شهادت ده‌ها تن، زخمی و مفقود شدن افراد دیگر در زیر آوار شده است.

دفاع مدنی افزود که اشغالگران ۱۱ خانه در رفح را از عصر روز یکشنبه تا ساعت سه بامداد دوشنبه هدف قرار دادند.

خبرنگار المیادین درباره جزئیات اشاره کرد که اشغالگران خانه خانواده قشطه در محله التنور در شرق شهر رفح را هدف قرار دادند که منجر به شهادت ۹ شهید شد. در این خصوص خبرنگار الجزیره نیز گفت: بر اثر بمباران خانه‌ای در محله التنور ۹ نفر از جمله چهار کودک به شهادت رسیدند و این بمباران خسارات مادی قابل توجهی برجای گذاشت.

این خبرنگار توضیح داد که در بمباران رژیم صهیونیستی که خانه‌ای متعلق به خانواده ابولبده در محله الجینه واقع در شرق شهر رفح را هدف قرار داد چهار تن از جمله ۲ کودک شهید شدند.

صهیونیست‌ها همچنین خانه خانواده العطار در اردوگاه یبنا را هدف قرار دادند و هواپیماهای جنگی اشغالگر خانه‌ای را در محله السلام در همان شهر بمباران کردند.

در عین حال در حمله هوایی اشغالگران که خانه خانواده الخواجه در منطقه البلبیسی در شرق رفح را هدف قرار داد، یک تن شهید و تعدادی دیگر زخمی شدند.

هواپیماهای اشغالگران ۲ خانه را نیز در شرق شهر بمباران کردند که به طور کامل آنها را تخریب و تعدادی از افراد را با جراحات مختلف زخمی کردند.

توپخانه ارتش اشغالگر نیز بمباران محله‌های شرقی شهر را تشدید کرد.

همچنین، بر اثر بمباران یک آپارتمان مسکونی در نزدیکی تقاطع سامر در شهر غزه، تعدادی شهید و تعدادی دیگر مجروح شدند.

ارتش اشغالگر همچنین یک مدرسه متعلق به آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (آنروا) را هدف قرار داد که افراد آواره را در اردوگاه نصیرات در خود جای داده بود.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سوی وزارت بهداشت غزه، تعداد قربانیان تجاوزات رژیم صهیونیستی به ۳۴ هزار و ۶۸۳ شهید و ۷۸ هزار و ۱۸ مجروح از هفتم اکتبر گذشته تاکنون افزایش یافته است.

این وزارتخانه همچنان خاطرنشان کرد که تعدادی از قربانیان هنوز در زیر آوار و در جاده‌ها هستند، در حالی که خدمه آمبولانس و دفاع مدنی قادر به رسیدن به آنها نیستند.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    اخبار سایر رسانه ها