زلنسکی خواستار حمایت غرب از پیوستن اوکراین به ناتو و اتحادیه اروپا شد

رئیس جمهوری اوکراین بار دیگر خواستار حمایت کشورهای غربی از پیوستن این کشور به ناتو و اتحادیه اروپا شد.

به گزارش خبرگزاری اینترفکس اوکراین، ولودیمیر زلنسکی دوشنبه در تماسی ویدیویی با شرکت‌کنندگان در مجمع پارلمانی کشورهای عضو ناتو گفت: اوکراین باید به عضویت کامل اتحادیه اروپا و ناتو در آید. من از شما می‌خواهم که از درخواست ما برای عضویت در این نهادها حمایت کنید.

وی افزود که مردم اوکراین نه تنها اعتقاد دارند بلکه یقین دارند که می‌توانند در مقابل روسیه از خود دفاع کنند و به مرزهای اروپای واحد بازگردند.

این درخواست در حالی است که معاون رئیس هیأت روسی در کمیته خلع سلاح سازمان ملل متحد اول آبان ماه هشدار داد: ناتو به سطحی از خطر نزدیک می‌شود که نشان‌دهنده یک رویارویی نظامی مستقیم با روسیه است.

کنستانتین ورونتسوف گفت که کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ترجیح میدهند که در قبال درگیری‌شان در بحران اوکراین سکوت اختیار کنند، اما نمی‌توان حقیقت را پنهان کرد و این کشورها در ارائه کمک به رژیم کی‌یف، گوی سبقت را از یکدیگر ربوده‌اند.

واسیلی نبنزیا سفیر و نماینده دائم روسیه در سازمان ملل نیز هفته گذشته گفت: اوکراین و لهستان تلاش کردند با استفاده از حادثه برخورد موشک به شرق این کشور، به آغاز درگیری مستقیم میان ناتو و روسیه دامن بزنند.

رادیو زیت لهستان اعلام کرده بود که دو موشک در روستای پرژوودوف در منطقه ویوودشیپ لوبلسکی شرق لهستان واقع در مرز اوکراین اصابت کرده و جان ۲ تن را گرفته است.

منبع: ایرنا
شبکه‌های اجتماعی