آمریکا دوست‌دخترِ پوتین را تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا در حالی روز سه‌شنبه دور جدید تحریم‌های این کشور علیه روسیه را اعلام کرد که نام آلینا کابائوا، دوست‌دختر احتمالی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه نیز در فهرست تحریم‌شدگان دیده می‌شود.

از آلینا کابائوا، قهرمان پیشین المپیک در رشته ژیمناستیک در گزارش رسانه‌ها به عنوان شریک زندگی ولادیمیر پوتین یاد شده است. وزارت خزانه‌داری ایالات متحده اعلام کرده که اعتبار ویزای آلینا کابائوا را به حالت تعلیق درآورده است. دولت آمریکا همچنین محدودیت‌هایی برای این تبعه ۳۹ ساله روسیه در زمینه مالکیت در نظر گرفته است. 

بنا به اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا آلینا کابائوا در راس یک شرکت رسانه‌ای روس فعالیت می‌کند که در حال تبلیغ در دفاع از تهاجم نظامی به اوکراین است. 

الکسی ناوالنی، مخالف سرشناس ولادیمیر پوتین پیش از این با انتقاد از فعالیت‌های شرکت رسانه‌ای آلینا کابائوا از کشورهای غربی خواسته بود او را تحریم کنند. 

آلینا کابائوا سابقه عضویت در دومای روسیه را نیز دارد. بریتانیا و اتحادیه اروپا پیش از این به ترتیب طی ماه‌های مه و ژوئن تحریم‌هایی را علیه او وضع کرده بودند. 

در فهرست تحریم‌شدگان وزارت خزانه‌داری آمریکا نام آندری گوریف، الیگارش سرشناس روس نیز دیده می‌شود. این مرد ثروتمند روس صاحب دومین خانه بزرگ لندن پس از کاخ باکینگهام است. ویلای او در لندن ۲۵ اتاق خواب دارد. 

آمریکا پیش از این در ماه آوریل اسامی کاترینا تیخونوا و ماریا ورونتسوا، دو دختر ولادیمیر پوتین را در فهرست تحریم‌شدگان قرار داده بود.

منبع: یورو نیوز
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 7
 • زشت
  0

  الان اینقدر زشت شده. چرا عکس زشتشو نذاشتین

 • متین
  1

  ایشان به گفته مقامات کشورمون انسان مونی هستن این وصله ها بهشون نمیچسبه

 • کوهستان سیزو
  0

  ایشون عیسی مسیح را دیده تهمت نزنید

 • ناشناس
  0

  بیاید ایران، حجاب بگذارد و از جیب ملت خوش بگذراند

 • واقعا که
  0

  خجالتم خوب چیزیه دوس دخترم پیدا کرده واس خودش

 • عباس
  0

  خیلی کار بدی کردن

 • ناشناس
  0

  البته ایشان از یک خانواده ی شهید پرور روس هستند و جناب ولادیمیر خان پوتین برای اینکه حاج خانم برای سفر مکه مشکل شرعی نداشته باشن ایشون رو صیغه 99 ساله فرموده اند