اولین واکنش خانواده الظواهری به خبر مرگ وی

خانواده ایمن الظواهری، رهبر القاعده در اولین واکنش به خبر مرگ وی اعلام کردند نمی‌دانند که آیا این خبر صحت دارد یا خیر.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا بامداد امروز سه شنبه رسما از کشته شدن ایمن الظواهری رهبر تروریست‌های القاعده در عملیات نظامی آمریکا خبر داد.

 وزارت امور خارجه عربستان هم امروز سه شنبه در پیامی از مرگ رهبر تروریست‌های القاعده در حمله آمریکا به افغانستان و پیام جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به دیگر تروریست‌ها استقبال کرد.

به گزارش آرتی، خانواده الظواهری در اظهاراتی به سایت مصری "قاهره ۲۴" گفتند که دقایقی پیش پس از انتشار این خبر توسط رسانه‌های آمریکایی از این خبر مطلع شدند.

خانواده الظواهری افزود که خبر مرگ وی به طور گسترده منتشر شده، اما آن‌ها نمی‌دانند که چقدر این خبر صحت دارد و بسیاری از رسانه‌های بین المللی این خبر را اعلام کرده‌اند.

آن‌ها توضیح دادند از زمانی که ایمن الظواهری از چند دهه پیش مصر را ترک کرد و سپس به القاعده در افغانستان پیوست، هیچ تماسی با او وجود نداشته‌اند.

از سوی دیگر، وزارت خارجه عربستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که ایمن الظواهری هزاران انسان بی‌گناه از ملیت‌ها و مذاهب مختلف از جمله شهروندان سعودی را به قتل رسانده است.

این وزارتخانه افزود: ایمن الظواهری یکی از رهبران تروریسم است که طراحی و اجرای عملیات‌های تروریستی نفرت انگیز را در آمریکا، عربستان و تعدادی دیگر از کشور‌های جهان رهبری کرد.

وزارت خارجه عربستان عنوان داشت: ریاض بر تقویت همکاری‌ها و تلاش‌های هماهنگ بین المللی برای مبارزه و ریشه کن کردن بلای تروریسم تاکید می‌کند.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا بامداد امروز سه شنبه رسما از کشته شدن ایمن الظواهری رهبر تروریست‌های القاعده در عملیات نظامی آمریکا خبر داد.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 4
 • ناشناس
  2

  درود بر بن سلمان اصلاح گر. که اخوند های درباری و وهابی را بی کار کرده. انشا الله به زودی در ایران نیز چنین خواهد شد

 • نوری
  0

  ولایت اسلامی آخوندها یک سال عزای عمومی اعلام می کند چون یکی از هم پیمانان خود را از دست داد .

 • ناشناس
  0

  ایمن ظواهری با این همه علم ودانش وخانواده همه تحصیل کرده نمیدانم چرا شغل ادم کشی روانتخاب کرده

 • ناشناس
  0

  به همین مناسبت مجلس ختمی در روزنامه کیهان منعقد وبرقرار می باشد .شرکت دوستان وآشنایان موجب امرزش روح ان مرحوم وتسلی بخش استاد شریعتمداری می باشد . هزینه مراسم صرف ساندیس وکیک آتش باختیاران خواهد شد .