اعتراضات به محدودیت‌های کرونایی در بلژیک به خشونت کشیده شد

هزاران نفر از مردم بلژیک در اعتراض به اعمال محدودیت‌های تازه برای مقابله با کرونا به خیابان‌ها آمدند.

 هزاران نفر از مردم بلژیک روز یک شنبه در اعتراض به تشدید محدودیتهای اجتماعی ناشی از ویروس کرونا در خیابانهای بروکسل پایتخت این کشور تظاهرات کردند.

براساس گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، معترضان خشمگین اقدام به آتش زدن سطل‌های زباله و پرتاب اشیا به سمت نیروهای پلیس کردند، نیروهای امنیتی نیز در مقابل برای پراکنده کردن معترضان از گاز اشک آور و ماشینهای آبپاش استفاده کردند.

براساس این گزارش، معترضان فریاد «آزادی آزادی» سر می‌دادند.

«ایلسه ونده» یک سخنگوی پلیس بلژیک گفته که در جریان اعتراضات روز یک شنبه حداقل 40 نفر بازداشت شدند و حداقل 4 نفر نیز در این درگیریها مجروح شدند که سه نفر آنها نیروی پلیس بودند.

شبکه سی ان بی سی درباره اعمال محدودیتهای کرونا توسط دولت بلژیک نوشت، دولت بروکسل ماسک زدن را برای افراد بالای ده سال اجباری کرده، کارمندان باید 4 روز از 5 روز کاری را از خانه کار کنند و برای ورود به باشگاههای شبانه تست کرونا بدهند.

بلژیک همچنین تزریق واکسن را برای کارکنان خدمات درمانی اجباری کرده و افرادی که از واکسن زدن امتناع کنند در خطر تعلیق قرار خواهند گرفت.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشورهای اروپایی دوباره رو به افزایش گذاشته است و کشورهای آلمان، اتریش، هلند، فرانسه و بلژیک اکنون با موج تازه‌ای از شیوع ویروس کرونا مواجه هستند.

طی روزهای گذشته در هلند و آلمان نیز مردم با حضور در خیابانها به اعمال محدودیتهای دولت برای مقابله با کرونا اعتراض کرده و این اعتراضات نیز به درگیری با پلیس کشیده شده است.

بنابر آمارهای دانشگاه جانز هاپکینز، از هر 4 بلژیکی سه نفر به طور کامل واکسینه شده اند با این حال این کشور شاهد افزایش موارد ابتلا است.

طی روزهای گذشته بلژیک روزانه حدود 20 هزار مبتلا به کرونا را ثبت کرده است.

منبع: فارس
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید