معاون وزیر بهداشت یمن:

روزانه بیش از ۳۰۰ کودک یمنی به خاطر جنگ و آثارش، کشته می شوند

معاون وزیر بهداشت یمن شنبه شب در خصوص پیامدهای جنگ چندین ساله این کشور اعلام کرد: روزانه بیش از ۳۰۰ کودک زیر پنج سال در نتیجه جنگ، گرسنگی، بیماری و محاصره و آثار فاجعه‌آمیز آن جان خود را از دست می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری "الصحافه الیمنیه"، «نجیب القباطی» افزود:۴۳ درصد نوزادان تازه متولد شده که ناقص الخلقه و نارس هستند به دلیل نبود امکانات و تجهیزات پزشکی زنده نمی مانند.

«عبدالعزیز بن حبتور» نخست وزیر دولت نجات ملی مورد حمایت انصارالله یمن نیز گفت که جنگ و محاصره تحمیلی علیه کشورش تأثیرات منفی برای کودکان داشته و از آغاز جنگ، آنها نخستین قربانیان آن بوده‌اند.

وی در مراسمی که به مناسبت روز جهانی کودک در صنعاء برگزار شد، مسؤولیت جهانیان در برابر این کودکان یمنی را که روزانه صدها نفر از آن‌ها در جنگ مستقیم یا محاصره می‌میرند، به آن‌ها یادآوری کرد.

«علی الدیلمی» سرپرست وزارت حقوق بشر یمن نیز در این باره گفت که به هشتمین سالگرد جنگ یمن و محاصره نزدیک شده‌ایم و سازمان‌های بشردوستانه از جمله سازمان ملل به وظایف خود در حمایت از یمنی‌ها به ویژه کودکان عمل نکردند.

وی اوضاع کودکان در یمن را دشوار دانست و گفت، میلیون‌ها کودک تحت محاصره قرار دارند و تجاوزگری موجب دردها و رنج‌های روحی و جسمی آنان شده است.

حملات ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان به یمن که بیش از هفت سال به طول انجامیده است، تاکنون خسارت زیادی به زیرساخت‌ها و بخش های مختلف این کشور از جمله بخش بهداشت این کشور وارد کرده است.

منبع: ایرنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 1
  • محمد
    0

    خدا لعنت کنه باعث بانیش رو که با نا امن کردن منطقه برای بقای خودشون و امنیت نظامشون چوب میریزن تو این آتشی که بازم خودشون روشن کردن