مرحله سوم سود سهام عدالت چه زمانی واریز می‌شود؟

برای اولین بار در تاریخ سهام عدالت واریز سود در دولت سیزدهم سه مرحله‌ای شد.

مرحله سوم سود سهام عدالت چه زمانی واریز می‌شود؟

درحالی که طی سال‌های گذشته سود سهام عدالت طبق روال و در یک مرحله به حساب سهامداران واریز می‌شد، در سال ۱۴۰۲ مقرر شد تا سود در سه مرحله به حساب سهامداران واریز شود. در ابتدای زمستان ۱۴۰۲ مرحله اول، در میانه اسفند ۱۴۰۲ مرحله دوم واریز شد و قرار بود در روزهای پایانی سال ۱۴۰۲ مرحله سوم سود سهام عدالت به حساب سهامداران واریز شود. این اقدام دولت یک حرکت تاریخی در زمینه سهام عدالت بود. با این وجود واریز مرحله سوم سود سهام عدالت به سال ۱۴۰۳ موکول شد و سازمان بورس اعلام کرد به دلیل اینکه ۸شرکت نتوانسته‌اند سود خود را به حساب سازمان واریز کنند، واریز مرحله سوم سود سهام عدالت با تعویق همراه شده است.

برخورد با ۸شرکت متخلف به کجا رسید؟

پس از اینکه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی نام ۸شرکت بزرگ را به عنوان شرکت‌هایی که هنوز سود سهام عدالت را به حساب سازمان واریز نکرده‌اند، اعلام کرد، وزیر اقتصاد با تاکید بر رسیدگی به این موضوع اعلام کرد که در صورت عدم پایبندی شرکت‌ها به تعهدات خود با آنها برخورد خواهد شد.

در ابتدای سال، وزیر اقتصاد و رییس سازمان بورس وعده دادند که مرحله سوم سود سهام عدالت در دوماهه ابتدایی سال واریز خواهد شد، اما با شروع ماه خرداد بازهم خبری از واریز سود نبود و اینبار احسان خاندوزی در روز اول خرداد به صورت جدی تاکید کرد که قبل از پایان خرداد سود به حساب سهامداران عدالت واریز خواهد شد.

در هفته پایانی خردادماه، ولی الله جعفری، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بر اساس پیگیری‌های انجام شده همچنان تعدادی از شرکت‌ها سود سهام عدالت را بصورت کامل پرداخت نکرده اند و فهرست و اطلاعات این شرکت‌ها را به کمیته تخلفات ارسال کردیم تا با آنها برخورد لازم صورت پذیرد.

چرایی عدم واریز سود مرحله سوم سهام عدالت

در اردیبهشت ماه سال جاری، مجید عشقی رئیس سازمان بورس در رسانه ملی گفت: مجموعه اتفاقاتی رخ داد که سبب شد برخی شرکت‌ها تخلفی داشته باشند و نتوانند سود سهام عدالت را پرداخت کنند. این شرکت‌ها اکثرا با کمبود نقدینگی مواجه هستند. ما هم توصیه کردیم باید سود سهام عدالت پرداخت شود. امیدواریم تا خرداد بتوانیم این سودها راجمع آوری و مابقی سود سهام عدالت را پرداخت کنیم، البته باید زمان دقیق آن را شورای عالی بورس مشخص کند.

از سوی دیگر در روزهای پایانی اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت گفت: امیدواریم تا خرداد بتوانیم سودها راجمع آوری و مابقی سود سهام عدالت را پرداخت کنیم البته باید زمان دقیق آن را شورای عالی بورس مشخص کند.

درحالی که وزیر اقتصاد روز اول خرداد ۱۴۰۳ تاکید کرده بود که مرحله سوم سود سهام عدالت در پایان خرداد و قبل از پایان یافتن دولت سیزدهم پرداخت می‌شود، اما به نظر می‌رسد واریز سود به حساب سهامداران در هاله‌ای از ابهام بوده و این وعده هم به وعده‌های نافرجام وزارت اقتصاد و دولت سیزدهم بپیوندد.

منبع: اکونگار
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 9
 • چای دبش باغ ازگل
  0

  قبل انتخابات سود سهام مردم واریز نمی‌کنند بلکه حضور مردم در انتخابات کمتر شود چونکه جلیلیست ها پهلوون پنبه کوچه های خلوت هستن اما کورخواندید حضور پررنگ مردم ایران زمین برای پیروزی پزشکیان منتخب مردم ایران زمین پررنگ تراز ۸تیر است البته همه مردم راضی ب رأی دادن نخواهد شد حق هم دارند!!! باور کنید بین بد و بدتر یکی را انتخاب کردن بهتر است!!! اگر جلیلی پاجوش برنده بشه ثروت های ملی را تقدیم می‌کند ب روسیه و چین کمونیست!!!

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   ملتی رو که به یارانه و سود سهام عدالت دلخوش میکنن به راحتی می تونن ازش سواری بگیرن.
   هرسال هم به یک بهانه سفره مردم را کوچک تر میکنن.
   با انتخاب پزشکیان ، پیش بسوی رفاه پایدار و اقتصاد سالم و بدون رانت ،رفع تحریم ها و شفافیت مالی نهادهای وابسته.
   یادمان نرود دولت سیزده دلار ۴۲۰۰ کالای اساسی را ۲۶۰۰۰تومان کرد و مردم رو به خاک سیاه نشوند

 • ناشناس
  0

  دهنمونا سرویس کردی هر دو سه روز یبار اینا تکرار میکنی .

 • ناشناس
  0

  پولمو بده

 • منصف
  0

  تو خوبی!

 • اشنا
  0

  یکی بیاید بگوید اگر بدبختی سهام عدالت نداره چکار باید بکنه. در حالیکه میلیاردر ها و خویشان ما زن و شوهر هم درامدشون بیشتره هم غر غرشون و هیچوقت هم دست از ناسزاگویی برنداشتند. دولت فعلی اگر عدالت داشت سهام عدالت جاماندگان را اجرا میکرد. به خدای احد و واحد درگاه ثبت نامش همیشه بسته بود

 • غزنوی
  0

  شما برای وعده با فرجام چه پیشنهادی دارید؟!

 • ناشناس
  0

  باسلام چقد برای پرداخت سود سهام عدالت مرحله سوم ، هروز دروغ میگن و مردم بدبخت و بیچاره منتظر واریز مبلغ ناچیز هسن و هیچ خبری نیست .در مقابل ‌این همه گرونیها لااقل سالی ۴ بار سود سهام عدالت بدن . متاسفم...

 • ناشناس
  0

  😵‍💫🤕🥺

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت خبرفوری هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  اخبار سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت خبرفوری هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد