وزیر کار: افزایش حق مسکن منتفی ست/ کارگران: دستمزد ۱۴۰۳ را قبول نداریم!

وزیر کار احتمال افزایش حق مسکن کارگران را از اساس منتفی دانست.

وزیر کار: افزایش حق مسکن منتفی ست/ کارگران: دستمزد ۱۴۰۳ را قبول نداریم!

صولت مرتضوی، افزایش حق مسکن کارگران در سال جاری را کاملاً منتفی دانست و گفت: ما حداقل حقوق و دستمزد کارگران را ۳۵ درصد افزایش دادیم. نمایندگان کارگران و کارفرمایان به اتفاق نظرشان این بود که آیتم‌های  اصلی افزایش پیدا کند، شورای عالی کار هم پیشنهاد دیگری در این حوزه نداشتند.

این در حالیست که پیش از این، مقامات وزارت کار بارها در مورد احتمال اصلاح مصوبه مزدی و افزایش حق مسکن کارگران سخن گفته بودند؛ حتی در مرحله‌ای، کارگران در انتظار ابلاغ افزایش ۳۵ درصدی حق مسکن ۱۴۰۳ بودند.

منتفی شدن قطعیِ افزایش حق مسکن، با انتقادات کارگران مواجه شده است و اعضای کارگری شورایعالی کار معتقدند، این رویکرد دولت نادرست است. محسن باقری در این رابطه می‌گوید: مزد ۱۴۰۳ بدون امضای نمایندگان کارگری به تصویب رسیده و بدون تردید باید اصلاح شود.

به گفته وی، اعضای کارگری منتظر برگزاری مذاکرات مزدی هستند؛ قرار بوده در اردیبهشت یک نشست شورایعالی کار برگزار شود ولی وزارت کار در این زمینه اهمال کرده است.

این عضو کارگری شورایعالی کار تاکید دارد که مزد ۱۴۰۳ بدون رعایت قانون به تصویب رسیده و نرخ تورم و سبد معیشت در آن لحاظ نشده است.

منبع: ایلنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 2
 • ناشناس
  0

  جمعیت محرومان در دولت محرومان به شدت افزایش یافته و با این حقوق و دریافتی ها جامعه کارگری به قشر فرودست جامعه منتقل شدن

 • Tarkhoon
  0

  برا کارمند ها فقط ۲۰ درصد زیاد شد حالا من نمیدونم برا کارگرها ۳۵ درصد زیاد میکنن بازم اعتراض دارن

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها