دلار ریخت، طلا جهش کرد/ ورق در بازار طلا و ارز برگشت؟

به نظر می‌رسد که نوسانات قیمتی در بازار طلا شدت گرفته‌است؛ فلز زرد در حال حاضر تحت تاثیر نیروهای مختلفی در بازار است.

دلار ریخت، طلا جهش کرد/ ورق در بازار طلا و ارز برگشت؟

تولید ناخالص داخلی ضعیف ایالات متحده و افزایش تورم در این کشور به نفع فلز در بحبوحه کاهش تقاضای دلار است؛ به طور کلی، طلا در یک محیط ریسک گریز در برابر دلار آمریکا در حال سود بردن است.

قیمت هر اونس طلای جهانی براساس دلار آمریکا پس از انتشار داده‌های اقتصاد کلان ایالات متحده آمریکا نوساناتی را تجربه کرد. این کشور تخمین اولیه تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول را منتشر کرد که نشان می‌دهد اقتصاد با سرعت سالانه ۱.۶ درصد در سه ماه منتهی به مارس رشد کرده است، که ۲.۵ درصد مورد انتظار را از دست داده و بسیار ضعیف‌تر از ۳.۴ درصد ثبت شده در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۳ است.

علاوه بر این، دفتر تحلیل اقتصادی (BEA) گزارش داد که شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) با سرعت سالانه ۳.۴ درصد برای سه ماهه رشد کرد که بسیار بالاتر از ۱.۸ درصد قبلی و بزرگترین افزایش در یک سال بود. در چند کلمه، رشد کاهش یافت، اما در حالی که تورم افزایش یافت، اقتصاد به رشد خود ادامه داد. چنین سناریویی کاهش احتمالی نرخ بهره از سوی فدرال رزرو را بیشتر به تاخیر می‌اندازد. در ابتدای هفته گذشته دلار آمریکا افزایش یافت. با این حال، دلار نتوانست حرکت خود را حفظ کند زیرا داده‌های اقتصادی ایالات متحده در طول هفته ناامیدکننده بود.

در حال حاضر هر اونس طلای جهانی ۸ دلار و ۶۲ سنت افزایش قیمت را تجربه کرده‌است و به قیمت ۲ هزار و ۳۳۹ دلار در هر اونس رسیده‌است.

دلار ریخت، طلا جهش کرد/ ورق در بازار طلا و ارز برگشت؟

منبع: خبر آنلاین
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 4
 • ناشناس
  0

  فصل پیاز را نام ببرید.

 • حسین
  0

  هویج چند رنگ دارد

 • ناشناس
  1

  دلار بالا وبالا میره این از عملکرد رئیسی در حوزه اقتصاد مشورتی است خودش تو زمینه اقتصاد عدد اعشاری رو درست ادا نمیکنه چه توقعی

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   رقابت و جنگ و دعوای احزاب بر سر دزدی و بخور بخور بیشتر است.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها