نماینده مردم مرودشت در مجلس:

گردش مالی فیلترینگ ۴۰ تا ۵۰ هزار میلیارد تومان است/ نباید با لج بازی فیلترینگ را ادامه دهیم

نماینده مردم مرودشت در مجلس گفت: وقتی فیلترشکن روشن شود مصرف اینترنت را بیشتر می کند یعنی ده گیگ را به جای یکماه در زمان کمتری مصرف می کنیم و این نیز پولش به جیب شرکت مخابرات می رود.

جلال رشیدی کوچی با اشاره به آسیب های فیلترینگ فضای مجازی گفت: عملا ما شاهد این هستیم که بازار پرسود و مکاره ای پشت پرده فیلترینگ شکل گرفته است که متاسفانه گردش مالی سنگینی هم در آن اتفاق می افتد. ۴۰تا ۵۰هزار میلیارد تومان گردش مالی است ما هم از لحاظ فنی وهم از لحاظ روانی می توانیم این موضوع را بررسی کنیم.

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها اظهار کرد: اینکه شرایط جامعه را با تصمیمات مان به این شکل پیش بردیم جای سوال است. بنده نظرسنجی در یکی از شبکه های اجتماعی که فیلتر است انجام دادم که تقریبا سی هزار نفر در آن نظرسنجی شرکت کردند هشتاد درصد گفتند ماهیانه بالای صدهزار تومان بابت فیلترشکن هزینه می کنند و این باعث شکل گیری این گردش مالی شده است که تبعات منفی برای کشور، جامعه و اقتصاد ما دارد. چون بازار پرسود،غیرقابل نظارت و خلافی در این بخش شکل گرفته است پس قطعا دست افراد خاصی است وقتی این بازار پرسود باشد حتما افراد معمولی نمی توانند به آن راه پیدا کنند.

وی افزود: وقتی ما فیلترشکن روی گوشی مان نصب می کنیم مصرف دیتای ما چندبرابر می شود و این نیز در آن عدد حساب می شود یعنی اگر ما بسته ده گیگی را در شرایط عادی یکماه استفاده می کردیم وقتی فیلترشکن روشن شود این مصرف اینترنت را بیشتر می کند یعنی ده گیگ را به جای یکماه در زمان کمتری مصرف می کنیم و این نیز پولش به جیب شرکت مخابرات می رود.

نماینده مردم مرودشت در مجلس تصریح کرد: وقتی ما می گوییم فیلترینگ به این شیوه درست نیست منظورمان این نیست که با سامان دادن و مقابله با بی بندو باری در فضای مجازی مخالف هستیم بلکه حرفمان آسیبی است که از این طریق به خانواده ،جامعه و اقتصاد می رسد.

وی ادامه داد: وقتی شما برای دسترسی به شبکه اجتماعی فیلترشکن نصب می کنید خواه ناخواه دسترسی به سایر سایت ها و شبکه اجتماعی نیز برای شما باز می شود که شاید در حالت عادی خانواده ها اجازه ندهند که فرزندان یا خودشان برای دسترسی به آن شبکه، فیلترشکن نصب کنند وقتی برای استفاده از شبکه اجتماعی مجبور به نصب فیلتر شکن هستید خواه ناخواه آنجا دسترسی به شبکه های مستهجن هم دارید و اینجا نظارت خانواده بر فرزند از بین می رود بسیاری از مادران به من مراجعه کرده اند که در گوشی بچه هایمان مسائلی را می بینیم که چیزهای بدی است نه اینکه از اینستاگرام این مطالب و محتوا را گرفته باشد بلکه از سایت های پورن و مستهجن گرفته اند.

منبع: عصر ایران
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 7
 • ناشناس
  0

  اینا دلشان به حال مردم نمیسوزد فقط به فکر جیبشان هستن از فیلتر کردن چقدر سود میبرن خود مسولین. بیچاره مردم تاوان بی برنامگی دولت را میدهند

 • ناشناس
  0

  دقیقا ، افرادی بودند که اصلا وی پی ان نصب نداشتند و در سایت پ... هم نمی رفتند ولی الآن سرگرمی شون شده

 • ناشناس
  0

  فیلترینگ تبعات منفی خیلی زیادی دارد که در سالهای بعد بر روی بچه ها نمایان خواهد شد و متاسفانه این ضررها در روح و روان و شخصیت دایمی هستند.متاسفانه مسئولین اندکی از این موارد آگاهی ندارند و نمیدانند که ضرر فقط مالی نیست، بلکه چند صد برابر ضرر به مملکت میزنه که سالهای بعد خودشان را نشان خواهند داد.گفته های این نماینده ها کاملا درسته و من خودم هم این اطراف چندتا بچه کوچیک دیدم که به سایت های مستهجن عادت کردن و کلا از درس و مدرسه هم عقب افتادن.زندگی این بچه ها کلا عوض میشه و هزاران مشکل در خانواده ها به وجود خواهد آمد.متاسفانه حکومت جمهوری اسلامی همخ چی رو پول میبینه.این کارهای غلط باعث نابوری خودتان خواهد شد

 • ناشناس
  0

  1- با فیلترینگ سرمایه هنگفتی از مملکت خارج می شود 2-درحالت عادی هیچ سایت پورن بازنمی شود (یا تصاویروویدیوها بازنمی شود)ولی با فعال شدن فیلترشکن محدودیت کاملا برداشته میشود3-,با فعال کردن فیلترشکن سایت هاواپلیکیشن های داخلی درست کارنمی کند(تمایل به استفاده ازآنها هم کم میشود)4-فرهنگ دورزدن(همان خلاف قانون عمل کردن)نهادینه شده وبرگشت آن با گذشت زمان سختر می شود5-,وباآیه «یستمعون القول فیتبعون الحسنه همه نقل قول‌ها را بشنوید وبهترینش را انتخاب کنید»درتضاداست,, عمل به این آیه پایه های اعتقادی را مستحکم می کند

 • علی
  0

  وقتی مردم بیکارند و نمی توانند گردش و تفریح بروند سراغ پورنو می روند

 • ناشناس
  0

  عجب بساط کاسبی !
  با فیلتر کردن فقط وضعو بدتر میکنین همین!

 • ناشناس
  0

  هنوز نفهمیدید که همه تلاش مسولین در هر زمینه ای ایجاد کار وکاسبی برا شرکتهای خصوصی خودشونه .