بانک مرکزی اعلام کرد

گشایش های جدید ارزی در پی توافق با عربستان و امارات

بانک مرکزی در بیانیه‌ای که دقایقی پیش منتشر شد، اعلام کرد که گشایش‌های ارزی خوبی در توافقات صورت گرفته با عربستان و امارات ایجاد شده است.

در بیانیه بانک مرکزی آمده است: موفقیت ایران در عرصه سیاست خارجی و سیاست اولویت ارتباطات موثر با همسایگان از جمله توافق با کشورهای عربی علی‌الخصوص توافق با کشورهای عربستان و امارات گشایش‌های ارزی خوبی ایجاد کرده است به طوری که در روز شنبه ۲۷ اسفندماه رشد عرضه درهم در مرکز مبادله منجر به مبادله ۶۳۰ میلیون درهم شد که با تداوم و رشد معاملات درهم کلیه تقاضاهای درهمی تامین خواهد شد.

مذاکرات فشرده تیم بانک مرکزی با کشورهای مذکور و هم‌افزایی عملیاتی دستگاه دیپلماسی با تیم اقتصادی دولت، نتایج مثبتی در ارتباطات بین بانکی و حصول نتایج ملموس ایفا کرده است که مکمل سیاست‌های ارزی بانک مرکزی خواهد بود؛ دیپلماسی اقتصادی دولت از طریق ایجاد کانال‌های مالی جدید، ایجاد خطوط اعتباری و سرمایه گذاری کشورهای عربی افق‌های روشنی برای مدیریت بازار ارز در آینده نزدیک را رقم خواهد زد.

در این بیانیه آمده؛ بانک مرکزی، به منظور مدیریت عملیات ارزی این توافق در ایام عید نوروز سال ۱۴۰۲ تعطیل نخواهد بود و علاوه بر این شعب ارزی و صرافی‌های منتخب نیز در این ایام به مردم خدمات‌رسانی خواهند کرد.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 5
 • رابی
  1

  با دروغ درمانی فقط می توانند نرخ دلار را چند روز پایین نگه دارند.حناتون دیگه رنگ نداره.

 • ناشناس
  1

  این گشایش فقط در بوجه خود دولت اتفاق افتاده نه در بودجه جیب مردم مظلوم ایران

 • ناشناس
  0

  خخخ

 • ناشناس
  0

  با این گشایش های عالی است که نمی تونید حقوق معلم را بدید. بدبخت ها عربستان سر کارتان گذاشته. شما چقدر ضعیف هستید که افتادید دنبال عربها. چي اونها دارند که ما نداریم. به خودتان و مردم خودتان متکی باشید.

 • ناشناس
  0

  دروغ درمانی حکومتی شروع شد