قیمت تنظیم بازار پرتقال و سیب شب عید اعلام شد

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت: قیمت در ۲۶۰میدان اقماری (میدان تره بار شهرداری) تهران ۱۶.۹۰۰تومان برای هر کیلو پرتقال، ۲۲هزار تومان برای سیب قرمز و ۲۶هزار تومان برای سیب زرد تعیین شده است.

قیمت تنظیم بازار پرتقال و سیب شب عید اعلام شد

بازار میوه عید نوروز تأمین است. مصطفی دارایی نژاد، رئیس اتحادیه بارفروشان تهران با بیان این موضوع به مهر افزود: شب گذشته ۱۰ هزار تن بار از سیب و پرتقال وارد تهران شد. از پنجم اسفند روزانه ۵ هزار تن سیب و پرتقال وارد تهران شده و از این محل به تمام استان‌های کشور توزیع می‌شود.

وی افزود: بنا بر تاکید رئیس جمهوری تمام استاندارها باید در میدان‌های بار حضور داشته و از نزدیک نحوه توزیع میوه را رصد کنند. در این راستا، امروز استاندار تهران از میدان عمده فروشی میوه و تره بار بازدید داشت.

او در ادامه سخنان خود تصریح کرد: ۱۰۰۰ تن از ۱۰ هزار تن بار شب گذشته باقی مانده است که همراه با بار سیب و پرتقال امشب به بازار عرضه خواهد شد.

دارایی نژاد عنوان کرد: اوج تقاضا امروز است و از فردا بازار خرید میوه فروکش می‌کند.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران درباره نظارت بر بازار گفت: بازرسان از نهادهای مختلف تعزیرات، بازرسان اتاق اصناف، وزارت جهاد کشاورزی و… به بر شبکه توزیع نظارت دارند و می‌توان گفت دولتمردان امسال همراهی خوبی با بخش خصوصی داشتند.

دارایی نژاد با اشاره به قیمت پایین بعضی میوه‌ها مانند پرتقال در چند ماه گذشته اظهار کرد: آذر و دی و حتی بهمن برخی وانت بارها پرتقال را مستقیم از باغداران خریداری با قیمت ۷ تا ۸ هزار تومان در هر کیلو به فروش می‌رساندند که این مبلغ کمتر از قیمت تمام شده بود و کشاورزان متضرر شدند.

وی گفت: برای جبران خسارت‌های وارد شده صادرات امسال ۲۰۰ درصد افزایش یافت و فقط در بهمن ۶۰ هزار تن سیب صادر شد. البته پس از پایان بهمن صادرات محدود شد تا تنظیم بازار شب عید با چالش مواجه نشود.

قیمت سیب و پرتقال

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران درباره قیمت سیب و پرتقال اظهار کرد: قیمت هر کیلو پرتقال برای تنظیم بازار در میادین عمده فروشی ۱۵ تا ۱۸ هزار تومان و هر کیلو سیب ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان قیمت گذاری شده است. این عدد با ۳۰ تا ۳۵ درصد سود در میوه فروشی‌های سطح شهر در حال فروش است.

وی اضافه کرد: البته قیمت این دو قلم میوه در ۲۶۰ میدان اقماری (میدان تره بار شهرداری) تهران ۱۶.۹۰۰ تومان برای هر کیلو پرتقال، ۲۲ هزار تومان برای سیب قرمز و ۲۶ هزار تومان برای سیب زرد تعیین شده است.

دارایی نژاد در پایان گفت: اتحادیه بارفروشان تا ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ توزیع میوه ایام نوروز را بر عهده خواهد داشت و پس از آن تعاون روستایی‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی به عرضه میوه‌های ذخیره سازی شده در این حوزه می‌پردازند.

منبع: مهر
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 17
 • باز نشسته
  0

  دوماه قبل پرتقال۹۹۰۰بود،حالا ۱۶۹۰۰وهزار بار اعلام می کنند ومنت سرمون میگذارند خاک بر سر بی لیاقتتان ،خارجی کافر که شما قبو‌لشون ندارید برای شب عید مردمش اینقدر قیمت مثلا بوقلمون را پایین می آورد که همه بتونند بخرند به چی شما مسؤلین دلمان خوش باشد

  نظرات شما -
  • ن خ
   0

   دلخوش به این مقدار نباشید

 • ناشناس
  0

  پرتقال تامسون درجه یک کیلویی بیش از ۸ هزار تومان و سیب قرمز درجه یک کیلویی بیش از ۱۰ هزار تومان و سیب زرد درجه یک کیلویی بیش از ۱۱ هزار تومان مصداق بارز گرانفروشی است چونکه در آذرماه از باغدار به ترتیب کیلویی ۶ و ۸ و ۹ هزار تومان خریداری شده است.

 • امیر
  0

  اصلاً این قیمت ها که در گزارش اومده تو بازار وجود ندارد قیمت ها خیلی بالاتره .. اصلا تو شهر ها مراکز توزیع میوه دولتی ما که ندیدیم و فقط در حد حرف است دولت متاسفانه هیچ کنترلی بر بازار میوه شب عید ندارد ...

 • سینا
  1

  چرا چرت میگید . امروز رفتم قیمت گرفتم . سیب کیلویی ۶۵۰۰۰ هزارتومان پرتقال هم کیلویی ۲۸۰۰۰ هزار تومان

  نظرات شما -
  • بنده خدا
   0

   خدا شاهده امروز رفتم ١/٥كيلو پرتقال خريدم٥١٠٠٠تومن سيب قرمز درهم نصفش كرمو كيلو٢٥٠٠٠تومن كدام نظارت فقط ماليات بده هرچه دلت خواست بفروش

 • ناشناس
  0

  دروغگویان تاریخ و مزدوران ساندیس خور خاک تو سرتون که همین الان سیب کیلویی۶۰ تومان و پرتقال ۳۵ تومانه.

 • 🐜
  0

  شش ماه مرغ نخوردم دوماه گوشت قرمز نخوردم افت فشار حداکثری پدرم رودراورد وراهی بیمارستان شدم کلی مخارج مالی وقرض وامپول تن وبدنم راسوراخ کرده لطفاً گرسنگی راباخودتون حمل نکنید این سردمداران پروتراز این حرفها هستند این‌جا ایرانه کسی ب بفکرمنافع ملت شریف ومظلوم نیست

 • ناشناس
  0

  لطف کنید با قیمتها کاری نداشته باشید دولت دزد و دروغگو

 • Amir
  0

  کدام عید؟گرانی های سرسام آور ازمواد خوراکی گرفته تالوازم خانگی ‌وپوشاک ومسکن وطلاو......تنهاچیزی که مانده فقر وفلاکت وبسنده کردن به حداقل موادخوراکی نان خالی ولباسهای دست دوم وچهره مظلوم زن وفرزند ونهایتا خجالت وشرمندگی سرپرست .الهی به آبروی بی بی فاطمه زهرا بانیان این وضع موجود شرمنده وروسیاه درمحضر آن بانوی بزرگ باشند

 • ناشناس
  0

  الان که دیگه بلغارستان و امارات توافق کردند و دلار داره میادپایین چراخودرو و کالاهای اساسی رو نمییذارید ارزان بشه؟!!

 • ناشناس
  0

  فقط دروغ مي گوييد پرتقال ٢٠هزار تومان ،سيب ٣٠هزار تومان ،گراني را خود دولت أورده والا پرتقال ١٥ هزار تومان وسیب ۲۲هزار تومان

 • ناشناس
  0

  دولت توی هیچ کاری دخالت نکتد بهتر است فقط گرانی به بار می آورد

 • ناشناس
  0

  گران و غیر قانونی دیروز ، قانونی و تنظیم بازار امروز شده ولی باز به اینمقدار راضی نیستند

 • ل
  0

  کدام تنظیم بازارمن امروزسیب زردرو۶۰تومن پرتقالو۳۰تومن کیلویی گرفتم اصلاتنظیم بازاری توخیابونای تبریز نبودواقعا دولت متزورودروغگویی هستین

 • ناشناس
  0

  وقتیکه قیمتهادر کشور خودمان افزایشی است باید صادرات لغو شود،تاقیمتها کاهش ‌پیداکنند.یاعلی

 • ناشناس
  0

  از وقتی بچه بودم و یادم میاد، هر سال دم عید همین کارهای تکراری مثل تنظیم بازار و نظارت و ... رو انجام میدن. نتیجه هم هر سال بدتر از سال قبل!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها