وزیر کار: هنوز هم می‌توان با یک میلیون تومان شغل ایجاد کرد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سه سال پیش مطرح کردیم که با یک میلیون تومان هم می‌شود شغلی ایجاد کرد و اکنون با وجود گذشت چند سال و گرانی مواد اولیه هنوز هم می‌توان با یک میلیون تومان شغلی را ایجاد کرد.

حجت اله عبدالملکی روز دوشنبه ۱۳ دی ماه در بازدید از نمایشگاه مشاغل مهارت محور کم سرمایه که در مرکز تربیت مربی سازمان فنی حرفه‌ای البرز برگزار شد، گفت: در دولت سیزدهم سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای اتفاقات بسیار عالی را برای افزایش مهارت آموزی رقم زده از جمله اینکه دوره صدور مجوز آموزشگاه‌های مهارتی آزاد از هشت ماه به سه روز کاهش پیدا کرده است و اگر همکاران نتوانند رسیدگی کنند، سامانه به صورت خودکار سه ماهه مجوز را صادر می کند.

وی با اشاره به اینکه می‌توان با سرمایه کم هم شغل ایجاد کرد، گفت:  سه سال پیش مطرح کردیم که با یک میلیون تومان هم می‌شود شغلی ایجاد کرد و اکنون با وجود گذشت چند سال و گرانی مواد اولیه هنوز هم می‌توان با یک میلیون تومان شغلی را ایجاد کرد اگر چه با سرمایه بیشتر می‌توان کارهای بهتری انجام داد.

وی افزود: در این نمایشگاه ۱۲۰ شغل از ۴۳۰ شغل که با سرمایه یک تا ۱۰ میلیون تومان قابل اجرا بوده و کم سرمایه‌بر و مهارت محور هستند معرفی شده است. اگر آموزش مهارت را توسعه بدهیم و بتوانیم مهارت محوری را ترویج کنیم می‌توانیم مشاغل زیادی را بدون احتیاج به سرمایه بالا ایجاد کنیم.

وزیر کار: هنوز هم می‌توان با یک میلیون تومان شغل ایجاد کرد

وی با بیان اینکه مشاغل نوین نیز رو به رشد و پیشرفت هستند، تصریح کرد: با این وجود می‌توان گفت آینده خوبی در زمینه اشتغال مهارت محور و مشاغل خانگی قابل تصور است. در بخش صنعت هم در وزارت صنعت، معدن و تجارت فعالیت‌های خوبی برای توسعه سرمایه گذاری در بخش صنعتی و راه اندازی کارخانه‌های تعطیل و نیمه تعطیل و نیمه ساز در حال انجام است که همه این موارد به معنی توسعه کسب و کار در کشور است.

به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تسهیلات تکلیفی در بودجه ۱۴۰۰ در قالب تبصره ۱۶ و ۱۸ داده شده که پیگیری برای تسهیل و پرداخت آن در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات از وام‌های خرد تا وام‌های چند صد میلیونی را در برمی‌گیرد، گفت: برای سال ۱۴۰۱، براساس مصوبه شورای عالی اشتغال  ۱۶۰ هزار میلیارد تومان برای تسهیلات اشتغال و انواع کسب و کارهای اشتغال محور در نظر گرفته شده که بعد از تصویب قانون بودجه به تصویب دولت رسیده و عملی می‌شود.

وی تاکید کرد: در دولت جدید تاکید بر استفاده از ظرفیت مشاغل کم سرمایه مهارت محور  و خانگی به جای مشاغل صرفاً صنعتی است و امیدواریم بار زیادی از اشتغال کشور را رفع کند.

منبع: خبر آنلاین
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 15
 • مازیار
  0

  مگر هنوز ایشون وزیره ؟؟؟؟؟

 • ناشناس
  0

  بهنظر من هم می شود ده بسته چسب زخم یا ده بیتهدستمال پاک کننده داد دست کسی وکنتر کوچه بنشژند وبفروشد این یک کار

 • سلام
  0

  با نیم کیلو پسته میتوان چه کارها کرد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!¡!!!!!!!!!!¡!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!¡¡!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • سلیمان
  0

  من کا تا بحال نمیدونستم با یک میلیون میشه کار وشغل ایجاد کرد احسن به این مغزهای متفکر

 • تنها
  0

  اره جان ع یک میلیون دربست برو اولین چهارراه دست دراز کن روزی دومیلیون گیرت میاد

 • ناشناس
  0

  خب به دولت فخیمه پیشنهاد بدید صدمیلیلرد سرمایه گذاری کند صد هزار تا شغل ایجاد کند مبلغ سرمایه گذاریشم اقساطی از شاغلین طرح کم کند .-

 • یحیی رستمیان
  0

  با یک میلیون تا سر کوچه هم نمیشه رفت

 • امیرکبیر
  0

  یادیوانه ای یا من را ابله خوانده ای؟

 • ناشناس
  0

  با ۱میلیون ۲۰ کیلو پیاز میشه بخری و بفروشی این یعنی میشه شغل

 • رابی
  0

  تنها شغلی که با یک میلیون می شود ایجاد کرد خرید یک صندلی پلاستیکی به مبلغ نهصد هزار تومان و یک کاسه به مبلغ صد هزار تومان و نشستن سر چهارراه مولوی و گدایی کردن است.
  البته می توانید با اون یک میلیون تومان یک تعداد فال بخرید و بفروشید که اگر کودک نباشید هیچ کسی اون فالها را نیز نخواهد خرید و یک میلیون تومان سرمایه شما نیز برباد خواهد رفت.

 • ناشناس
  0

  با یک میلیون تومان (خرید یک عدد سیم کارت اعتباری و موبایل غیرهوشمند) می توان شغل کاذب دلالی ارز و خودرو راه اندازی کرد! فقط جربزه و جنم می خواهد که در افراد قلیلی سراغ است! منظور آقای عبدالملکی از راه اندازی شغل با سرمایه یک میلیون تومان این نوع مشاغل کاذب است که در توان افراد شرور و قالتاق است!

 • ناشناس
  0

  خخخخخ

 • یادگاری
  0

  چه شغلی وکجا

 • ناشناس
  0

  راست می گه باهاش دو کیلو چاقاله بادوم می خری و بسته بندی می کنی و می فروشی. دیدی که می شه!

 • ناشناس
  1

  راست میگه بنده خدا دو کیلو کشمش و یک دستگاه تقطیر قرضی (عاریه ای) یک نصف روز وقت و یک گاز خوراک پزی و قابلمه که در همه خانه ها هست، درآمدی به قرار 500 هزار تومان در روز را دارد که می شود 15 میلیون تومان در ماه. با یک تیر سه نشان!!! هم رضایت خلق، هم رضایت خالق و هم تحقق وعده وزیر محترم!!!!!