سود سهام عدالت واریز شد/ مبلغ پرداختی افزایش یافت؟

دومین مرحله سود سهام عدالت قرار است به حساب مشمولان واریز شود.

رئیس سازمان بورس ساعت قبل خبر داد: دومین مرحله واریز سود سهام عدالت از امروز (پنجشنبه) از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار به حساب ۴۳ میلیون و ۸۶۴ هزار نفر سهامداران مستقیم و غیرمستقیم سهام عدالت، واریز می‌شود.

پیش از این عشقی اعلام کرده بود که واریز سود سهام عدالت از شنبه ۲۷ اسفند آغاز می‌شود و احتمالا سود همه سهامداران تا پایان سال جاری پرداخت می‌شود.

اما او امروز از آغاز واریز سود خبر داده است اگرچه بسیاری از دارندگان سهام عدالت می‌گویند هنوز سودی دریافت نکرده‌اند اما برخی دیگر خبر می‌دهند که سود امروز برای آنها واریز می‌شود.

پیش از این رئیس سازمان بورس گفته بود واریز سود چند روز زمان می‌برد. پس به نظر می‌رسد که بر اساس گفته عشقی واریز سود آغاز شده و احتمالا طی چند روز به حساب سهامداران واریز می‌شود.

مبلغ سود سهام عدالت چقدر است؟

مبلغ سود واریزی به ارزش سبد سهام عدالت افراد بستگی دارد. به گفته رئیس سازمان بورس سهامدارانی که در پرتفوی خود، سهام ۴۵۲، ۴۹۲ و ۵۳۲ هزار تومان دارایی دارند، به ترتیب ۶۱۳، ۶۶۷ و ۷۲۱ هزار تومان سود دریافت می‌کنند. همچنین افرادی که پرتفوی یک میلیون تومانی در اختیار دارند، مبلغ یک میلیون و ۳۵۶ هزار تومان سود به ایشان تعلق خواهد گرفت. این مبلغ بیشتر از مبلغ اعلام شده قبل است.

بر این اساس مبلغ سود سهام عدالت یک خانوار چهار نفره که هیچ بخشی از سهام عدالت خود را واگذار نکرده باشد، رقمی بین دو میلیون و ۴۰۰ تا پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

چه کسانی سود سهام عدالت نمی‌گیرند؟

سود سهام عدالت به حساب ۴۳ میلیون و ۸۶۴ هزار نفر سهامدار مستقیم و غیرمستقیم واریز می‌شود. مشروط به اینکه این افراد سجامی باشند و در سامانه سجام ثبت‌نام کرده باشند. همچنین دارندگان حساب ارزی، حساب مشترک، و حساب بانکی راکد مشمول سود سهام عدالت نمی‌شوند.

منبع: تجارت نیوز
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 5
 • فاطمه
  0

  دم احمدی نژاد گرم خودش رو کار نیست نونی که سر سفره مردم اورد هنوز هست قابل توجه مسئولین سر کار وغیره

 • علی
  0

  والا پیامش اومده چقدره ولی واریز نشده که قابل برداشت باشه .این یعنی چی

 • خیالی
  0

  این چه عدالتی است که نیمی ازجمعیت کشور ازداشتن سهام بی بهره باشند آیا اختصاص سهامی به جاماندگان کارشاقی است ؟مگر اتوبوس درحال حرکت بوده که هرکس سوارشد که شده وبقیه هم همانجا بمانند تا اگر نمایندگان به فکرشان رسیدتصمیمی بگیرند .چرا مانندیارانه عمل نمی کنید واگر نوزادی هم متولدشد بلافاصله مشمول یارانه خواهدشد.درهرحال اگربخواهند میتوانندبایک مصوبه اقدام کنند اما این همه اموال دولتی عده ای راوسوسه میکند که اصطلاحا به نوایی برسند

 • ناشناس
  0

  خیلی خوشحال شدیم.موندم الان دم عیدی ماشین آلمانی بخرم یا برم تور دور اروپا؟

 • ناشناس
  0

  سود سهام عدالت ندهید بجاش عدالت اجتماعی را با رفع تحریم ها ارتباط با دنیا و تصویب قانون FATF و اجرای آن و حرکت جهادی در سازندگی زیر ساخت ها تولید نفت و گاز تا 4برابر فعلی درمان درد عدالت اجتماعی است سود سهام عدالت ضد عدالت است تا ما ملزم به رعایت FATF نشیم وضعیت کشور بد و بدتر حال چرا داریم دائم بر بی تدبیری و تندروی پافشاری می کنیم حتی خدا مونده چرا داریم خود زنی می کنیم