فعلا نه از رفع فیلترینگ خبری است نه از بهبود کیفیتی اینترنت!

وعده های جدید وزیر ارتباطات درآستانه نوروز

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌گوید تلاش وزارتخانه‌اش بر این است تا سرعت اینترنت موبایل را ۳۰ تا ۴۰ برابر کند. درحالی‌که سرعت و کیفیت اینترنت ماه‌هاست در سطح نازلی قرار دارد و به‌طور مکرر شاهد قطع و اخلال در همین اینترنت بی‌کیفیت هستیم.

در این بین ‌عیسی زارع‌پور هم جز وعده و وعید تاکنون کاری برای بهبود وضعیت اینترنت انجام نداده و بعضا از وظایفی که به او محول شده هم بی‌خبر است. مانند آنچه در اوایل اسفند رخ داد؛ سوم اسفند وزیر ارتباطات درباره نامه منتشرشده از سوی دفتر رئیس‌جمهور به وزارت ارتباطات مبنی بر لغو محدودیت‌های اینترنتی گفت: نامه‌ای از طرف آقای توانگر، نماینده مجلس داده شده بود و اخلاق ایشان است که نامه‌ها را منتشر می‌کنند، ما جواب نامه ایشان را می‌دهیم. اطلاعی از نامه دفتر رئیس‌جمهور ندارم. مجتبی توانگر، رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس، با انتشار نامه‌ای از طرف دفتر رئیس‌جمهور به وزیر ارتباطات مدعی درخواست رئیس‌جمهور مبنی بر بررسی «لزوم برگرداندن اینترنت به شرایط عادی و فراهم‌کردن دسترسی مردم به اینترنت آزاد» در کارگروه اقتصاد دیجیتال شده است. هرچند پیش‌تر وزیر ارتباطات بارها گفته بود اعمال محدودیت‌ها در اینترنت، از سوی «نهادهای ذی‌صلاح» صورت گرفته و برطرف‌کردن آن در اختیار همین نهادهاست. با این حال دفتر ریاست‌جمهوری بررسی این موضوع را به کارگروه اقتصاد دیجیتال در دولت سپرده است و به نظر می‌رسد این کارگروه باید دراین‌باره تصمیم‌گیری و نتیجه را اعلام کند. به هر حال نه از رفع فیلترینگ خبری است نه از بهبود کیفیتی که وزیر هرازگاهی وعده‌اش را می‌دهد.

عیسی زارع‌پور در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره اختلال اینترنت صبح دیروز اظهار کرد: اختلالی کوچک داشتیم که به‌زودی برطرف می‌شود و به علت حمله سایبری نبود. وزیر ارتباطات یادآور شد: قطعی در اینترنت نداشتیم، افت ترافیک بود که درحال حل‌شدن است.ما به دنبال این هستیم که سرعت اینترنت را در استان‌ های مختلف ۳۰ تا ۴۰ برابر بیشتر کنیم. زارع‌پور درباره علت کندی سرعت اینترنت اظهار کرد: طبیعی است که وضع موجود باید ارتقا یابد، اما زمان می‌برد. هرچند اگر به آمار مراجع بین‌المللی در یک سال اخیر نگاه کنیم نشان از افزایش سرعت اینترنت دارد. آنچه مردم به آن شاکی هستند به دلیل محدودیت‌های وضع‌شده برای برخی از فیلترشکن‌هایی است که استفاده می‌کردند که طبیعتا سرعت را به مراتب کاهش می‌دهد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا اینترنت موبایلش بدون فیلتر است یا نه، گفت: خیر. خط من هم مثل مردم است. وضعیت پلتفرم‌های داخلی باید بسیار بهتر شود، اما همین الان هم دست‌کمی از پلتفرم‌های خارجی ندارند. من با قطعیت می‌گویم برخی پلتفرم‌های داخلی حتی قابلیت‌های بیشتری از پیام‌رسان‌های خارجی دارند. زارع‌پور تصریح کرد: در نسخه جدید واتس‌اپ ویرایش پیام اضافه شد، اما در برخی پیام‌رسان‌های داخلی این امکان وجود دارد، استتوس (وضعیت) وجود دارد، تماس تصویری باکیفیت وجود دارد. پس خودمان، خودمان را تحقیر نکنیم. ممکن است اختلالی پیش آید، دو هفته پیش واتس‌اپ هم اختلال داشت، اما روند کلی رو به رشد است. وزیر ارتباطات تأکید کرد: اینکه پیام‌رسان‌های داخلی در روز چند 10 میلیون نفر را در روز میزبانی کنند اتفاق بزرگی است. زارع‌پور ادامه داد: در پیام‌رسان‌های داخلی مشکل خاصی نداریم و اگر یک روز یا ساعتی اختلالی پیش آید طبیعی است، اما روند کلی این است که پشت این پلتفرم‌ها جوانان خودمان هستند تا بهترین‌ها را ارائه کنند.

منبع: خبر آنلاین
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 18
 • ناشناس
  0

  سرعت اینترنتمون که همین الانشم 30تا40برابر بیشتر از کشورهای دیگست! .ببخشید این پیام بارگذاری بشه یا نه!!!!! احتمالا2یا3ساعت طول میکشه که اونم همه کشورها دارن مشکلی نیست!!

 • مازیار
  0

  این وزیر همیشه خبرهای بد برای مردم داشته

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   این وزیر نیست این غلام حلقه به‌گوش است!!

 • ناشناس
  0

  بگید مسول بهتر نیست لااقل واژه وزارت را به گند نکشید .اینا معنی واژگان را هم تغییر داده اند .

  نظرات شما -
  • 0

   جای نا نجسی باقی نگذاشته اند ,ان هم در چه قطری!

 • ازاد
  0

  در این که شما همگی حلال زاده ایدشکی نیست!!!!!!نه غلام،،،،

 • ناشناس
  1

  ما به پیام رسان های اجتماعی داخلی ایران که ابزاری برای نقض حریم خصوصی و جاسوسی است اعتماد نداریم به همین دلیل عضو آن نمی شویم و اگر هم ناخواسته عضو آن شده باشیم در آن فعالیتی نمی کنیم!

 • رابی
  0

  کشورهای دیگر به شهروندانشان وعده اینترنت ماهواره ای می دهند .در ایران مسئولان به مردم وعده رفع فیلتر !
  خدایا خودت ظهور کن

  نظرات شما -
  • 0

   ظهور کرده بود,انقلابیون ناب ردش کردند!

 • ناشناس
  1

  این قدربیهوده نگویید مردم به پیام رسان های داخلی اسقبال می کنند، نه، اصلا، ممکن هس که پیام رسان داخلی رانصب کرده باشند ولی هیچ فعالیتی در ان ندارند، این قدر مردم را بازی ندهید اقای عیسی خان

 • ناشناس
  0

  ریشخند مردم در اوج با تکلم به زبان دیوها یعنی وارون معنا!

 • ناشناس
  0

  از کارمندان ۳۶ سال سابقه زیر ساختت چه خبر ؟؟؟؟؟!!!!!

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   قراره تا چهل بمونن

  • با قانون جدید
   0

   آنها دیگر کارمند نیستند بلکه دوست هستند و قدمشان روی تخم چشم وزیر است

  • ناشناس
   0

   مگه داریم ؟؟؟؟؟؟

 • ناشناس
  1

  وقتی آدمهای بیسواد و پشت کوهی صاحب منصب شوند از این افراد بیش ازین انتظاری نیست

  نظرات شما -
  • ناشناس
   3

   طرف دکتری حرفه ای مهندسی در رشته کامپیوتر با گرایش شبکه های رایانه ای از کشور استرالیا دارد و فوق لیسانس خود را در همین رشته از دانشگاه صنعتی شریف و کارشناسی خود را از دانشگاه رازی کرمانشاه گرفته است. سواد او مشکلی ندارد مشکل از کمی تجربه و مدیریتش است!

 • ناشناس
  0

  متاسفانه بعضی از کارمندان محترم و زرنگ دو سال خدمت سربازی را رو نمی‌کنند و وقتی ۳۵ سال حقوق بالا گرفتند بعد سابقه سربازی را می آورند تا حداکثر پاداش و مزایا و حقوق را دریافت کرده باشند و قانون می‌داند و ساکت است چون برای خودشان هم خوب است