کاهش یک میلیون تومانی قیمت سکه در بازار

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران از کاهش قیمت سکه و طلا در بازارهای داخلی، به دنبال رویکرد جدید بانک مرکزی پس از عرضه ۴۵۰ هزار قطعه ربع و اعلام خبر راه‌اندازی بازار معاملات ارز و طلا خبر داد.

نادر بذرافشان اظهار کرد: در بازار امروز (سه‌شنبه) سکه و طلا روند کاهشی را شاهد بوده‌ایم؛ از جمله دلایل این کاهش، رویکرد جدید بانک مرکزی در رابطه با ارائه ۴۵۰ هزار قطعه ربع سکه در بورس کالا و همچنین اعلام خبر راه‌اندازی بازار مبادلات ارز و طلا در آینده نزدیک بود. 

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: از صبح روز گذشته (۳ بهمن ماه)، روند کاهشی قیمت‌ها آغاز شد و امروز نیز ادامه پیدا کرد. روند تقاضا در بازار در حد نرمال و پایینی است. کاهش قیمت سکه و طلا در بازار امروز نسبت به روز گذشته در حالی اتفاق افتاده که در بازارهای جهانی هر اونس طلا ۱۲ دلار افزایش داشته است اما هر مثقال طلای ۱۷ عیار ۲۰۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار، حدود ۵۵ هزار تومان کاهش (نسبت به دیروز) داشته است.

وی افزود: در بازار امروز نسبت به روز گذشته، هر قطعه سکه تمام طرح جدید یک میلیون تومان و سکه‌های طرح قدیم حدود ۷۰۰ هزار تومان کاهش داشته است. نیم سکه و ربع سکه نیز به‌ترتیب ۵۵۰ و ۶۰۰ هزار تومان ارزان‌تر شده‌اند. 

این مقام صنفی ابراز امیدواری کرد که طی روزهای آتی این روند ادامه‌دار باشد و مدیریت بانک مرکزی بتواند منجر به کاهش قیمت سکه و حباب سکه و ایجاد ثبات در بازار شود. بازار در حال حاضر  از اوج خود که سکه تا ۲۵ میلیون تومان هم پیش رفته بود، فاصله گرفته و مجدد سکه به کانال ۲۳ میلیون تومان بازگشته است.

قیمت سکه یک میلیون تومان کاهش یافت

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: بر اساس آخرین معاملات شکل گرفته در بازار امروز (سه‌شنبه) سکه و طلا، هر قطعه سکه تمام طرح جدید ۲۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، هر قطعه سکه تمام طرح قدیم ۲۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۱۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، ربع سکه هشت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و سکه‌های گرمی پنج میلیون تومان قیمت داشته است. همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار به هشت میلیون و ۹۳۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار به حدود دو میلیون و ۶۱ هزار تومان کاهش یافته است.

بذرافشان در رابطه با آخرین وضعیت حباب سکه و ربع سکه (دارای بیشترین حباب)، در پی کاهش قیمت‌ها، گفت: حباب سکه که در محدوده سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قرار داشت، ۷۰۰ هزار تومان تخلیه شده و در حال حاضر به حدود سه میلیون تومان رسیده است. ربع سکه نیز که طی یکماهه اخیر حباب بالایی به خود گرفته بود و تا چهار میلیون و ۷۰۰ هزار تومان هم رسیده بود، اکنون حباب آن در محدوده سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قرار گرفته است.

وی در پایان تاکید کرد: امیدوار هستیم که سیاست بانک مرکزی و مدیریت نرخ ارز و قیمت سکه ادامه‌دار باشد. ضمن اینکه عرضه ربع سکه هم تدوام پیدا کند و همانطور که وعده داده شد، برای سایر قطعات سکه هم اتفاق بیفتد. تداوم عرضه سکه‌ها در بورس کالا می‌تواند نقش مهمی در کاهش بیشتر قیمت‌ها و کاهش حباب داشته باشد.  

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 13
 • 🐜
  2

  درودخدابردولت ومجلس کنونی کسانیکه خواستن و توانستن قسمت طلا رایک میلیون تومان کاهش دهند حتماً می توانند قیمت سیب زمینی و پیاز را هم کاهشی کننددرودبردولت ومجلس سیب زمینی و پیاز ثابت کردید جملگی خدمتگزاران نمونه هستید

  نظرات شما -
  • شهروند
   0

   لعنت بر دولتی که دست در سفره مردم می کند . ربع سکه بیش از 4 میلیون حباب داره حالا موقتی مقداری اومده پایین باید به به و چه چه بگوییم ؟

  • ب شهروند خودم سلام
   0

   شهروند همیشه بالای شهر باشی عزیزم طلا نقره مس نفت گازپتروشیمی اورانیوم معادن زیرزمینی کوه طلادرشرق کشور اینا حقوق واقعی ماملت فرودست ایران زمین است ملتی ثروتمند امابافقروفرودستی روز راب شب می رسانیم و شب سرگرسنه بربالین می‌گذاریم قیمت های پفکی یاحبابی سفرهای خالی منوشما را کوچکتر از گذشته کرده تمرکز ملت راگذاشتن روی گرانی وتورم کمرشکن پدرمونودراوردن ملت فرودست ایران فراموش کرده که صاحبان ثروت خدادادی وطن ماملت هستیم نه چارتا آخوندهای بیسواد امیدوارم در آینده نزدیک مردم آگاه تراز دیروز بهترازامروز بوده و حقوق واقعی خود راطلب کنند امین

 • ناشناس
  2

  حتما بایدتمام سکه طرح جدیدهم دربورس عین ربع سکه عرضه شود

 • ناشناس
  0

  طلا 700هزارتومان گرون تر شده 30تومن بیاد پایین احسنت داره .کسانی که این بلا ها رو سر مردم میارن روز قیامت چطور میخوان جوابگو باشند البته اگه به قیامت اعتقادی داشته باشن

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   یعنی شما فکر میکنی اینا به روز قیامت اعتقاد دارن؟ فکر میکنی وقتی جلدی دوربین نماز میخونن تو خونه هم نماز میخونن؟

 • ناشناس
  0

  با شیب تند می ره بالا و بعد موقتی با مسکنهای موقتی یک کم میاد پایین و وقتی مسکن بی اثر شد دوباره این زنجیره تکرار می شه. همینه که دلار در 10 سال 20 برابر شد.

 • امیر
  0

  سد سازی می دانید چیست.. مشکل اقتصاد باید ریشه ای حل بشود ولا با ارز پاشی تزریق سکه وغیره حل شدنی نیست

 • امیر
  0

  به نظر شما این وضعیت کشور،این همه گرانی،تورم،فقر،اختلاس،افزایش چندبرابری سکه وطلا ومواد خوراکی ودارو و.......بازهم کشور نیازمند رئیس جمهور واین همه وزیر وزرا ونماینده مجلس ورئیس روسا داره؟

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   نه والا نیازی به این همه دزدنداریم

 • مردم
  0

  واقعا مردم را به مرگ گرفتن که به تب راضی بشن سکه را ده میلیونی گران میکنندیک میلیون ارزان

 • ناشناس
  0

  برای تثبیت قیمت موقت منابع ارزی و طلا را به باد می دهند . آنها که سرما یه ریالی دارند از این فرصت ها برای تبدیل آن به ارز و طلا استفاده خواهند کرد و اوضاع وحیم تر خواهد شد.

 • ناشناس
  0

  5 میلیون گرون میشه یک هفته بعدش یک میلیون ارزون میشه همه خوشحالی می کنن🧐