افشاگری عضو شورای شهر تهران در مورد کیفیت سوخت

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: تنها ۳۸ درصد از بنزین استاندارد است و مابقی خارج از استاندارد تولید می‌شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: تنها ۳۸ درصد از بنزین استاندارد است و مابقی خارج از استاندارد تولید می‌شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه ما عقب نشینی در اسقاط خودرو را شاهد هستیم، یادآور شد: اعلام شده مادامی که خودروها معاینه فنی بگیرند مجاز به تحرک هستند، این در حالی‌ست که معاینه فنی در شهرها عمدتاً غیرقابل اعتماد است و تنها در تهران کمی قابل اعتماد است.

او با بیان اینکه در گذشته قرار بود وقتی خودرویی جدید وارد می شود یک خودروی اسقاطی از رده خارج شود، خاطرنشان کرد: اینکه حالا در قالب معاینه فنی خودروها پول می گیریم و اسقاط خودروهای فرسوده انجام نمی شود، ضد هوای پاک است.

تشکری هاشمی با تأکید بر اینکه ما این مصوبه را داشتیم که موتورسیکلت کاربراتوری تولید نشود، گفت: ما باید موتورهای برقی و انژکتوری را وارد می کردیم تا مساله آلایندگی در این بخش حل شود اما هنوز موتورهای کاربراتوری وارد شهر می شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه استاندارد در مرحله اول به خودروسازان مجوز می دهد در حالی که باید در حین تولید نظارت شود، تصریح کرد: این استاندارد اولیه کارآمدی لازم را ندارند و باید در طول زمان تولید نظارت صورت بگیرد.

او با تأکید بر اینکه ما معاینه فنی دینامیکی نداریم و باید در پیمایش معاینه فنی دینامیکی صورت بگیرد، یادآور شد: تنها ۳۸ درصد از بنزین استاندارد است و مابقی خارج از استاندارد تولید می شود؛ باید ببینیم معاینه فنی موتورخانه ها چند درصد در آلایندگی اثر گذار هستند و سوخت منابع متحرک و کارخانجات، چه میزان آلودگی هوا را تشدید می کنند؟

تشکری هاشمی گفت: انتظار داریم که سازمان ملی استاندارد نظارت را دست کم نگیرد؛ اینکه خودروی فرسوده را از رده خارج نکنیم و به جای خارج کردن آن پول بگیریم و کیفیت سوخت را استاندارد نکنیم، باید به مردم بگوییم همینی است که هست و آلودگی را تجربه کنید. درواقع اگر جان خود را نیز از دست دادید، از دست داده اید.

منبع: همشهری
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 8
 • ناشناس
  0

  به مسئولین یاد آوری فرمایید اگر همیننیست که هست حاکم بود الان شما مسئول نبودید...

 • رفیعی
  0

  آفرین به تو شجاع غیور ایکاش همه شهرداری چی ها اینچنین بودند

 • رفیع منش
  0

  درود بر حقگویان

 • ناشناس
  0

  از ایران چیزی باقی نمونده .اونوقت رییس جمهور بیسواد تو مجلس میگه امیدافرینی .کسی هم لهش نمیگه باید چیزی باشه که باهاش امزدافرینی بکنیم یا نه؟ وضعیت الودگی هوا خود گویای همه چیز هست .یعنی به معنای واقعی کلمه ت زدید تو مملکت . اون از وضع دلار و طلا اون از قیمت خودرو و گوشت ومرغ و برنج اون از قیمت پبازوسیب زمینی وگوجه وضع لوازم تحریرو لوازم خانگی و........اینم از وضع برق و اب و هوا
  برای کدوم تلاشتون امیدوار باشیم. فقط حرف و شعار فقط حرف وشعار مملکت با شعار که اداره نمیشه.دیگه نهار هم نداریم بخوریم .

 • کارمند پتروشیمی
  0

  کیه که ندونه بی کیفیت ترین و خطرناکترین سوخت دنیا رو ایران میسازه،چون دانشش رو نداریم که بنزین و گازوییل رو به شکل استاندارد تهیه کنیم در نتیجه هم خودرو و موتورش زود فرسوده میشه هم هوا آلوده میشه
  همین تازگی ها طالبان گازوییل ما رو نگرفت و پس فرستاد که آبروی پتروشیمی ایران رفت در جهان
  تمومش بخاطر تحریمهایی هست که حکومت میخره برای خودش و مردم بخاطر دشمنی با امریکا که یه دشمنی بشدت بی سر و ته و بی فایدست و هر روز صدها گل بخودی میزنیم به خودمون به خاطر دشمنی با بزرگترین قدرت دنیا

 • 0

  وقتی طالبان بنزین صادراتی رو پس فرستاد یعنی اونقدر بی کیفیت هست که طالبان وحشی هم رغبت نمیکنه مصرفش کنه ...اونوقت فلان مسئول دروغگو حاشا میکنه که بنزین ما نبود که طالبان پس فرستاد

 • 0

  جناب کدوم چیز که تولید میکنن کیفیت استاندارد رو داره؟ خودروهاشون؟ کالای خانگیشون؟ مواد غذاییشون ؟بنزین هم برسر بقیه چیزا...دولتهای بی عرضه ثروتهای خدادادی ایران زمین رو به باد دادن

 • ناشناس
  0

  تنها راه رفع آلودگی هوا استفاده از ماشین های تمام برقی هست وگرنه بنزین هر چقدر هم باکیفیت باشه و ماشین هم به روز باشه باز آلودگی خواهد بود.