جزئیات ترمیم حقوق بازنشستگان کشوری تشریح شد

واریز معوقه مهرماه بازنشستگان همراه حقوق آبان

معاون امور فنی صندوق بازنشستگی کشوری جزئیات ترمیم حقوق بازنشستگان و موظفین این صندوق را تشریح کرد.

اکبر شیرمحمدی اظهارکرد: در اجرای لایحه اصلاح قانون بودجه ۱۴۰۱ کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری مصوب ۸ آبان ماه ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی، با اقدامات انجام شده افزایش مصوب در احکام بازنشستگان و موظفین این صندوق اعمال شده است و حقوق آبان ماه مشترکین این صندوق به همراه معوقه مهرماه واریز می شود.

وی با اشاره به جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان کشوری گفت: بر اساس بند (۱-۲) ماده واحده قانون مزبور مبلغ مقطوع ۹۰۰ هزار تومان به حقوق بازنشستگان و موظفین مشمول قانون بودجه ۱۴۰۱ از تاریخ اجرای قانون که ابتدای مهرماه ۱۴۰۱ است و همچنین به میزان ۵ درصد حقوق شهریورماه، برای تعداد یک میلیون و ۵۸۹ هزار نفر از بازنشستگان و وظیفه بگیران ذینفع (بازنشستگان قبل از ۱۴۰۱/۰۷/۰۱) اضافه شده است.

شیرمحمدی به افزایش ۵۰درصدی مبلغ کمک هزینه عائله مندی بازنشستگان کشوری اشاره کرد و گفت: این مبلغ از ۴۰۷ هزار و ۳۸۹ تومان به مبلغ ۶۱۱ هزار و ۸۴ تومان افزایش یافته است؛ تعداد افراد مشمول این کمک هزینه ۹۶۷ هزار ۸۹۰ نفر است.

معاون امور فنی صندوق بازنشستگی کشوری همچنین تصریح کرد: مبلغ حق اولاد نیز به ازای هر فرزند با افزایش ۱۰۰ درصدی از مبلغ ۱۰۵هزارو ۶۱۹ تومان به مبلغ ۲۱۱هزار و ۲۳۹ تومان بهبود یافته است.

لازم به ذکر است، با توجه به عدم بارگذاری اطلاعات افزایش مبلغ عائله‌مندی و اولاد توسط دستگاه‌ها، افزایش حق عائله‌مندی، اولاد و معوقات مهر ماه و آبان ماه همراه با حقوق آذر ماه پرداخت خواهد شد.

وی یادآور شد: مطابق توضیحات تبصره بند (۱-۲) برای افرادی که پس از اجرای این قانون یعنی پس از تاریخ اول مهر ۱۴۰۱ بازنشسته شده یا می‌شوند نیز ۹۰۰ هزار تومان به حقوق بازنشستگی آنان اضافه می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، به گفته وی، با افزایش های صورت گرفته، میانگین حقوق بازنشستگان کشوری از مبلغ ۷میلیون و ۹۵۳ هزار و ۵۴۶ تومان در نیمه اول سال ۱۴۰۱، به مبلغ ۹میلیون و ۲۴۱هزار و ۲۹۸ تومان در مهرماه سال جاری در مهر ماه سال جاری (به طور میانگین ۱۶.۲ درصد) ترمیم یافته که افزایش‌های مربوط به عائله‌مندی و حق اولاد نیز مازاد بر آن خواهد بود.

گفتنی است، بازنشستگان کشوری با مراجعه به درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی www.sabasrm.ir  «یک روز پس از پرداخت حقوق آبان ماه» می‌توانند نسبت به دریافت فیش حقوقی و حکم افزایش خود اقدام کنند.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 10
 • بازنشسته
  0

  خدایا ما در بهشت زندگی می کنیم و خودمان خبر نداریم !!!!!!!

 • ناشناس
  1

  مرده شور سازمان بازنشستگی را ببرد، افزایش عایله مندی و اولاد لحاظ نشده است

 • بازنشسته
  0

  چکار کنیم بسختی میگزارد خدایا خودت انصاف بده

 • ناشناس
  0

  خدا لعنت کند مسئولان بی غیرت کشوری را که فقط به اندازه افزایش قیمت تخم مرغ و پنیر برای اعضای این صندوق بی مصرف بیشتر نخواستند

 • ناشناس
  0

  در عوض بانک رفاه اعلام کرده آبان ماه هیچ حقوقی واریز نمیکند.بنده جیبم خالیه به کجا اعتراض کنم که مرا سر بی پولی نکشند و نزنند.

 • ناشناس
  0

  خدا را شکر اختلاف با بازنشستگان هم رتبه تامین اجتماعی به چهار میلیون تومان کاهش یافت، شکر شکر

 • ناشناس
  0

  پیرمردان کشوری مشکلتان حل شد ؟

 • ناشناس
  0

  لعنت بر این دولت بی کفایت با این افزایش
  بعد از هشت ماه
  حق عایله مندی و اولاد را یادشان رفته افزایش دهند

 • فقط زور
  0

  یک میلیون و سیصد نتیجه تلاشهای شبانه روزی زحمتکشان نماینده ملت بود ؟؟؟؟؟؟؟ ایکاش کشوری ها میتوانستند مثل اجتماعی ها با قلدری هر چه تمامتر حقشان را میگرفتند ، افسوس افسوس

 • ناشناس
  0

  معوقه مهرماه برای ما واریز نشده کسی هست که بدونه چرا وچیکاربایدکرد