خبر خوش ایلان ماسک برای ایرانی ها

ایلان ماسک به دنبال رفع تحریم های استارلینک در ایران

ایلان ماسک در توییتی گفته استارلینک برای ارائه خدمات در ایران، خواستار معافیت از تحریم‌ها می‌شود. اما باید منتظر اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در کشورمان باشیم؟

هر چند وقت یکبار خدمات اینترنت ماهواره‌ای استارلینک به کشور جدیدی راه پیدا می‌کند، با این حال تا به امروز کاربران در ایران نتوانسته‌اند آن را تجربه کنند. اما حالا مدیرعامل اسپیس ایکس، ایلان ماسک گفته این شرکت برای ارائه خدمات استارلینک در کشورمان، درخواست معافیت از تحریم‌ها را خواهد داد.

ایلان ماسک دیروز در توییتی مدعی شد که با ارائه خدمات استارلینک در قطب جنوب، حالا این سرویس در تمام قاره‌ها فعال است. زیر همین توییت کاربری از ایلان ماسک پرسیده که آیا از نظر فنی امکان ارائه خدمات استارلینک به کاربران ایرانی وجود دارد یا خیر. مدیرعامل اسپیس ایکس در پاسخ به این سوال گفته استارلینک خواستار معافیت از تحریم‌ها خواهد شد:

«استارلینک در این زمینه خواستار معافیت از تحریم‌ها علیه ایران خواهد شد.»

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران؟

در حالی که ایلان ماسک گفته برای ارائه خدمات استارلینک خواستار معافیت از تحریم‌ها خواهد شد، همین موضوع برای دسترسی کاربران به اینترنت ماهواره‌ای کافی نخواهد بود.

علاوه بر دریافت مجوز، خرید تجهیزات مورد نیاز برای استفاده از اینترنت ماهواره‌ای استارلینک هزینه زیادی روی دوش کاربران می‌گذارد و البته باید هزینه‌های مربوط به خود سرویس را هم درنظر گرفت. بنابراین انتظار نمی‌رود حداقل در آینده نزدیک کاربران در ایران بتوانند به خدمات استارلینک دسترسی پیدا کنند.

با وجود چنین موضوعی، اسپیس ایکس می‌خواهد اینترنت ماهواره‌ای استارلینک را در اختیار کاربران موبایل قرار دهد. در حقیقت اسپیس ایکس و تی-موبایل (T-Mobile) می‌خواهند از سال آینده میلادی به صورت بتا استارلینک را به صورت مستقیم در اختیار کاربران گوشی‌های هوشمند قرار دهند.

با این حال حتی اگر ایلان ماسک و تی-موبایل در رسیدن به این هدف موفق شوند، باز هم مدتی طول می‌کشد تا کاربران در کشورهای دیگر بتوانند چنین قابلیتی را تجربه کنند و البته اسپیس ایکس نیاز به دریافت مجوز برای ارائه خدمات در کشور هدف خواهد داشت. با این حال باید منتظر انتشار اطلاعات بیشتر درباره این برنامه اسپیس ایکس بمانیم.

منبع: دیجیاتو
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 11
 • ناشناس
  1

  انشاا از دست این اینترنت پی زوری داخلی خلاص بشیم

 • پدر
  0

  آزادي مانند رودخانه اي خروشان مي ماند كه اگر مقابل آن را سد كرديد از صدها روزنه ديگر مانند چشمه اي جوشان بيرون خواهد آمد . و اينترنت آزاد در مقابل طرح صيانت شما قد علم خواهد كرد .

 • به
  0

  احوال صیانت کننده ها چطوره؟

 • ناشناس
  0

  احسنت عالی میشه

 • عزیز دل دوستت داریم
  0

  عااااااااااااااااااااااااااااااااشق افرادی هستیم مانند بیل گیتس و ایرلان ماسک عزیز و استیو جابز که فقط به بشریت کمک میکنن و کسی رو نمیکشن و دنیا رو به جلو سوق میدن ممنونیم عزیز دل دوستت داریم

  نظرات شما -
  • ناشناس
   2

   از خدمات دکتر ولایتی و حداد عادل هم باید یاد کرد.

 • ناشناس
  0

  قیافه صیانت کنندگان مغز فندقی خیلی دیدنی میشه وقتی استارلینک تو ایران فعال بشه

 • ناشناس
  0

  ایلان ماسک و همکارانش اینترنت ماهواره ای را به ایران خواهند آورد بعد چون سایر نوآوریها حکومت تسلیم عقل ایلان ماسک خواهد شد.

 • ناشناس
  0

  زنده باد هر چی انسان بشر دوست زنده باد ایلان ماسک

 • ناشناس
  0

  تشکر می کنیم از جناب آقای دکتر سید ایلان ماسک

 • ناشناس
  0

  خدا یک در دنیا صد در آخرت بهت ببخشه. والا زودتر راه بنداز ایرانی ها خیلی لازم دارن