۲ روز دیگر تا موعد اجرای آزمایشی رمز ریال

بانک مرکزی وعده داده که تا پایان شهریور اجرای آزمایشی رمز ریال ملی آغاز خواهد شد.

بانک مرکزی اواسط سال گذشته اعلام کرد که می‌خواهد رمز ارز ملی بر پایه ریال راه‌اندازی کند تا با انتشار رمز ریال، افراد اسکناس ریال خود را تحویل بانک مرکزی ‌دهند و رمز ریال تحویل بگیرند. البته رمز ریال قابل استفاده برای سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جایگزین اسکناس خواهد شد.

در این زمینه، بانک مرکزی هدف خود از طراحی رمزریال را تبدیل اسکناس به یک موجودیت قابل برنامه‌ریزی و برنامه‌نویسی اعلام کرده تا با این فرآیند پول دارای موجودیت هوشمند شود.

مسئولان بانک مرکزی درباره ویژگی‌های رمز ریال اینگونه توضیح داده‌اند که در رمزریالی که در داخل گوشی قرار می‌گیرد، بانک به عنوان شخص سوم و واسط که امکان انتقال وجه را فراهم می‌کند، حذف و عین پول و اسکناسی که در جیب داریم به صورت الکترونیک منتقل می‌شود.

البته یکی از ویژگی‌های حائز اهمیت رمز ریال در مقایسه با اسکناس، سطح امنیت بالای آن اعلام شده است؛ اینگونه که طراحی رمز ریال به صورتی است که ردیابی وجوه در آن به طور دقیق قابل انجام بوده و حتی در صورت سرقت اطلاعات رمز ریال و هک گوشی تلفن هوشمند توسط سارقین و هکرها امکان ردیابی آن وجود دارد.

درباره اینکه چه زمانی رمز ریال منتشر خواهد شد، رئیس کل بانک مرکزی به ایسنا اعلام کرده بود که تا پایان شهریور ماه اجرای آزمایشی ریال دیجیتال آغاز خواهد شد.

صالح آبادی در ۲۳ شهریور ماه از اجرای مرحله پیش آزمایشی رمز ریال بانک مرکزی خبر داده و گفته بود که طی روزهای اخیر فرایند پیش از راه اندازی آزمایشی رمز ریال با رقم یک میلیارد تومان و با ارائه رمز ریال به تعداد محدودی از افراد شروع و عملا مرحله پیش آزمایشی آن در دو بانک ملی و ملت  اجرایی شده است.

رییس کل بانک مرکزی درباره جزئیات راه‌اندازی پیش آزمایشی رمز ریال نیز اعلام کرده بود که دو فروشگاه برای استفاده از این رمز ریال تعیین شدند و کار در مرحله قبل از آزمایشی را آغاز کرده‌اند.

بانک مرکزی وعده داده تا پایان شهریور ماه روند فرایند آزمایشی کار با رمرز ریال با وسعتی بیشتر از شرایط کنونی به صورت رسمی آغاز می‌شود که باید منتظر ماند و دید که آیا بانک مرکزی تا پایان ماه جاری، اجرای آزمایشی رمز ریال را به صورت رسمی آغاز می‌کند یا خیر؟  

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 5
 • ناشناس
  0

  اموال مردم رو توی بورس غارت کردند حالا این نقشه ی جدیدشون هست برای چپاول مال مردم!

  قبلا مؤسسات مالی رو علم کردند که پول مردم رو به جیب بزنند، وقتی دیدن مردم هر روز میان اعتراض و پولشون رو می خوان نقشه ی بهتری کشیدند، توی بورس اگه کسی اعتراض کنه بگه سرمایه م چی شد می گن بورس همینه ،خلاصه کسی در برابر اموال غارت شده در بورس جوابگو نیست!
  حالا اینم نقشه ی جدید!
  مردم عزیز حواستون جمع باشه !

 • ناشناس
  0

  فقط همین تپه بود که آبادش نکرده بودین

 • ناشناس
  0

  رمز‌ریال‌یعنی‌بردگی‌مطلق

 • دانا
  0

  کنترل نان مردم را در دست گرفتید .حال نوبت پول‌های مردم است که هر موقع خواستید بلوکه کنید و مردم را نیازمند خود کنید .سلام بر ایران کمونیست را فراموش نکنید .نقشه ی روتشلید را به نفع احسنت اجرا می کنید .حقا که دست پرورده ی خوبی هستید.نقشه ی شیطان برکل جهان این است که پول مردم را از آنها با رمز ارزها بگیرند و ثروتمند شوند مردم را برده ی خود کنند .مردم آگاه باشید پولهایتان را به طلا تبدیل کنید بهتر از رمز ارز است.خودشان می گویند با رمز ارز نمی توان سرمایه گذاری کرد.رمز ارز ریال دروغ دیگری است که مردم را بدبخت می کند .مواظب پولهایتان باشید.شیطان در کشور رخش را نشان داده است .گول دروغهایشان را نخورید.تمام حاکمان کشورها روحشان را به شیطان فروخته اند .در کشور ما که مردم مذهبی بودند با مذهب جلو آمده اند و ببینید چقدر مذهبی باقی مانده است .حتی آنها هم مانند من(البته من از نظر تندروها چون چادری نیستم کافرم )در خلوت خود مانده ایم آیا خالق هستی وجود دارد؟و فقط تلاشم این است که انسان باشم .

 • هموطن
  0

  باز یه عده بیچاره میشن