توصیه جالب صرافان به خریداران ارز/ زمان خرید دلار است؟

فعالان بازار ارز اعتقاد دارند بازار ارز در وضعیت آرامی است و پیش‌بینی می‌شور شرایط تغییر چندانی را شاهد نباشد، از این رو سرمایه‌گذاری بر دلار سایر ارزها به کسی توصیه نمی‌شود.

صرافان در خیابان فردوسی، در خصوص وضعیت عرضه ارز می‌گویند طی روزهای اخیر ارز به میزان کافی به بازار عرضه شده است اما آنچه اهمیت دارد این است که بسیاری از سرمایه‌گذاران خرد از ترس ردگیری و ثبت مشخصاتشان در هنگام خرید ارز نسبت به خرید قانونی اقدام نمی‎کنند و ترجیح می‌دهند دلار را از بازار غیر رسمی خریداری کنند.

یک فعال بازار در این خصوص گفت: بازار ارز با وضعیت نابسامانی روبروست. در حالی که خریداران ارز از صرافی‌های بانکی مورد رصد سازمان مالیاتی و ... قرار می‌گیرند و حتی یارانه آنها ممکن است در این پروسه قطع شود اما در بازار آزاد و روبروی مغازه ما به سادگی خرید و فروش ارز صورت می گیرد و هیچ کسی نیز مقابل آنها نمی‌ایستد. طبیعی است سرمایه‌گذاران خرد ترجیح بدهند از بازار آزاد خریداری کنند تا مورد رصد قرار نگیرند.

وی با تاکید بر این که خرید دلار در شرایط فعلی صرفه چندانی ندارد، گفت: بازار در وضعیت آرامی است و پیش‌بینی می‌کنیم شرایط تغییر چندانی را شاهد نباشد. از این رو سرمایه‌گذاری بر دلار سایر ارزها به کسی توصیه نمی‌شود.

منبع: خبر آنلاین
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 8
 • ناشناس
  0

  برادران ریاست جمهورها و معاونین و سرداران و مجالسیها و ائمه جمعه و ...خود میدانند که چه موقع خرید کنند مردم اگر پولی داشتند نون درستی میخوردند.

 • عبدالله
  0

  تیتر خبر با متن خبر دقیقا متضاد است در تیتر نوشته موعد خرید دلار است ولی در متن نوشته شده سرمایه گذاری روی دلار وسایر ارزها به صرفه نیست وتوصیه نشده است .

 • ناشناس
  0

  صرافان مثل بنگاه داران مسکن هستند

 • پیشگو
  0

  با حصول توافق در آینده نزدیک قیمت دلار تا 18000 کاهش می یابد

  نظرات شما -
  • ن
   0

   همینطوره

 • ناشناس
  0

  بنده چند سالی هست که درآمدم رو به صورت دلار جمع میکنم.انشالله تا عید امسال از این مملکت برای همیشه خواهم رفت. امیدوارم همتون مثل من بتونید از این جهنم فرار کنید

 • رضا
  0

  دقیقا برعکس عمل کنید.

 • Reza
  0

  پس باید بخریم... چون هر وقت میگن نخرید یعنی داره گرون میشه باید بخریم 😑😑