چرا دولت از پرداخت حق مسکن ۶۵۰ هزار تومانی امتناع می کند؟

دولت همچنان از ابلاغ حق مسکن ۶۵۰ هزار تومانی امتناع می‌کند.

انتظار طولانی و تمکین نکردن به قانون، فقط به مساله‌ی افزایش مستمری بازنشستگان کارگری محدود نمی‌شود؛ دولت در ابلاغ مصوبه‌ی اصلاح شده‌ی حق مسکن کارگران مشمول قانون کار نیز مسامحه می‌کند و کار را به وقت‌کشی و تاخیر می‌گذراند.

بعد از نامه‌ی بیست و نهم تیرماه قالیباف، کارگران انتظار داشتند دولت ظرف یک یا دو روز حق مسکن ۶۵۰ هزار تومانی را برای اجرا ابلاغ کند اما این اتفاق نیفتاد.

فرامرز توفیقی (از نمایندگان کارگری دستمزد) با بیان اینکه حق مسکن ۶۵۰ هزار تومانی براساس قانون لازم‌الاجراست و دولت باید تا قبل از پایان هفته‌ی قبل آن را برای اجرا به تمام کارگاه‌های کشور ابلاغ می‌کرد؛ می‌گوید: قانون به صراحت شورایعالی کار را تنها مرجع تعیین حق مسکن کارگران می‌داند؛ این شورا در اسفند مبلغ حق مسکن را ۶۵۰ هزار تومان تعیین کرده؛ وزرای دولتی پای آن را امضا کرده‌اند؛ اما دولت در ماه پنجم سال نیز حاضر به پذیرش و ابلاغ آن نیست.

به گفته‌ی وی، مساله فقط محدود به ابلاغ حق مسکن ۶۵۰ هزار تومانی نیست بلکه باید مابه‌التفاوت حق مسکن برای ماه‌های گذشته به کارگران پرداخت شود.

او ادامه می‌دهد: در مورد مستمری بازنشستگان کار را به وقت‌کشی و پاسکاری موضوع می‌گذرانند و مدعی شده‌اند باید هیات امنای سازمان تامین اجتماعی دوباره تصمیم‌سازی کند؛ در مورد حق مسکن چرا معطل می‌کنند؛ اینکه دیگر هیچ رفت و برگشتی ندارد؛ با وضعیت امروز، حق مسکن کارگران باید بیش از دو میلیون تومان در هر ماه باشد اما همین ۶۵۰ هزار تومان را حاضر به پرداخت نیستند و این جای انتقاد بسیار دارد.

منبع: ایلنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 11
 • یک بدبخت مثل 80 میلیون بدبخت دیگه ایران
  0

  خب دولت مردمی یعنی همین دیگه!!!!
  حق و حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را که از زحمتکشترین قشر جامعه هستند پرداخت نمیکنه چرا؟ چون خودشون حقوقاشونو از دولت میگیرن و بیمه ای که ازشون کسر میشه بیمه خدمات درمانیه نه بیمه تامین اجتماعی که بخواهن دل بسوزونند ضمنا اینا که بازنشستگی ندارند و اگر دری به تخته ای بخوره انشاءا... سرطان یا مریضی لاعلاجی بگیرند و مجبور بشوند بازنشسته بشوند حقوقشونو از صندوق بازنشستگی کشوری میگیرند که هرساله دولت به بهانه اینکه صندوق ورشکسته است و ازین اراجیفا به صندوق کمک هم میکنه آنوقت خرند که با پرداخت حق و حقوق قانونی بازنشستگان تامین اجتماعی در حالیکه براشون نه نفعی داره نه رانتی موافقت کنند
  حق مسکن 650هزارتومانی کارگران بدبخت را اعمال نمیکنه چرا ؟ چون این بیشرفها در بهترین خانه هایی که با پول مالیاتی که از حقوق کارمند و کارگر گرفته اند و ساخته اند خسبیده اند و اصلا نمیدانند کارمند و کارگر چه مشکلاتی دارند انشاءا... که خدازشون نگذره و با ذلت بمیرند

 • رضا
  0

  چون رئیس دولت 6کلاس سواد داره

  نظرات شما -
  • ناشناس
   2

   اتفاقا اخوندها بی سوادشون باسواده اشتباه نکنید

 • بازنشسته
  0

  بی لیاقت ترین دولتی که ازبدو انقلاب برسرکارآمده است.همه

 • ناشناس
  0

  ظلم که شاخ و دم نداره ظلم یعنی همین خدا لعنت کنه ظالم رو.

 • مهرداد سربندی
  0

  این دولتی است که با همدستانش یکدست شده . دیگه کسی زورش بهش نمیرسه که ازش بپرس چرا حق مردم را نمیدهی. . خب چنین دولتی که در قابل مردم مسئول نیست چرا باید مورد سئوال فرار بگیرد.

 • یکی از مردم
  0

  همه آتشها زیر سر مدیرعامل سازمان تامین اجتماعیه هم حقوق 38درصدی سایرسطوح هم همسان سازیی که امسال پیچونده شد هم حق مسکن کارگرها هم از کارفرماها سود میخواد ببره هم از بازنشسته ها!

 • ایرانی آباد و آزاد
  0

  عملکرد یک ساله دولت بی سواد و بی تجربه و پر مدعا و حراف و متظاهر و دروغگوی رئیسی مخصوصا در این نحوه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و بلاتکلیفی و خیابون نشینی این عزیزان و جوانان و رزمنده های قدیم دره بی اعتمادی مردم به این نظام و دولت منصوبش را بسیار عمیق تر کرد...!!!! این ظلم در اذهان و تاریخ ماندگار شد...

 • داوود فراهانی
  0

  اقای رئیسی من در خانه خود در گوشی خود مینویسم که صلح چهانی بایست مرا با برق بسوزانند برادر سوختم اقای رئیسی بدون محاکمه دارند مرا میسوزانند برادر یکسال است که میسوزانند و در حریم من هستند و بودند والان زیر خانه ام هستند برادر خداوند ناظر است و من گفتم بشما که بدانید که مرا روزی ده بار اعادم میکنند

 • ناشناس
  0

  گذاشته سر وقتش میده هنوز وقتش نشده
  اینها کارهاشون همش باسیاست گره خورده
  هرورقی رو بی موقع رو نمیکنن زمانی رو میکنن که حداکثر بهره و ببرن

 • نگون بخت
  0

  میترسد یه وقت دلشون خوش بشه،چون دلخوشی مردم نزد اینها معنی ومفهومی نداره