وزارت کار: حقوق بازنشستگان در سه دسته جداگانه افزایش می‌یابد

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: موضوع معیشت قشر بازنشسته در چارچوب قوانین و تعهدات قانونی صندوق‌های بازنشستگی و پرداخت به‌موقع حقوق ماهانه این قشر، از مهم‌ترین ماموریت‌ها و دغدغه‌های این وزارتخانه است.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به گزارش روزنامه آرمان با عنوان «آقای وزیر! به تعهدات خود عمل کنید؛ بقیه پیشکش!» اعلام کرد: موضوع معیشت قشر بازنشسته و تأمین و ارائه خدمات مطلوب در چارچوب قوانین و تعهدات قانونی صندوق‌های بازنشستگی و پرداخت به‌موقع حقوق ماهانه این عزیزان، از مهم‌ترین ماموریت‌ها و دغدغه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی زیرمجموعه این وزارتخانه ازجمله سازمان تأمین‌اجتماعی به عنوان بزرگ‌ترین صندوق بازنشستگی کشور است.

طبق تصریح ماده ۱۱۱ قانون تأمین‌اجتماعی، حداقل مستمری پرداختی به افراد واجد شرایط دریافت مستمری کامل در هر سال (مشتمل بر مستمری ازکارافتادگی کلی، مستمری بازنشستگی و مجموع مستمری بازماندگان) نباید کمتر از حداقل حقوق تعیین شده از سوی شورای عالی کار برای کارگران مشمول قانون کار باشد. علاوه بر آن طبق تصریح ماده ۹۶ قانون تأمین‌اجتماعی، سازمان تأمین‌اجتماعی مکلف است میزان کلیه مستمری‌های بازنشستگی، ازکارافتادگی کلی و مجموع مستمری بازماندگان را در فواصل زمانی که حداکثر از سالی یک بار کمتر نباشد، با توجه به افزایش هزینه زندگی با تصویب هیات وزیران به همان نسبت افزایش دهد.

فرایند قانونی تدوین پیشنهاد سازمان تأمین‌اجتماعی

مواد ۹۶ و ۱۱۱ قانون تأمین‌اجتماعی، فرآیند چگونگی و میزان افزایش سالانه مستمری بازنشستگان تحت پوشش سازمان تأمین‌اجتماعی را مشخص کرده است. حسب مواد یادشده از قانون تأمین‌اجتماعی، بعد از تعیین میزان افزایش حداقل حقوق شاغلان مشمول قانون کار در هر سال در شورای عالی کار، سازمان تأمین‌اجتماعی با در نظر داشتن مصوبه شورای عالی کار و نیز نرخ تورم رسمی اعلام شده از سوی مبادی قانونی، پیشنهاد خود را در مورد میزان افزایش سالانه مستمری‌ها تدوین و از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تنفیذ به هیات‌وزیران ارسال و هیات‌وزیران در صورت تأیید و تنفیذ این پیشنهاد، مصوبه قانونی مربوطه را برای اجرا به سازمان تأمین‌اجتماعی ابلاغ می‌کند.

تدوین پیشنهاد افزایش مستمری‌ها در سال‌جاری با مشارکت کانون‌های بازنشستگان

بعد از تعیین میزان افزایش سالانه حداقل دستمزد کارگران مشمول قانون در شورای عالی کار در روزهای پایانی اسفندماه سال ۱۴۰۰، فرآیند تدوین پیشنهاد سازمان تأمین‌اجتماعی در مورد میزان و چگونگی افزایش مستمری بازنشستگان و سایر مستمری‌بگیران این سازمان، در اولین روزهای بعد از تعطیلات نوروزی با مشارکت و همکاری اعضای هیات‌مدیره کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیران آغاز شد. بعد از برگزاری چندین جلسه کارشناسی، پیشنهاد هیات‌مدیره سازمان تأمین ‌اجتماعی در این زمینه، هفتم اردیبهشت ماه سال‌جاری براساس مفاد مواد ۹۶ و ۱۱۱ قانون تأمین‌اجتماعی و با درنظر داشتن مفاد مصوبه شورای عالی کار، از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهت بررسی و تنفیذ به هیات‌وزیران ارسال شد. نهایتا در تاریخ ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ براساس مصوبه هیات‌وزیران؛ دستورالعمل پرداخت و افزایش حقوق بازنشستگان سازمان تأمین‌اجتماعی به شرح زیر برای اجرا به سازمان تأمین‌اجتماعی ابلاغ شد.

جزئیات مصوبه دولت درباره افزایش مستمری‌ها

مصوبه هیات‌وزیران در مورد افزایش مستمری بازنشستگان و سایر گروه‌های مستمری‌بگیر از سازمان تأمین‌اجتماعی، افزایش سال‌جاری مستمری این گروه از بازنشستگان را در سه دسته جداگانه در نظر گرفته و به سازمان تأمین‌اجتماعی ابلاغ کرده است.

در دسته اول، مستمری بازنشستگان حداقل‌بگیر، از افزایش ۵۷.۴ درصدی متأثر خواهد شد و تا رقم حداقل پنج میلیون و ۵۸۰ هزار تومان ترمیم خواهد شد. در دسته دوم، مستمری‌بگیرانی که مستمری ماهانه آنان بیش از حداقل دستمزد است و پس از اعمال افزایش ده درصدی سال جاری، مستمری آنان کمتر از رقم ده میلیون تومان خواهد بود، مبلغ ثابت ۶۵۰ هزار تومان به‌عنوان کمک معیشتی، به مستمری آنان (تا سقف مجموع مستمری ۱۰ میلیون تومان) افزوده می‌شود. مستمری دسته سوم نیز که افرادی هستند که مبلغ مستمری ماهانه آنان بیش از ده میلیون تومان است، ده درصد افزایش خواهد یافت.

نگاهی به آمار و ارقام تعداد بازنشستگان و مشمولان بخش‌های مختلف مصوبه دولت

لازم به ذکر است، بر اساس آخرین آمار و ارقام موجود از تعداد بازنشستگان و مستمری‌بگیران تحت پوشش سازمان تأمین‌اجتماعی و ارقام مستمری ماهانه پرداختی به آنان، در مجموع تعداد افراد حداقل‌بگیر و زیر حداقل‌بگیر (براساس شرایط سابقه پرداخت حق بیمه، درصد ازکارافتادگی و...) که از افزایش ۴/۵۷درصدی متأثر شده و مجموع حقوق ماهانه پرداختی به آنان (فرد بازنشسته و جمع پرداختی به بازماندگان) به ۵ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان خواهد رسید، دو میلیون و ۲۶۸ هزار نفر معادل ۶۲ درصد کل تعداد مستمری‌بگیران از این سازمان است و حدود یک میلیون و ۱۴۰ هزار نفر نیز افزایش ۱۰ درصد پایه حقوق به علاوه مبلغ ۶۵۰ هزار تومان خواهند داشت و حدود ۲۲۳ هزار نفر از بازنشستگان و مستمری‌بگیران یعنی حدود ۶ درصد مجموع بازنشستگان تحت پوشش این سازمان، مشمول افزایش ده درصدی خواهند بود. در ضمن به مبالغ پرداختی به همه این افراد (حداقل‌بگیر و سایر سطوح) براساس شرایط و مقررات، حق عائله‌مندی و اولاد نیز (با فرض داشتن دو فرزند مشمول حدود ۶۰۰ هزار تومان) پرداخت خواهد شد.

منبع: ایرنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 97
 • ناشناس
  4

  بازنشستگان روستایی وعشایری هم که ادم حساب نمیشن باید یک ملیون ودویست هزار تومان حقوق سر کنن

  نظرات شما -
  • ایرانی آباد و آزاد
   0

   لعنت بر شما که سه ماهه بازنشستگان تامین اجتماعی را بازی میدهید و حداقل حقوق آنان را از این صندوق مستقل و خصوصی که هیج ربطی به دولت ندارد را نمی دهید !!!!!
   این ظلم و بی عدالتی در تاریخ ماندگار شد !!

 • ایرانی آباد و آزاد
  0

  این شیوه دولت منصوب و بی سواد و بی تجربه شده که خزانه و بودجه خود را از گرانی و تورم و افزایش سکه و ارز و مالیات بر مردم و مالیات از حساب کاسب ها از طریق پوز و دست در جیب صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی و...... و کلافشار بر مردم تامین کنه!!

 • ناشناس
  11

  ماده ۹۶ قانون تأمین اجتماعی نیازمند اصلاح و بروز رسانی از طریق تقدیم لایحه دولت به مجلس است. افزایش مستمری سایر سطوح مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی نبایستی به نحوی باشد که منجر به اختلاف فاحش طبقاتی شود! افزایش مستمری سایر سطوح مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی باید به صورت پلکانی اعمال شود به نحوی که شخصی که بیشترین میزان دریافتی را دارد کمترین افزایش و فردی که کمترین میزان دریافتی را دارد از بیشترین افزایش مستمری برخوردار شود و این افزایش مستمری بطور متوسط و میانگین باید برابر با نرخ تورم رسمی کشور باشد. اعمال درصد ثابت و یکسان افزایش مستمری به همه افراد سایر سطوح مستمری در صورتی قابل اعمال است که نرخ تورم رسمی کشور زیر ۱۰٪ باشد اما در موقعی که نرخ تورم رسمی کشور در سال ۱۴۰۰، ۴۶٪ اعلام شده اعمال افزایش ۴۶ درصدی مستمری به تمام افراد سایر سطوح مستمری باعث ایجاد اختلاف فاحش طبقاتی بین کم برخوردار و بسیار برخوردار خواهد شد!

  نظرات شما -
  • رضا
   5

   این استدلال کاملا غلط وبا نگاه کمیته امدادی هست.چطور موقع دریافت حق بیمه در زمان اشتغال تا ۷برابر حداقل حقوق مشمول می شود ولطمه ایی به طبقه بندی جامعه نمیخوردولی موقع پرداخت میخواهند ازحق عده ای کم کنند وبه عده دیگری بدهند بدلیل جبران تورم دولت ساخته.اینطور باشد به پزشکان ومهندسان هم مدیران میانی دارای حقوق بالاتراز حداقل هم حق بیمه کمتری ازحقوق آنها کسر وبه صندوق واریز شود وبعد از بازنشستگی به همه افراد یک عدد مساوی بدهند.

  • ناشناس
   5

   بنطر شما کسیکه حق بیمه بیشتری پرداخت کرده باید مساوی باشه با اونیکه کمتر ریخته؟عدالت اینه ک از جیب سایر سطوح ک سابقه و میزان حق بیمه بیشتری داشتن بریزن تو جیب کسایی ک کمتر پرداخت کردن حق بیمه رو؟اگه هم مساوی بشن این میشه عدالت؟اگه دنبال عدالت هستین ب نجومی بگیران اعتراض کنید
   نه کسانی ک ی عمر زحمت بیشتر کشیدن و حق بیمه بیشتر واریز کردن ک الان وقت بازنشستگی و پیری و بیماری و هزار مشکل تو رفاه بیشتری باشن

  • 6

   خبرهای تکراری بس کنید توروخدا
   خودتونم موندید تو کارای ناعادلانه خودتون
   خواستید اینجا هم حق بازنشسته های سایر سطوح رو پایمال کنید فعلا گیر کردید تو گِل

  • نقی معمولی
   0

   کسی از شما سوال کرد ؟؟؟ چرا حرف مزخرف میزنی یکی پرداخت بیمه بالا داشته از شمایی که پرداخت پایینی داشتید کمتر بگیره ،مگه داریم ،مگه میشه ، دوست بی انصاف عدالت برابر با مساوات نیست

 • نیری
  1

  این خبرنگاری وسوهان روح می‌باشد بازنشستگان سایر سطوح حدودبیست روزه دنبال احقاق حقشون تو کف خیابونن اونوقت شماهاباتیتر این خبرها دردشونو تازه میکنید باشه.ر ملت بازی نکتید

  نظرات شما -
  • ناشناس
   2

   حداقل بگیر و گفتین ۵۷ درصد اضافه میشه تازه با تموم مزایا شده ۵ و ۵۰۰ اجاره نشین وبا چندتا بچه عروس و داماد

 • قاسم
  1

  این آمار با آمار و ارقامی که وزیر مستعفی می‌داد کاملاً متفاوت است و به جای دادن آمار و ارقام الکی و نیز وعده‌های دروغین ، قانون را اجراء کنید.
  حق ما بازنشسته ها را بدهید کمک معیشت پیشکش.
  شما که هنگام انتخابات ریاست جمهوری ، دولت‌های قبلی را مورد انتقاد قرار می‌دادید ، این را لااقل بگویید که کدامیک از دولت‌های قبلی مثل شما این‌چنین قانون را زیر پا گذاشته و داد بازنشسته ها را در آورده بودند ؟

 • عباس بازنشسته
  0

  خبر فوری اینکه همون گندی است که دولت زده قرار اصلاح بشه میشه لطف کنید خبر دوپهلو ندید بالاخره حقوق بازنشستگان افزایش میابد یانه نه با خبرهای قدیمی روح وروان بازنشسته ا به هم بریزید

 • ناشناس
  1

  اگه دولت راست میگه !!!!
  چرا سقف حقوق‌شاغلین رو میگه ۷ برابر حد اقل.
  چرا موقع پول گرفتن .قانون قانونه تامین اجتماعیه!
  اما موقع پرداخت حقوق باز نشیته ها که میشه میگه حد اقلی ها...
  من در زمان کار همیشه حقوقم از ۳۰ الی ۹۰ درصد بالاتر از حد اقل بوده. و حق بیمه اش را پرداخت کردم. و قبل از عید بازنشسته شدم
  چرا حالا باید چندر غاز بالاتر از حد اقل بگیرم!!!
  قطعا سال دیگه حد اقل بگیر خواهم بود

  نظرات شما -
  • رضا
   1

   کاملا درسته.نفس صندوق بودن همین تعادل در واریز ی های هرفرد وبرداشتهای اوست.دولت جبران تورم رو از جیب متوسط بگیران تامین کرده

 • مسعود
  1

  عدالت وترویج عدالت وشمشیر عدالت اینطوره که یکی سی سال حداکثر حق بیمه پرداخت کند ودیگری حداقل حق بیمه شماکه طرفدارحق وعدالتید چه مبنایی را پیشنهادمی کنید اگر قرار باشه که یکسان باشه بایدتامین اجتماعی حق بیمه پرئاجتی اضافی را به نرخ روز تادیه کند شورای عالی کارکشک مردم پشم هرطور خودشون به نفع شونه انجام میدن دولت کریمه به دلیل بدهکاری خودش به تامین اجتماعی چنین اقدامی می کند خدا رحم کند

  نظرات شما -
  • رضا
   2

   اینا هدفشون همین بوده که بازنشستگان دوقطبی پولدار ومستضعف درست کنن.

 • ناشناس
  1

  بیجا کردن

 • اعلایی
  0

  وزارت کار راچه مربوط ؟؟ !!

  نظرات شما -
  • رضا
   0

   وزارت کار موافق بود که ۳۸ درصدرو تصویب ،میرکاظمی ومخبر وخاندوزی مخالف اجرای مصوبه شورا بودن وباعث حذف وزیر شدن

 • ناشناس
  1

  از جیب این جماعت مستحق بزنند بدهند به عربها بخورند ننه اینها رو بکنند

 • رضا
  1

  هیچ مطلب جدیدی درمتن نبود وبا تیتر همخوانی نداشت.چرا دولت تاثیر تورم را که خود باعث وبانی آن است بعنوان صدقه به حقوقهای حداقلی از جیب حقوقهایی که در زمان اشتغال بیش از حداقل بیمه پرداخت کرده اند تامین می کند.واگر واقعا آمار بالای ده میلیونی ها اینقدر ناچیزبود چرا ۳۸درصد مصوب رااجرا نکردیدوبرای خود لعن ونفرین خریدید؟

 • محمد
  1

  این مطالب که تکرار مکرات شما بایددلیل نادیده گرفتن حق حقوق غیر حداقل بگیر ورفتار خلاف قانون خود را بیان بفرمایید

 • احمد
  1

  واقعا این باقی مانده عبدالملکی چقدر ادمهای بی وجود وپست هستند وبر طبل بی خردی وبیسوادی وبی قانونی خود میکوبند والا نه نه بزرگها هم فهمیدن این کار دزدی اشکار وبی حرمتی به کارگر و بازنشسته حال حاصر وبازنشسته اینده است اما چه کنیم یک مشت بچه نه نه ازخدا بی خبر شدن میراث دار تامین اجتماعی وبا اعصاب ادمهای ۶۰و۷۰ ساله بازی میکنند وعقده وزیر از دست رفته دارند

 • ناشناس
  1

  غلط کردی خبر کذب پخش نکن

 • بازگیر
  1

  سلام بازنشسته جهاد حقوق بگیر سازمان تامین اجتماعی با حقوق ۴۸۰۰ تومان که الان ۱۲۰۰ اضافه شده واقعا حقوقمان خیلی ناچیز است. .چرا با ۳۰دسال سابقه بیمه و ۶ ماه حضور دادطلبانه جبهه جهت خرید مایحتاج زندگی بایدشرمنده خانواده باشیم .

 • ناشناس
  0

  در زملن حکومت یزید به میزان تورم واقعی حقوق و دست مزد افزایش می یافت امروز تورم ۷۰ درصد افزایش با کسر مالیات ۸ در صد است این است عدالت اسلامی علی

  نظرات شما -
  • سید علی
   0

   زمان یزید پس به عدالت رفتار میشد ، پس چرا فوحشش میدیم؟؟

 • 0

  از صندوق به سوریه و لبنان کمک کنید در گلوی بچه هایتان گیر کند

 • محمد
  0

  اقای میر کاطمی بداند اسیب رساندن به خانواده دیگران با بی قانونی وخلاف شرع تاوان دارد فکر نکند که مثلا با چهارتا شعار ونوشته در روزانامه ها تمام میشود حق خانواده دومیلیون ادم را دزدیدن باین سادگیها هم نیست در این قصیه تردیدی نیست که فقط خانواده ادمها باید تاوان بدهند تا متوجه بشوند که دیگران چه میکشند ما تابع مکتب حسین هستیم و زیر علم ابوالفصل بزرگ شدیم نمیگذاریم این ادمهای مبتذل حقمان بخورند حرف نیست خواهیم دید

  نظرات شما -
  • 0

   درودبرشما پس همه باهم یا حسین(ع) امثال میرکاظمی عددی نیستند،امثال اینها فقط بارانت وپارتی بازی شدندمدیر،اینها یک روز مزه گرسنگی رانچشیدن فرزندانشان هم یادر آم یکا یا اروپا تحصیل میکنن یک نمونه دختر زاکانی شهردار که درژنو سوئیس باهزبنه من وشما تحصیل میکنه

 • ناشناس
  1

  در شهر یک سلطان بود وین شهز پر سلطان عجب خدا روح شمس تبریزی را قرین رحمت سازد

 • Aa
  1

  وقتی آب سربالا می رود .....آقایان دولتی ۳۵ سال حداکثر پرداختی بیمه را داشتیم حالا باید کمتر بگیریم پس آن ۳۵ سال اضافه را حساب کنید بدهید .

 • ناشناس
  3

  باسلام وادب اخه بازنشسته بازنشسته.هست چه. فرقی میکنه چه.کشوری چه.تامین اجتماعی اخه.هرچی میخواهید.افزایش بدید باهم هماهنگ باشید فکری.بحال همسانسازی بازنشسته کشوری.وسطح.تورم درجامعه کنید اخه 10درصد افزایش خودتان قضاوت کنید بخاطر خداهم که شده کمک کنید تارنج وعذاب روحی وروانی بازنشستگان کمترشود باتشکر

 • ناشناس
  0

  تنها آرزوی تمامی بازنشسته های تامین اجتماعی در وهله اول رسوایی و بی آبرویی در وهله برکناری یا عزل و در وهله سوم شدت گرفتن بیماری میرکاظمی ملعون می‌باشد الهی آمین

 • ناشناس
  0

  خدایا چنین فهمی به مدیران کشوری عطا بفرما ، آمین یا رب العالمین

 • علی
  2

  من یک بازنشسته با سی وسه سال پرداخت بیمه هستم وبخاطر نوع کارم که شامل تعطیل کاری ونوبت کاری وماموریت ودور از خانواده در جاهای دور یوده حق بیمه بیشتری پرداخت کردم گناه نکردم که برای این کشور زحمت کشیدم اقای میر کاظمی شما در اصل خواسته با ناخواسته خانواده ما را هدف قرار داده اید ما هم خانواده شما را هدف قرار خواهیم داد قطعا اینکار را میکنیم چاره ای نیست حداقل پیش زن وبچه مان سر بلند خواهیم بود

  نظرات شما -
  • ناشناس
   1

   ملون جان! کم خالی ببند!

  • ناشناس
   0

   کوتاه بیا .خون خودتو کثیف نکن بروسلی

 • باز نشسته
  0

  خبر ده درصد رو قریب به ۱۰۰۰بار تیتر کردیدقریب به ۱۰۰بار با عناوین مختلف به رخ ماکشیدید پدر مارو درآوردید اینقدر ۱۰درصد روگفتید ،دولت گفت شما گفتید دولت گفت شما گفتید بابا مااگر نخواهیم شما حمایتمان کنید کیو باید ببینیم ای همدستان سرمایه داران ودولت میشه از ابطال مصوبه ده درصد توسط هییت تطبیق هزاران هزار بار بگید تا دل ما شاد بشه میشه از گرونی ها که ۱۰۰و۲۰۰و۳۰۰برابر اضافه شده بگید وبگید که در برابر این همه گرونی فقط ۱۰درصد اضافه شده میشه اینا رو بگید نه چرت وپرت های وزارت کار که تکراری هست

 • بازنشسته
  0

  چرا عزیزان حاشیه میروید اگر تورم‌ را نمی‌توانید کنترل بکنید چرا دست توجیب آنهای که دردوشیفت کارکردند تا حق بيمه بیشتر پرداخت کنند که حال دست گدای به کسی درازنکن میکنید ومیخواهید با این کارتان بگوید ما طرفدار محرومان هستیم این حق وناس است‌ وشما مال حرام را می‌برید سر سفره این عزیزان یک مقدار خداترس باشيد پست ومقام ارزش ندارد که ایمان خود را بفروشید

 • ناشناس
  0

  خدا لعنتشون کنه که حق ما را خوردند همه چیز را برای خودتان میخواهید و قانون شکنی میکنید امیدوارم

 • فرهاد طاهریان
  0

  با سلام کدوم قانون شما همه کارها رو میلی انجام میدید قانون تو این کشور مرده

 • ناشناس
  0

  حقوق بازنشستگان کشوری ولشکری رو چون دولت بودجه تامین میکندمیتواند تصمیم بگیرد اما بازنشستگان کارگری
  تامین اجتماعی ازسازمان تامین اجتماعی تامین میشود وربطی به دولت ندارد

 • ناشناس
  0

  زحمت کشیدید با این محاسبه کردن واقعا خجالت آوره

 • نادر
  0

  وزارت خانه بی وزیر خیلی غلط کرده احکام خودسرانه و قانون گریز را اجرا می کند

 • یه بازنشسته تأمین‌اجتماعی
  0

  همش دروغه گوش به این حرفها ندین فعلا خبری نیست

 • محمدشقاقی
  0

  بهتربن شعار بازنشستگان تا حق خود نگیریم ازپای نمی نشینیم،،فقط میتوانیم باتجمع مسالمت آمیز حق قانونی خود رابگیریم،بوالله اینها ازمال یتیم می دزدند،چه برسه بمای بازنشسته، ازآقای صادقی واعضای کانون میخواهیم اعلام کنندبرای اعتراض وتعدادحداکثری،ممنون اززحمات شما

 • ناشناس
  0

  عدالت اجتماعی یعنی تفسیر قانون توسط دولت و به نفع دولت .
  تورم ۴۰ درصدی و افزایش حقوق ۱۰ درصدی
  آیا حقوق اعضای دولت هم با همین فرمول افزایش یافته ؟؟؟؟؟

 • حسن
  0

  نفرین بر شما وقتی دولت روز روشن دست می‌کنه تو جیب باز نشسته ای که در جوانی زحمت کشیده و کلی پول بیمه پرداخت کرده تا زمان پیری و مریضی دغدغه نداشته باشه دزدی می‌کنه وای به حال بقیه اگر در مملکت ما دزدی زیاد بشه دولتمون یاد داده البته دولتمون میگه پول زور بدین .بازنشسته ها یاری کنید دولت شوهر داری کند

 • ناشناس
  0

  بعد از سه ماه سرگردانی و استرس خانواده بازنشستگان حالا با افزایش ۱۰درصد ی ،خلاصه خدا لعنت کند اون مسئولی که درک نمی کند بازنشسته ها را با این اوضاع و احوال که برای ما و تورم صددرصدی که درست کردن، ما که راضی نبستیم که خداوند از این مسئولین بی کفایت و بی عرضه با این همه ثروت و منابع کشور یک عده دزد و اختلاس گران راس کارند

 • ناشناس
  0

  چرا اینقدر این کلاه برداری وزارت کار زخم دل باز نشستگان بدبخت را تکراری منثشر میکنید ،،،،،،،اقاجان ،ما همه میدانیم یک تعدادی در آنجا اصلا برایشان مهم نیست چه بلایی بر سر مامی آید ولی میز این آدم ها دوام زیادی نخواهد داشت،،،

 • ناشناس
  0

  با افزایش قبلی چه فرقی کرد همین ارقام ثابت رو دایما دارین تکرار می کنید و روح و روان همه رو بهم ربختین تا کی میخوایین با ندانم کاربتون این بی عدالتی رو پیش ببرین لااقل از چندتا ادم دانا و اقتصاد دان استفاده کنید تا کمتر به کشور و مردم ضرر بزنید

 • نصرت روان بد
  0

  سلام با این اخبار تکراری اعصاب مردم بخصوص قشر بازنشسته خورد نکنید

 • ناشناس
  0

  آقای وزیر دم ا ز صندوقهای بازنشستگی میزنید ماکاری باآنها نداریم براساس صندوق خودمان یعنی صندوق تامین اجتماعی حق مارابدهید.والسلام

 • منصور
  0

  این هم از دولت و مجلس انقلابی تا کی بی عدالتی آیا فکر نمیکنند که باز نشسته در این چند ماه چطوری روزگار گذرانده چقدر شرمنده خانواده هستند.آقای رییس جمهور حرفهای قبل انتخابات خودتون را بیاد بیار آقای وزیری که حرفت با عملت یکی نیست سریع رنگ عوض می‌کنی...‌‌..

 • عباس بزرگران
  1

  ایا این افزایش تائید شده دولت است یا باز دومرتبه در آن دخالت خواهد شد

 • ناشناس
  0

  این خبر تهوع اور را حذف کنید فقط تصویب شورای عالی کار ملاک است بقیه مطالب چرند وچرت وپرت است

 • بازنشسته تامین اجتماعی
  0

  دولتی طوری صحبت می کند که ما صدقه گیر آن هستیم قانون شکنی دولت باعث ایجاد نفرت بازنشستگان تامین اجتماعی و گارگران گردید. دولت بدهی خودرا به تامین اجتماعی بپردازد طبقه متوسط در حال از بین رفتن است.

 • داود
  0

  عدالت همین بود که اجراکردید در کشور اسلامی

 • سید
  0

  مثلا زحمت به خودتون دادید برا بازنشسته ها دلسوزی میکنید.با این حق خوری آشکار .
  چی نوشتی که به درد بخوره. جنع کنید بابا.

 • مسعود
  0

  خبر فوری خبر فوری اینبود ،زحمت کشیدی خود تو هلاک کردی ،اینکه خبر نبود خودتو مسخره کردی ؟

 • بازشسته
  1

  من حقوقم کرایه خونه وقسط بانک میره بجه ها خرجم میدن خجالتی میکشم وهمیشه نفرین ازاون بالای تا پایینی نفرین میکنمم انشااله هرچ از ما خوردین درد بگیرید سرطان چرکی بگیرید دزدان غارتگر

 • ناشناس
  0

  چرابه سابقه هااهمیت نمیدیدماهی که ۳۵ سال سابقه پرداخت کردیم بااونی که ۱۵ سال سابقه داره یکیه

  نظرات شما -
  • 0

   تو حق خودتو بگیر چیکار ب آین حداقل بگیران داری .حقشونه بخدا

 • ناشناس
  0

  بنده در زمانی که مشغول بکار بوده با ۳۳ کار واضافه کاری وبا بیشترین حق بیمه بازنشسته شده الان چون حق بیمه پردازی بیشتری داشته باید حقوق هم بر اساس همین باشد سازمان تامین اجتماعی حقوق الکی به کسی نمی‌دهد که بخواهد پالکانی پرداخت کند

 • 0

  سازمان تامین اجتماعی هم ،نسبت به شغل و بیمه پردازی بیشتر درست مثل ارتش سرهنگ با سرگرد وپایینتر هرکه بیمه پردازی بیشتری داشته حقوق بیشتری دارد

 • فریبرز بابایی
  0

  وزارت کار و معاون اول و رئیس برنامه و بودجه غلط زیادی می کنند که در خصوص حقوق بازنشستگان دخالت می کنند

 • بازنشسته تامین اجتماعی
  1

  بازنشستگان عزیز هوشیار باشید که دولت با این روش عمدا قصد تفرقه انداختن بین بازنشستگان را دارد و با سه دسته کردن بازنشستگان علنا تخم نفاق و سه دستگی را دامن میزند و ما باید هوشیار و‌متحد باشیم و برعلیه اعمال دور از عدالت و قانون شکنی َشخص رئیسی و وزرا آن یکصدا و یک راه باشیم مطمئن باشید الان دم از عدالت برای حداقل بگیر میزند و سال دیگر همین حداقل بگیر جز متوسط بگیر میشود و با آنها نیز همین کار را خواهند کرد

 • رضا
  0

  وزیر کار استعفا دادو رفت،کمسیون تطبیق مصوبه دولت را رد کرد،و دولت را موظف به اجرای قانون کرده،و سازمان بهد از ۱۰ روز باید مصوبه شورای عالی کار را اجرایی کند

 • ناشناس
  0

  از عدالتی که میر کاظمی بزدل تفسیر میکند جهت دست کردن توجیب ملت حالم به هم میخوره ۳۸درصد اگر ندین فاتحه سازمان تامین اجتماعی خونده است

 • ناشناس
  0

  زحمت نکشید
  بازنشسته خیلی وقته مرده ف
  لطف کنید هزینه کفن و دفن بدین
  خجالت میکشید

 • ناشناس
  0

  حقوق مستمری مان از بیمه پرداختیمان است این دولت از خدا بیخبر چرا حق ما را ضایع می کند و افزایش ۱۰درصدی را اعمال میکند.حقوق بازنشستگان براساس حق بیمه پرداختی وسوابق بیمه تعیین شده آن وقتی که بنام همسانسازی مطرح میکند بودجه ای برای آن اختصاص نداده و از حق بیمه سایرین پرداخت میشود. آنوقت اسم از عدالت اسلامی بمیان میآید قوانین و مقررات را خود دولت زیرپا گذاشته بقیمت ضایع شدن حقوق سایر گارگران

 • ناشناس
  1

  تا۳۸٪و۵۱۵به هرنفر اضافه نشه به اعتراض ادامه میدهم چون قانونه ونمایندهات امضاکرده

 • حسین قوش
  0

  بابا حالم بهم خورد بسکی خبر تکراری رو گذاشتید فقط تیتر رو عوض میکنید و همان متن خبر قبلی رو میذارید.
  با اعصاب باز نشستگان بازی میکنین .
  خجالت هم خوب چیزیه .
  دولتی ها یه جور ، شما هم یه جور بسه دیگه خسته شدیم از این وضع .

 • ناشناس
  0

  تمام دغدغه های مسعولین بی مسعولیت این سرزمین ، لبنان و سوریه و عراق و فلسطین و .... است و چنانچه پولی باقی بماند ، چپاول و دزدی و اختلاس ...

 • ناشناس
  0

  خیلی بی جا کردن من 35سال بیمه دادم باکسی که ده سال بیمه داده یکی هست هرکسی بیمه بیشتر داده قطعا باید حقوق بالا تری بگیره

 • سعید
  0

  چه کاریه؟ مابه‌التفاوت ۳۸٪ به ۱۰٪ که میشه ۲۸٪ رو بدین به نیروهای امنیتی که اگر بازنشسته گفت حق من کو؟ بزنن تو سرش.
  کلا بودجه را بدین به حافظان حفظ آرامش کشور

 • ناشناس
  0

  هوشیار باشیم!
  میخوان با سه دسته کردن، خودما جلوی هم قرار بگیریم!
  مزوران مشغول کارند

 • بازنشسته
  0

  باسلام
  اینکه سه دسته کردن حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی ، کارمحض غلط وبی قانونی بوده و مخالف مصوبه شورای عالی کاربوده، که همه را ناراضی و کانون بازنشستگان و مجلس و خود تامین اجتماعی را با احکام علی الحسابی سرکار گذاشته است،وموجب دوباره کاری شده است، ما بازنشستگان با تمام توان پیگیر موضوع بوده تا احقاق حق از طرف مجلس و دولت یا شکایت به دیوان عدالت اداری تا عملی شدن مصوبه شورای عالی کار اسفند ماه ۱۴۰۰ میباشیم و مخالفان آن را شرمسار و پشیمان مینماییم

 • حسین بیرامی
  0

  باسلام وخسته نباشید خدمت شما عزیزان ومسولین محترم. لطفا جلوی این همه اختلاس درمملکت اسلامی را بگیرید. نه جلوی حقوق بازنشستگان را.

 • احمد
  0

  لعنت بر پدر ومادر کسی که خلاف قانون اساسی وقانون تامین اجتماعی حرف میزند ومرتب این متن که حاصل یک عده بی عقل است در خبر میگذارو

 • ناشناس
  0

  سللام قبلاُ همین بود شما کاری نکردی چرا بازنشسته دور می زنید

 • سادات
  0

  واقعا دست مریزاد دولت محرومین گند زدی به هر اعتماد بود آخه اصلا حقوق بازنشسته یی که سی سال ماهیانه پرداخت بالا داشته به دولت چه ربطی داره دولت کاری نکنه فقط دستش از جیب ما بیرون بیاره ممنون هستیم

 • عباس
  0

  خدایابه توپناه میبرم چون می دانم که حق الناس راخیلی خوب میگیری امیدمان به تواست.

 • ناشناس
  0

  خدا وکیلی خودتون بگید فرجام به این آشفتگی نیست که حقوق ما معضل شده تورو خدا تمومش کنید لطفا

 • ناشناس
  0

  گمشده با این خبرهاتون برای جذب خواننده چه ترفندهایی که بکار نمی‌برید خالت بکشید با این خبرها عهد دقیانوستون

 • عابدین عبدی
  0

  دولت قانون گریزی داریم که به هیچ قانونی پایبند نیست

 • ناشناس
  0

  هزار جور صغری کبری میچینز هی زر زر بیخود میزنی آخرش یه کلمه حرف درست نمیزنی خاک تو سرت

 • ع ع
  0

  پوپولیستی ترین دولت بعد از انقلاب
  دولت قانون گریز

 • برده
  0

  عدالت حکومت معاویه بیشتر از این حکومت بوده

 • ناشناس
  0

  شما از یک طرف میگن حقوق بازنشسته ها زیاد شد ،از طرف دیگه میگن باید به تایید برسه،باباخون به جیگر کردین این بیچاره ها را ،یک حرف را به هزار صورت می نویسید خجالت بکشین

 • جواد
  0

  اقای وزیر لطفا اینقدر لقمه رادور سرنپیچان حقوق حقه بازنشسته ها را بدهید این سرقت علنی حقوق بازنشسته ها هست

 • جواد
  0

  خبر بد برای بازنشسته ها حقوق شما رابا بی شرمی بالا میکشند هرروزه باوعدهای پوچ وسرکاررفتن مردم جلسه های که کلی پول میگیرن تا همان تکرار حرف شود چون برای هر جلسه جیباشون که پر میشود روزنامه طرفداران دزد رفیغ غافله

 • بازنشسته
  0

  حقوق بازنشستگان بر اساس قانون و بستگی به واریزی به صندوق دارد.
  اون سه دسته کاربرد دیگه ای دارد.

 • آخوند بیمصرف
  0

  فقط اجتماع ، و اعتراض وهبآ

 • عابدین عبدی
  0

  دولت بی عدالت ظالم جواب این بی عدالتی را درانتخابات اینده خواهید گرفت همسان سازی

 • ناشناس
  0

  بداد بازنشستگان برسید دیگه چقدرظلم اخه