وعده محسن رضایی: سال آینده زمان گره گشایی از مشکلات مردم خواهد بود

معاون اقتصادی رییس جمهوری گفت: سال ۱۴۰۱، در واقع سال شکوفایی اقتصادی و گره گشایی از مشکلات معیشتی مردم و محرومیت زدایی از استان هرمزگان و سایر استان های کشور خواهد بود.

محسن رضایی پنجشنبه شب در جمع بندی سخنان خود از سفر یک روزه به استان هرمزگان افزود: امیدواریم همه کمک کنند که مساله معیشت مردم و محرومیت هایی که در هرمزگان و استان های دیگر هست، هرچه زودتر برطرف شد و سال آینده شاهد اتفاق های خوبی برای کشور باشیم.

وی با اشاره به بازدید از اسکله و انبارهای بندر شهید رجایی بیان داشت: هدف ما در دولت سیزدهم این است که حمل کالا را یکسره کرده تا کالاها به صورت مستقیم از کشتی تخلیه و بر روی وسیله حمل کننده قرار گیرد و به مقصد استان ها ارسال شود.

معاون اقتصادی رییس جمهوری اظهارداشت: باید اطلاعات کشتی ها بلافاصله قبل از رسیدن به بندرگاه ثبت و وارد سامانه شود و به محض اینکه وارد بندرگاه شد با کمترین توقف بارها تخلیه و از طریق ریل و ماشین اقلام به دست مردم برسد.

رضایی همچنین بااشاره به سفر اخیر خود به استان خوزستان و بازدید از بندرامام گفت: در ۶ ماهه نخست امسال زیر ۲ هزار کامیون از این بندر تخلیه و بارگیری می شد اما اکنون روزانه به سه هزار کامیون رسیده است که امیدواریم این مهم در بندرشهید رجایی و مساله کانتینرهای انباشت شده در این بندر نیز بزودی اتفاق بیافتد.

وی همچنین در بازدید از مجمتع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران(ایزوایکو) گفت: کشتی سازی بسیار خوب و دارای کارشناسان با تجربه ای بود که کشتی های متوسط تا ۳۵ هزار تن را تولید می کنند.

معاون اقتصادی رییس جمهوری ادامه داد: تقاضای مسوولان کشتی سازی این بود که این رقم به بالای ۷۰ هزار تن تا ۱۰۰ هزار تن برسد که برنامه داریم با مشارکت برخی از کشورهای خارجی بتوانیم کشتی سازی خوبی را در منطقه بوجود بیاوریم.

رضایی همچنین در بازدید از پالایشگاه ستاره خلیج فارس و طرح توسعه پتروپالایش گفت: کار بسیار بزرگی در کنار ستاره خلیج فارس صورت می گیرد که جای قدردانی دارد.

وی در بازدید از مناطق زلزله زده فین هرمزگان نیز اظهارداشت: بنا بر توصیه ریاست جمهوری و پیگیری مصوبه های معاون اول بازدیدی از مناطق زلزله زده فین داشتیم که کارهای خوبی در این منطقه انجام شده و ما آمده ایم که بگوییم دولت در کنار مردم زلزله زده هست و فراموش شان نمی کنیم.

وی در پایان در نشست مهم شورای اداری استان هرمزگان که با حضور همه فرمانداران به صورت آنلاین برگزار شد، شرکت کرده که پیشنهادهای خوبی ارائه شد و این یعنی معلوم است که مدیران استان به صورت کامل بر مسائل و مشکلات مسلط بوده و پیشنهادها و نقطه نظرهای استان را از زبان ان ها شنیدم که برخی باید در داخل استان دنبال شود و برخی نیز در تهران در نشست هیات دولت و در قانون بودجه ۱۴۰۱ باید این ها را پیگیری کنیم.

معاون اقتصادی رییس جمهوری در پایان با اشاره به نشست با کارآفرینان بخش خصوصی استان هرمگان نیز گفت: در این نشست ۲ ساعته مشکلات و موانع استان را بررسی و پیگیری کردیم.

رضایی که صبح امروز از طریق فرودگاه بین المللی بندرعباس وارد هرمزگان شده، پس از بازدید از بندر شهید رجایی، پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس و ایزوایکو و شرکت در نشست گفت و گوی دولت و بخش خصوصی ، با بالگرد عازم مناطق زلزله زده هرمزگان شد.

معاون اقتصادی رییس جمهوری پس از حضور در مناطق زلزله زده ، با مردم منطقه به گفت و گو پرداخت و از نزدیک در جریان مشکلات و اقدامات در دست انجام مسوولان برای بازسازی مناطق زلزله زده قرار گرفت و دستورهای لازم برای سرعت بخشی در رسیدگی به امور زلزله زدگان را صادر کرد.استاندار هرمزگان و جمعی دیگر از مدیران و مسوولان نیز معاون اقتصادی رییس جمهور را در این سفر همراهی کردند.

منبع: ایرنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 18
 • امید واهی
  0

  هر سال امید سال بعد را می دهید. امید واهی

 • سامان بیگ
  0

  بزک نمیر بهار میاد کمبزه و خیار میاد. تجربه ثابت کرده وعده بهبود اوضاع در سالهای آینده.فقط برای فرار از پاسخگویی و ناتوانی در حل مشکلات است.وعده آقای رضایی برای بهبود وضعیت در سال آینده بر مبنای چه برنامه اصلاحی و توجیهی است .رئوس برنامه هایش را ارائه دهد تا کارشناسان مستقل در مورد آن بررسی و اظهار نظر کنند

 • دن کیشوت
  0

  چهل سال گذشت، وعده‌های سر خرمن تمامی ندارد

 • ناشناس
  0

  اقای رضایی سلام ما دهه شصتی ها مردیم از بسکه انتظار کشیدیم … بذارید احمدی نژاد بره اوضاع خوب میشه … بذارید روحانی بره اوضاع بهتر میشه… صبر کنید ترامپ بره … بذارید رئیسی بیاد همه مشکلات حل میشه … ولی هر کدام از اینا رفتن و فرد جدیدی اومد اوضاع خیلی بدتر از قبل شد … یه مثال ساده: زمانی که اقای رئیسی و شما شروع بکار کردید پراید چند بود حالا چه قیمته!!!!؟؟؟؟؟

 • عاشق
  0

  بدبخت شدیم رفت این دوباره حرف زد هر مسئولی که حرف از گشایش اقتصادی وکاهش تورم حرف میزنه تن وبدن مردم میلرزه چون دقیقا برعکس عمل میکنه سال دیگه نون هم واسه خوردن پیدا نمیشه.... محسن رضایی توعشق مایی شیطون کجامیری بوتاکس میکنی به ماهم بگو بلا.. ملا.. شیطون بلا.. خوشگله شهرقصه ها... زیبای خفته...

 • ناشناس
  0

  بیخیال شو

 • حسین
  0

  ۴ دهه زمان برای وعده و وعید کافی نیود؟

 • رضا
  0

  بزرك نمير ،،بهار مي ايد ،،،بالا وپايين شما را ديده ايم

 • مم
  0

  بزک نمیر بهار میاد
  از این وعده های پوچ زیاد شنیدیم

 • تارا
  0

  بزک نمیر بهار میاد ، کمبوزه و خیار میاد ، ۴۳ سال است به مردم قول های واهی میدهند ولی حساب دلاری خودشان درخارج افزایش می یابد .

 • دنیا دوست
  0

  مو تو ده بیدم اسموم برات بید تنبون پای مو خیلی گشادبید حالااسموم هوشنگه شلوارم پاچه تنگه دیگه نمیرم ولایت..

 • ح
  0

  لازم به گفتن شما نیست ،،،داریم میبینیم!!!!

 • محمد
  0

  چرا ? به چه دلیل برادر قا چا .....

 • .
  0

  تو که گفتی آذر حالا میگی سال بعد ؟؟!!اقتصاد دان قلابی

 • علی
  0

  کمربندت کو

 • مهدی
  0

  بزک نمیر بهار میاد

 • سرباز کوروش
  0

  زلفتو افشون کردی، خوب کردی، خوب کردی،،، وعده لب بوم کردی، کوفت کردی، کوفت کردید زندگی رو برامون،،،،،،، زلزله های وحدت آفرین، بین مردم و مسئولان، سیل‌های همدلگرا، خشکسالی ها و طرحهای آبی و خاکی بیسوادان تفرقه افکن، ووووو

 • ح
  0

  چی زدی دکتر