بهترین راه ثروتمند شدن در ایران را بشناسید/ چگونه در کم‌ترین زمان ممکن به ثروت فراوان برسیم؟

یک کارشناس اقتصادی معتقد است که روش رسیدن به ثروت، اصلاح تفکر اشتباه نسبت به کسب درآمد است.

به گزارش خبر فوری ، فریبا چاوش‌ زاده تفتی با اشاره به اهمیت ایجاد درآمد پایدار برای توسعه اقتصادی کشور، اظهار کرد: در تعریف علم اقتصاد به پولی که فرد یا شرکت در بازه زمانی مشخص از محل کالاها یا خدمات مشتریان فراهم کرده است درآمد پایدار می‌گویند.

وی با بیان این که هر شخص و یا جامعه‌ای برای رفع نیازهای روزمره خود به کالا یا خدمات ارائه شده توسط سایرین نیاز دارد، افزود: بهره‌مندی از مزیت‌های نسبی دیگران در تولید کالا و خدمات اصل عاقلانه‌ای است که در رفع نیازهای شخصی و اجتماعی نباید نادیده گرفته شود .

این کارشناس اقتصادی با اشاره به این که از نگاه کارآفرینان ایجاد درآمد و سود هدف نهایی نیست، گفت: آگاهی از نحوه حفظ و افزایش قدرت خرید چیزی است که دائما باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

چه کسی فقر مطلق دارد؟

وی با بیان این که اولین و شاید مهم‌ترین اقدام در حفظ قدرت خرید در شرایط تورمی تغییر نگرش از مصرف‌گرایی به میل به سرمایه‌گذاری است، تصریح کرد: شخصی که نتواند نیازهای زیستی و اولیه را در خود کنترل کند به فقر مطلق دچار است.

چاوش‌زاده ترسیم اهداف و تجسم رسیدن به آنها را دومین راهکار جبران کمبود درآمد عنوان کرد و افزود: برای داشتن درآمد بیشتر ابتدا یک هدف را برای خود مشخص کرده و سپس نقشه‌ای برای دستیابی به آن بکشید.

این استاد اقتصاد دانشگاه یزد در ادامه به لزوم تلاش برای به دست آوردن پول اشاره کرد و گفت: اولین دلیلی که مردم به خواسته‌‎‌هایشان نمی‌رسند این است که آنها دقیقا نمی‌دانند چه می‌خواهند. ثروتمندان به این موضوع رسیده‌اند که آنچه آنها می‌خواهند ثروت بیشتر است.

رهایی از دام حقوق ثابت از دیگر راهکارهای جبران کمبود درآمد

چاوش‌زاده رهایی از دام حقوق ثابت را از دیگر راهکارهای جبران کمبود درآمد برشمرد و بیان کرد: همیشه توجه داشته باشید که افراد حرفه‌ای در کسب و کار وجود دارند که در انتهای هر کارشان حقوق بالایی دریافت می‌کنند اما حقوق ثابت با وجود این که امنیت بالایی دارد کندترین روش برای رسیدن به ثروت است.

این استاد دانشگاه، داشتن درآمد مستقل را سریع‌ترین راه رسیدن به ثروت عنوان و تصریح کرد: ثروتمندان با داشتن شغل مستقل و درآمد بالا به فکر رشد کسب و کار خود هستند، اما مردم معمولی به درآمد ثابت ماهیانه‌ای که دارند اکتفا کرده و فرصت‌های زیادی که می‌توانند آنها را ثروتمند کند از دست می‌دهند.

چاوش‌زاده با بیان این که باید روش تفکر را نسبت به پول عوض کرد، خاطرنشان کرد: روش رسیدن به ثروت این است که طرز تفکر اشتباه را نسبت به کسب درآمد عوض کرد.

وی در پایان گفت: آنچه در نهایت راز رسیدن به موفقیت است تفکر درست در مورد پدیده‌های مختلف بوده و اگر می‌خواهید به فرد موفقی تبدیل شوید باید شیوه تفکرتان نسبت به کسب درآمد و ثروت اندوزی را تغییر دهید

منبع: ایسنا

38

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 16
 • ذلان
  0

  مثلاً پولشویی یا بانک زنی و الا با نان حلال نمی شود پول در آورد

  نظرات شما -
  • شیخ هادی هیر از اصفهان
   0

   خیلی ها با مال حلال الان دارند زندگی می کنند و نمردند ، نخیر این حرف شماست بهونه و توجیه شماست .الان در جامعه آدم خوب من زیاد دیدم این حرف ها دلیل نمی شود من پدرم یک معلم ساده است تا الان سه تا بچه برای ازدواج فرستاده و من تا الان یک دزدی در زندگیم نکردم خودم حافظ قرآن هستم و قرآنی زندگی می کنم و دارم زندگی می کنم و خودم و خوانواده ام یک مال حرام در زندگی قرار ندادیم و اان هم زنده هستم . نمردیم و خیلی افراد دیگر هم هست

  • شیخ هادی هژیر از اصفهان
   0

   فامیلم اشتباه تایپ شده بود هژیر هست ببخشید شما نظرم را بخوانید کاری با فامیلم نداشته باشید موفق باشید

 • منتقد
  0

  بهترین راه ثروتمند شدن در ایران اینه که بتونی پستهای سیاسی بگیری مثل سر شاخه ،بعدش روسای قوای سه گانه بعدش نماینده مجلس ّ بعدش معاونین و مشاورین مقامات ،بعدش پاسدارها،بعدش مدیران کل، و.... همینطور ادامه بدیم ،در نهایت اگه اینها نشد مثل شهرام جزایری،و سایر ح-م -ب ز -و ... از این پستها بگیریم و به جای مقامات پولها بیاد تو حساب ما بعدش اگه زرنگ باشیم حتماًبه ما هم چیزی می ماسه

  نظرات شما -
  • شیخ هادی هژیر از اصفهان
   0

   امام حسین را کیا کشتند حرام خوارها اگر امام زمان ظهور کند خودمان با دست خودمان خواهیم گشت چون شکم پر از حرام است برادران گوشت سگ هم خوردن دارد که از پولی که از آه و ناله فقراء به دست آمده بخوریم و ان الارض یرثها عبادی الصالحون جهان مال متقیان جامعه است پس از پول حرام حرف نزنید پول حرام از حلقوم من و تو در نیاید از حلقوم بچه ها در می آید ما باید الگوم امیرالمومنین باشند مسوولین چهار تا آدم مثل من و شما هستند الگو ماها نیستند بعد کجا ما داریم روزی ما دست مسوولین با خدا باشو پادشاهی کن بی خدا باش و هر کاری خواستی بکن فقط الگو علی و اولادش هست و تمام

 • علی اصغر سهرابفر
  0

  بنام خداوند يكتا با احترام ، مراحل ثروتمند شدن در ايران اول مسلمان بودن دوم در مكان هاي عمومي عبادت كردن سوم خوب دروغ گفتن چهارم ذكر خدا براي عموم نه براي خدا پنجم كسب موقعيت اجتماعي با راي مردم و آخرين مرحله اختلاس و در نهايت خريد بليط كانادا ! اگر مرحله اي جابجا شد يا از قلم افتاد شما به بزرگي خودتان ببخشيد.

 • قلی
  0

  فقط و فقط اختلاس و دیگر هیچ!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • ایرانی خسته
  0

  بهترین راه ثروتمند شدن اینه پول بدی مدرک تحصیلی بگیری بعد بری تو انتخابات مجلس شرکت کنی بعد برای اینکه رأی بیاری هزار جور وعده پوچ یا دروغ بگی به ملت .... بعد که رأی اوردی همین جوری پوله که سرازیر میشه تو جیبت

 • شیما
  0

  اختلاس بهترین راه است

 • سعید
  0

  من دوبار مطلب آقای چاوش زاده را خواندم ولی متوجه نشدم که چه می گوید .افرادی که متوجه شدند به من هم توضیح دهند لطفا

 • فرزانه حقانی
  0

  بی وجدانی...اختلاس... رانت...کلاهبرداری...مدیران بی سواد...پارتی داشتن...کلاهبرداری یاکلاه گذاشتن...دسترسی به بیت المال...ادای مومن درآوردن....دوروبازی...منافق...پاچه خوار...ظاهرکار...ریاکار...فیلم دربیار...آشنابامقامات...و... .

  نظرات شما -
  • شیخ هادی هژیر از اصفهان
   0

   فقط تو خوبی آیا هر پولداری دزده حرف دهنت بفهم

 • مردم
  0

  آقازاده باش و هرچی میخوای داشته باش....

 • فرزانه
  0

  راهش فقط اختلاس یا رانت یاوصل شدن به یکی ازسران مملکت یا ریاکاری ودغلبازی وخیانت وکلاه گذاشتن سرمردم یاکلاهبرداری یا ازجیب ملت برداشتن یا دوشیدن ضعفاء ویا وصلت با دم کلفت هاوایجاد بانک وبی غیرتی وبی خیالی ودروغگویی و....هست

  نظرات شما -
  • شیخ هادی هژیر از اصفهان
   0

   این همه بد بینی خوب نیست بنده با کسانی رفیقم که ثروتمند هستند و تا الان هزاران کار خیر هم کردند لطفا هر پولداری را دزد ندانید از جهت منطقی رابطه پولدار و دزد تباین است و از جهت عقل و منطق و فلسفه و دینی حرف قابل قبولی نیست در یک صورت این حرف قابل قبول است که یک کیلو شلغم آدم بخورد و بعد حرف بزند ان شاء الله در برابر حرف هایی که در سایت می زنیم جواب درستی برای خدا داشته باشیم

 • سارا
  0

  داشتم پیام های رو میخوندم چقدر همه مردم منفعل شدیم و بی اعتماد. با همه دوستان موافقم اما این چیزها همیشه بوده و هست ولی الان با وجود اینترنت بیشتر اگاه شدیم اما به نظر بنده اندازه خودمون باید تلاش کنیم که به حداقل ها برسیم . با این همه دید منفی اصلا جایی برای تلاش نمیمونه . اول مثبت فکر کنیم بعد برنامه ریزی کنیم و بعد تلاش کنیم . هر چند من تو این مسیر هستم و هزار تا مشکلات دارم به عنوان خانم از پیشنهاد های خلاف شرع تا درخواست رشوه ... از مسئولان . اما با این حال معتقدم به هر چی بخواهیم با تلاس میرسیم .