گرما در این شهر ۴۸۳ نفر را راهی بیمارستانی کرد

رئیس مرکز جامع سلامت شهداد هم در این باره گفت: بر اثر افزایش دما طی ۲۰ روز گذشته تعداد ۴۸۳ نفر بیمار گرمازده به مرکز جامع سلامت مراجعه و از این تعداد ۱۸۵ نفر بستری موقت شدند.

گرما در این شهر ۴۸۳ نفر را راهی بیمارستانی کرد

افزایش دما طی روزهای گذشته قریب به ۵۰۰ نفر شهروند شهدادی را راهی بیمارستان و خسارت ۱۵۰ میلیارد ریالی هم به بخش کشاورزی وارد کرد.

شهداد به عنوان قطب گرمایی کره زمین که در حاشیه بیابان لوت واقع شده، تابستان‌هایی گرم و سوزان دارد و زندگی کردن در ماه‌های تیر و مرداد برای اهالی منطقه بسیار سخت می‌شود.

بر اساس گزارشات سازمان هواشناسی، شهداد طی ۲۰ روز گذشته تا کنون گرم‌ترین صبح کشور را در بین ایستگاه‌های هواشناسی کشور داشته است.

مریم پورهاشمی مسئول هواشناسی شهداد گفت: بیشینه دما در شهداد طی ۱۰ روز گذشته ۴۸ تا ۵۱ درجه متغیر بوده است.

فرزانه شعبان نژاد رئیس مرکز جامع سلامت شهداد هم در این باره گفت: بر اثر افزایش دما طی ۲۰ روز گذشته تعداد ۴۸۳ نفر بیمار گرمازده به مرکز جامع سلامت مراجعه  و از این تعداد ۱۸۵ نفر بستری موقت شدند.

وی بیان کرد: بر اثر افزایش دما مراجعه بیماران گرمازده به مرکز نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهداد نیز در این رابطه گفت: افزایش دما باعث شده محصول خرمای منطقه دچار خشکیدگی و ریزش شود.

محسن دهقان عنوان کرد: گرمای شهداد و خاموشی‌های پی در پی موتورپمپ‌های کشاورزی نیز علاوه بر اینکه عملکرد کشاورزان را کاهش داده، باعث شده ۲۰ درصد محصول زراعی خشک و خسارت ۱۵۰ میلیارد ریالی به بخش کشاورزی وارد شود.

رئیس شورای شهر شهداد هم با اشاره به اینکه شهداد به واسطه قرار گرفتن در حاشیه بیابان لوت، قطب گرمایی کره زمین محسوب می‌شود و تابستان‌های داغ و سوزانی دارد، گفت: بخش شهداد در زمره مناطق محروم و کمتر توسعه یافته قلمداد می‌شود و مسئولان استان و کشور باید به شهداد نگاه ویژه‌ای داشته باشند و امکانات بیشتری اختصاص دهند.

حجت ابراهیمی زاده تصریح کرد: هر ساله با آغاز تیرماه و شروع فصل تابستان مشکل قطعی مکرر آب و برق داریم و شهروندان شهدادی در شرایط بسیار سختی زندگی می‌کنند.

رئیس شورای شهر شهداد با اشاره به اینکه مردم بخش شهداد بابت تعرفه‌های آب و برق هزینه‌های بالایی می‌پردازند، گفت: بیش از سه سال است که مکاتبات و پیگیری‌های زیادی با ارائه مستندات هواشناسی انجام داده‌ایم تا تعرفه برق شهداد از «گرمسیر ۲ به گرمسیر ۱» کاهش یابد اما متاسفانه نسبت به این موضوع بی‌توجهی نشده است.

وی همچنین خواستار ارتقاء بخش کهن شهداد به شهرستان شد و تصریح کرد: با ارتقاء بخش شهداد به شهرستان خیلی از مشکلات منطقه رفع خواهد شد.

محسن محمدی بخشدار شهداد هم با تایید موارد مطرح شده گفت: افزایش کم سابقه دمای شهداد شرایط زندگی را برام مردم سخت کرده و خسارات زیادی در بخش‌های مختلف به ویژه کشاورزی و دامی در منطقه وارد کرده است.

وی از مسئولان استان خواست تا به این بخش پهناور که وسیع ترین بخش کشور است، توجه بیشتری داشته باشند.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 3
 • ناشناس
  1

  این همه گفتید آخرش ننوشتید شهداد مال کدام استانه

  نظرات شما -
  • امیر کاربخش
   0

   استان کرمان

 • ناشناس
  0

  یک میلیون سال زمان لازمه اون سفره آب زیرزمینی پر بشه و شما نوابغ در بیست و پنج سال نابودش میکنید . اینجوری باید مملکت اداره کرد ، تیشه به ریشه .

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت خبرفوری هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  اخبار سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت خبرفوری هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد